Žatecká porodnice již neotevře

Hedvika Mašková 2020-02-05 15:30:00

Žatec (hm) Přes rok a půl je zavřené oddělení porodnice Nemocnice Žatec. Se znovuotevřením se nepočítá. Důvodů je několik. Nedostatek personálu i porodů. Rodičky tak budou muset stále jezdit do několika kilometrů vzdálených měst.

,,S otevřením porodnice nepočítáme. Důvodů je více. Při snaze bychom se dostali do sporu nejenom s pojišťovnami, ale i s odbornými společnostmi, což ostatně nastalo, protože máme po nových vyhláškách velké problémy s akreditacemi. Dnes odborné společnosti, zvláště porodníci a gynekologové, mají požadavky na porodnici výrazně vyšší, než jsme schopni reálně naplnit. Klíčem k tomu je počet porodů, kdy se pod šest set porodů nechce s porodnicí nikdo bavit, ani pojišťovny, ani odborné společnosti. Reálná hranice porodů v kvalitě, kterou bychom potřebovali, je v naší spádové oblasti kolem 300 až 350. Více nikoli. Vzhledem k tomu, že rutina je zárukou bezpečnosti v medicíně, tak tento nízký počet porodů nám v žádném případě u odborných společností, ani u zdravotních pojišťoven, pro otevření porodnice neprojde,“ vysvětlil na čtvrtečním jednání zastupitelstva města ředitel nemocnice Jindřich Zetek.

Oddělení porodnice je z důvodu nedostatku personálu zavřené od května 2018. Porodnice v Žatci byla vždy mezi rodičkami vy-hledávanou a chválenou.

Nyní jezdí ženy ze Žatecka, Lounska i Podbořanska rodit do porodnic v Kadani, Chomutově, Mostě, ale i do vzdálenějšího Rakovníka nebo do Slaného.

„Porodnice jsme byli nuceni dočasně uzavřít z personálních důvodů. Dobu uzavření oddělení odhaduji na dva až tři týdny. Až se vrátí z nemocenské primářka, předpokládám, že provoz porodnice i dětského oddělení bude opět obnoven,“ vysvětlil v dubnu 2018 důvody dočasného uzavření ředitel Nemocnice Žatec.


Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video