Dítě stálo v okně vysoko nad zemí, případ řeší policie i sociální odbor

Alla Želinská 2020-02-06 09:00:00

Až na venkovní parapet okna v bytě minimálně ve čtvrtém patře panelového domu se dostala sama malá holčička v neděli odpoledne na sídlišti Míru v Podbořanech.

Pohybující se v nebezpečné výšce dívenky si všimla z okna své kuchyně sousedka odnaproti a protože na její upozornění matka dítěte, kterou náhodou zná a poslala jí i vyfocenou mobilním telefonem situaci, reagovala zprávou, že „neudělá s tím nic...“, že „bohužel nemůže být nonstop s dětmi“, i když ji „tady to u malý zarazilo, že to vůbec udělala“, přivolala žena policii. Dívenka mezitím naštěstí z okenního parapetu se přemístila dovnitř do bytu.

„Policie se případem zabývá. Na základě vyhodnocení zajištěných materiálů a informací rozhodne o dalším postupu. Součástí úkonů v dané věci je i vyrozumění příslušného Oddělení sociálně právní ochrany dítěte,“ uvedla na dotaz Regionu policejní mluvčí Miroslava Glogovská z OTP Chomutov.

„O situaci víme. V rámci služební pohotovosti nás Policie ČR přímo kontaktuje v některých případech. Je to tehdy, když PČR vyhodnotí, že je dítě v ohrožení života a zdraví, pokud dochází například k zanedbávání péče ze strany rodičů či osoby, které bylo dítě svěřeno,“ řekla nám v pondělí Zuzana Marcelly, kurátorka pro děti a mládež ze sociálního odboru MÚ v Podbořanech. Jak potvrdila později, dítě je v pořádku: "Nezletilá je v pořádku. Sociální pracovnice provedly v rodině šetření, následně se matka dostavila na OSPOD." 

Komentáře

Nabídky práce

ČÍŠNÍK/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový Svět v Lounech přijme ČÍŠNÍKA, SERVÍRKU NA HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz


ZDRAVOTNÍ SESTRA

Nemocnice Kadaň nabízí náborový příspěvek až 35 000,- Kč pro zdravotní sestry a hledá do svých řad kolegyně/kolegy na pozice VŠEOBECNÁ SESTRA PRO INTENZIVNÍ PÉČI NA ODDĚLENÍ JIP, DĚTSKÁ SESTRA, RADIOLOGICKÁ ASISTENTKA, VŠEOBECNÁ SESTRA v oborech chirurgie, interna, ortopedie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, intenzivní medicína, anestezie, rtg. Nástup možný IHNED do HPP nebo na DPČ, DPP!
Tel.: 725 425 180
E-mail: benesova@nemkadan.cz


ZEDNÍK, STAVEBNÍ TECHNIK, KLEMPÍŘ A POKRÝVAČ, ROZPOČTÁŘ

STAMVMAX GROUP s.r.o. (Husova 434, Klášterec n/O) nabízí volná místa na pozice: ZEDNÍK, STAVEBNÍ TECHNIK, KLEMPÍŘ A POKRÝVAČ, ROZPOČTÁŘ.
Tel.: 734 370 013
E-mail: info@stavmax.cz


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Do zavedené restaurace v Žatci přijmeme kuchaře a číšníka.
Tel.: 702 536 412


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video