Pamatujete si ,,Hřiště Ráj“? Jeho stavitel vytváří pro lidi další příjemné místo

Hedvika Mašková 2020-02-11 14:00:00

Myslíte si, že v našem městě neexistuje místo, kde byste mohli strávit příjemné chvilky při odpočinku v přírodě? Pak možná nevíte o tom, že se o lokalitu ,,Ráj“ na konci Holečkovi ulice, opět jezdí starat pan František Trejbal, který zde před lety vybudoval dětské hřiště. V borovicovém a břízovém háječku, který zde kdysi vysázel s dětmi, přidělal lavičky, budky pro ptáčky, krmelce i unikátní šiškovník.

,,Ještě dnes sem přijíždějí lidé a hledají ,,Hřiště Ráj“. Já tu nyní vytvářím pro lidi další příjemné místo. Přidělávám zde lavičky z palet, aby si zde mohly posedět například maminky s kočárky, protože v létě je zde příjemný stín. Vytvořil jsem zde i ,,šiškovník“, u kterého se lidi rádi fotí. Plánuji k němu vyřezat i velké křeslo ze dřeva,“ prozradil František Trejbal, kterému příští rok bude neuvěřitelných 80 let!

Pan Trejbal jezdí do nově vznikajícího parčíku ve městě několikrát za den. Krmí zde zvířata a ptáčky, kterých je zde opravdu velké množství. Nevěřili byste, ale je tu možné spatřit srnky, bažanty, divoká prasata, zajíce, jezevce, lišky a také sovy a spoustu ptactva. S krmením mu pomáhají i místní, kteří sem na stromy věší lojové koule plné semínek pro sýkorky a další ptáčky a také místní odbor životního prostředí, který do lokality poskytl i naučné tabulky představující ptactvo žijící v našem sousedství.

Pozemky, na kterých se relaxační místo buduje, sice patří Armádě České republiky, ale ta je, dle slov pana Trejbala, za aktivitu velice vděčná.

,,Armáda je ráda, že se o místo staráme, protože se zde alespoň netvoří černé skládky,“ sdělil František Trejbal a doplnil: ,,Vynikající spolupráce funguje rovněž s Technickou správou města Žatce, konkrétně s panem Grežem. Lidé za mnou také chodí a nosí mi semínka květin, které zde poté sázím. Pokud se chytí, bude v sezóně místo krásně rozkvetlé.“

František Trejbal neskrývá radost, že se do regenerace části města zapojili i další občané. Mezi ně patří Kristián Dérer, Lenka Kourová a také manželé Jan a Hana Vrbovi, kteří zde například vytvořili obrovské srdce z kamenů a v budoucnu by zde chtěli vytvořit mini-zoo, kde by byla ohrada s kozami nebo voliéry s andulkami.

Existují však věci, které dobrovolníky v místě velmi trápí. Jednou z nich jsou ,,čtyřkolkáři“, kteří ve vojenském prostoru jezdí a zanechávají vyjeté koleje. Další potíže jim přidělává omladina, která po sobě na vyhlídce zanechává odpadky.

,,Je to škoda, protože jde o kus přírody, které je v Žatci málo. Lidé sem chodí běhat nebo na procházky se psy a kočárky,“ vyjádřila se k situaci obyvatelka Holečkovi ulice Hana Vrbová.


Komentáře

Nabídky práce

ČÍŠNÍK/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový Svět v Lounech přijme ČÍŠNÍKA, SERVÍRKU NA HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz


ZDRAVOTNÍ SESTRA

Nemocnice Kadaň nabízí náborový příspěvek až 35 000,- Kč pro zdravotní sestry a hledá do svých řad kolegyně/kolegy na pozice VŠEOBECNÁ SESTRA PRO INTENZIVNÍ PÉČI NA ODDĚLENÍ JIP, DĚTSKÁ SESTRA, RADIOLOGICKÁ ASISTENTKA, VŠEOBECNÁ SESTRA v oborech chirurgie, interna, ortopedie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, intenzivní medicína, anestezie, rtg. Nástup možný IHNED do HPP nebo na DPČ, DPP!
Tel.: 725 425 180
E-mail: benesova@nemkadan.cz


ZEDNÍK, STAVEBNÍ TECHNIK, KLEMPÍŘ A POKRÝVAČ, ROZPOČTÁŘ

STAMVMAX GROUP s.r.o. (Husova 434, Klášterec n/O) nabízí volná místa na pozice: ZEDNÍK, STAVEBNÍ TECHNIK, KLEMPÍŘ A POKRÝVAČ, ROZPOČTÁŘ.
Tel.: 734 370 013
E-mail: info@stavmax.cz


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Do zavedené restaurace v Žatci přijmeme kuchaře a číšníka.
Tel.: 702 536 412


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video