Komornější obřady i oprava schodiště

2020-02-24 09:03:00

JIRKOV (tz, soš) — Příspěvková organizace Kulturní, vzdělávací a informační zařízení, která řídí činnost Červeného Hrádku, nabízí od letošního roku nově možnost komornějšího svatebního obřadu v prostorách zámku. Pro tuto příležitost zapůjčuje salónek v prvním poschodí, který je nanejvýš pro dvacet lidí.

„Místnost je tedy vhodná pro snoubence, kteří by chtěli mít sňatek na zámku, ale ve velkém Rytířském sále by se spíše ztratili,“ vysvětluje vedoucí odboru vnitřní správy a rozvoje jirkovské radnice Jitka Řeháková. Radní salónek schválili jako další, už třetí místo pro uzavření manželství (vedle obřadní síně na radnici a Rytířského sálu na zámku). Boční schodiště Červeného Hrádku, které vede od parkoviště u rybníka k zámku, by se díky dotaci ještě letos mohlo dočkat opravy. Radní na svém únorovém jednání schválili podání žádosti o příspěvek z Programu na záchranu a obnovu kulturních památek Ústeckého kraje pro rok 2020. Celkové předpokládané náklady projektu činí 373 934 korun včetně DPH. Město požaduje dotaci ve výši 255 716 korun, tedy 70 procent uznatelných nákladů. „Pokud bychom dotaci nezískali, i tak bychom rádi schody opravili. Termín stavebních prací je v jednání. Měl být v létě, což by vzhledem ke svatbám a kulturním akcím nebylo příliš vhodné, proto bychom ho rádi posunuli na září,” upřesnila starostka Jirkova Darina Kováčová.

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video