Zastupitelé projednají prodej podílu Technické správy města

2020-02-24 16:08:00

Louny (lus) Několik měsíců městem Louny koloval „drb“ o zájmu společnosti Marius Pedersen (MP) o koupi podílů v městské společnosti Technická správa města Loun (TSML), která se v Lounech zabývá například čištění ulic.

V závěru loňského roku to byla již informace potvrzená a v pondělí 24. února mají lounští zastupitelé nabídku společnosti Marius Pedersen projednat. Důvodem, proč se chce město zbavit majority v městské společnosti, je její špatné hospodaření. V návrhu usnesení, které předloží starosta Loun, je schválení společenské smlouvy mezi zájemcem a městem a převod obchodního podílu TSML ve výši jednapadesáti procent základního kapitálu společnosti Marius Pedersen. Kvůli nabídce se v neděli, v předvečer jednání zastupitelstva, mimořádně sešel finanční výbor zastupitelstva Loun. Město také vypsalo výběrové řízení na místo jednatele TSML, současný odstoupil. Nový jednatel by měl do funkce nastoupit 1. dubna.

Zájem o majetkový vstup do TSML projevil Marius Pedersen již v dubnu loňského roku, nabídku zájemce předložil loni 24. června. Tentýž den lounští radní pověřili starostu Pavla Jandu zajištěním zpracování dvou znaleckých posudků na ocenění TSML. Znalecký posudek byl na radnici doručen 29. listopadu a stanovil hodnotu stoprocentního podílu společnosti TSML. Výsledná tržní hodnota 100procentního podílu na společnosti TSML činí dle znaleckého posudku 25,1 milionu korun, a to k 30. září 2019.

Ne u všech zastupitelů se záměr prodat podíl v TSML setkal s kladným ohlasem. „Především navrhuji řešit, proč je situace ve firmě natolik tristní, že existují vůbec nějaké úvahy o prodeji a to jakéhokoli části podílu v této společnosti. Pokud je společnost ve ztrátě, máme povinnost vymáhat veškeré ztráty po jednateli, který je z pozice zákona odpovědný za tyto ztráty. Absolutně nechápu, proč toto vedení města neřeší,“ uvedl zastupitel Jan Čáka a dodal: „Dále nechápu záměr prodávat podíl ve společnosti, která je v takto ekonomicky katastrofálním stavu, žádný dobrý hospodář by takto nepostupoval.”

 Obchodní společnost s názvem Technická správa města Loun s.r.o. založilo Město Louny 1. 4. 2006. Ve své správě měla například koupaliště či plaveckou halu, od roku 2014 je pověřena správou veřejného osvětlení. Zajišťuje také pohřební služby, péči o zeleň či prodej palivového dřeva, rekultivační skládku či parkoviště pro nákladní i osobní vozidla.


Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


ÚKLID ZAHRADY

Hledám někoho, kdo mně pomůže s úklidem zahrady v Žatci po zimě. Zaplatím. Starší paní.
Tel.: 605929938


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní firma přijme do pracovního poměru zaměstnance se ZPS na pozici pracovníka ostrahy v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Požadujeme čistý trestní rejstřík a slušné vystupování. Výhodné mzdové podmínky + náborový příspěvek. Bližší informace na uvedeném telefonu. Těšíme se na spolupráci.
Tel.: 608 313 199

Poslední videa

Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video
Pasování prvňáčků ZŠ Komenského alej na čtenáře Městské knihovny Žatec

Také děti z Komeňáku si přichystaly vystoupení...

Přehrát video