Bývalá Chomutovačka z Itálie: Lidé v ČR zbytečně panikaří

Soňa Šímová 2020-03-06 10:30:00

CHOMUTOV/BENÁTSKO — Před několika lety se odstěhovala z Chomutova do italské oblasti, která má v současnosti jednu potvrzenou oběť koronaviru a desítky nakažených. Jak to v Benátsku vypadá? A co říká na situaci v ČR? Přinášíme krátký rozhovor s Češkou, která si v této souvislosti nepřeje zveřejnit své jméno.

Jak to u vás vypadá?

Jsem v jedné té zóně. Před pár dny tu zemřela starší paní, byla v nemocnici asi 20 dní. Zkoumalo se, kde to mohla chytit, a pak se přišlo na to, že na geriatrii. Bylo jich celkem 12 nemocných včetně lékařů a sester. Samozřejmě izolují lidi, každý má v rodině někoho staršího nebo nemocného a léčení stojí dost i stát. Nechtějí plnit nemocnice. Roušky tu ale nikdo nenosí.

Do města nechodím, maximálně do obchodu. V regálech je všechno, nikdo tu určitě netrpí hlady. Považuji za důležité držet se zhruba dva metry od lidí. Ale všichni tady víme, že nejohroženější jsou staří a nemocní lidé.

Měla jste také podezření na koronavirus. Jak se projevilo?

Nevím, jestli to bylo ono, ale měla jsem šílený kašel, zánět středního ucha, teploty a něco jako angínu. Všechno dohromady. Ležela jsem dva měsíce. Ale není to tak strašné, jak straší. Důležité je posilovat imunitu.

Co si myslíte o současné situaci v Čechách?

Sleduji to na internetu, bavíme se o tom s rodinou, která stále žije v Chomutově. Vůbec nechápu tu šílenou paniku. Ta je úplně zbytečná. Nechápu, proč u vás zmizely roušky, které jsou stejně k ničemu. Jen vás tam zbytečně straší.

Co byste doporučila lidem u nás?

Ať zbytečně nepanikaří, koupí si ovoce, zeleninu a v lékárně místo roušek něco na posílení imunity.

Děkuji za rozhovor. Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video