Bývalá Chomutovačka z Itálie: Lidé v ČR zbytečně panikaří

Soňa Šímová 2020-03-06 10:30:00

CHOMUTOV/BENÁTSKO — Před několika lety se odstěhovala z Chomutova do italské oblasti, která má v současnosti jednu potvrzenou oběť koronaviru a desítky nakažených. Jak to v Benátsku vypadá? A co říká na situaci v ČR? Přinášíme krátký rozhovor s Češkou, která si v této souvislosti nepřeje zveřejnit své jméno.

Jak to u vás vypadá?

Jsem v jedné té zóně. Před pár dny tu zemřela starší paní, byla v nemocnici asi 20 dní. Zkoumalo se, kde to mohla chytit, a pak se přišlo na to, že na geriatrii. Bylo jich celkem 12 nemocných včetně lékařů a sester. Samozřejmě izolují lidi, každý má v rodině někoho staršího nebo nemocného a léčení stojí dost i stát. Nechtějí plnit nemocnice. Roušky tu ale nikdo nenosí.

Do města nechodím, maximálně do obchodu. V regálech je všechno, nikdo tu určitě netrpí hlady. Považuji za důležité držet se zhruba dva metry od lidí. Ale všichni tady víme, že nejohroženější jsou staří a nemocní lidé.

Měla jste také podezření na koronavirus. Jak se projevilo?

Nevím, jestli to bylo ono, ale měla jsem šílený kašel, zánět středního ucha, teploty a něco jako angínu. Všechno dohromady. Ležela jsem dva měsíce. Ale není to tak strašné, jak straší. Důležité je posilovat imunitu.

Co si myslíte o současné situaci v Čechách?

Sleduji to na internetu, bavíme se o tom s rodinou, která stále žije v Chomutově. Vůbec nechápu tu šílenou paniku. Ta je úplně zbytečná. Nechápu, proč u vás zmizely roušky, které jsou stejně k ničemu. Jen vás tam zbytečně straší.

Co byste doporučila lidem u nás?

Ať zbytečně nepanikaří, koupí si ovoce, zeleninu a v lékárně místo roušek něco na posílení imunity.

Děkuji za rozhovor. Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video