Cyklisté zbystřete! Je tu další výzva k jízdě do práce na kole

Lucie Steklá 2020-03-13 11:20:00

Lounsko (lus) Jezdíte rádi na kole? A můžete se tímto způsobem dopravovat i do práce? Pak není nic jednoduššího než se zaregistrovat a v květnu nasednout. Desátý ročník výzvy Do práce na kole přináší řadu novinek, chybět nebudou ani nadšení cyklisté z Lounska.

 Tady pojedou cyklisté svůj třetí ročník akce a již nyní je do něj zaregistrováno sedm účastníků. Výzva startuje v květnu, registrace pro týmy i jednotlivce začala 1. března. Loni se této výzvy zúčastnilo přes dvacet tisíc účastníků a 45 zapojených měst. V Lounech to bylo sto účastníků, včetně dvou školáků. Společně najezdili a nachodili do práce a do školy 24 610 kilometrů.

Už v lednu několik cyklistů přijalo zimní výzvu. Louny v ní skončily na 26. místě z celé ČR. Vlastimil Šťastný z ELNA Servis Počerady v ní najel 252,7 kilometrů, což vůbec nebylo špatné.

Cílem výzvy Do práce na kole je vyměnit alespoň na měsíc auto za kolo nebo chůzi, a prospět tak životnímu prostředí i vlastnímu tělu. „O tom, že má pohyb na vlastní pohon pozitivní účinky na fyzickou i psychickou kondici, už dnes nikdo nepochybuje. My ale chceme pomoci i našim městům. Změnit dopravní chování obyvatel a díky anonymizovaným datům o jejich trasách také jednat o zlepšování infrastruktury s jednotlivými radnicemi,“ popisuje hlavní koordinátor výzvy Honza Haruda z pořádajícího spolku AutoMat.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video