Osamělým seniorům v Jirkově nakoupí, v Chomutově zatím ne

Soňa Šímová 2020-03-12 15:02:11

CHOMUTOV/JIRKOV (soš,vac) — Město Jirkov se prostřednictvím odboru sociálních věcí a školství rozhodlo pomoci osaměle žijícím seniorům v aktuální situaci, která souvisí s výskytem koronaviru v České republice a pomoci nejohroženější skupině obyvatel. Mohou se obracet na sociální pracovníky, kteří jim zajistí běžný nákup. V Chomutově ke stejnému opatření zatím probíhají jednání.

Jirkovští senioři mohou sociální pracovníky kontaktovat telefonicky nebo e-mailem ve dnech Po a St od 8 do 11 hodin a od 13 do 15 hodin, dále v Út, Čt a Pá od 8 do 11 hodin. Telefonní čísla: 728 790 008, 731 059 339, 728 790 005. Opatření platí od pondělí 16. března do konce měsíce s možností dalšího prodloužení.

„O podobném kroku jsme dnes jednali, zatím jsme situaci zhodnotili tak, že ještě není natolik kritická, abychom k němu museli přistupovat. Zatím by se o seniory měly postarat hlavně rodiny, předpokládáme také, že většina z nich má zatím nějaké zásoby,“ shrnul náměstek chomutovského primátora Milan Märc s tím, že situace se každým dnem mění a je možné, že ke stejnému opatření rovněž přistoupí.

Rovněž byla zrušena SoS doprava Chomutov, která provozuje „senior taxi“ také pro Chomutov a Jirkov. Důvodem jsou preventivní opatření proti koronaviru. Klientům, kteří mají již nasmlouvané jízdy, provozovatel zatelefonuje a zruší je.

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video