V Podbořanech zasedal krizový štáb, školky nezavřou. Zatím.

Alla Želinská 2020-03-13 15:03:00

„Dle sdělení krajské hygienické stanice ke dni 13. 3. 8 hod. se na území okresu Louny dosud nevyskytl jediný případ koronaviru, ani se nikdo nenachází v nařízené karanténě. Vážení občané, sledujte web krajské hygienické stanice a vy, kteří šíříte paniku, se tam prosím dívejte také,“ obrací se na veřejnost Martin Gutzer, tajemník Městského úřadu Podbořany.

V pátek ráno na radnici zasedl v kanceláří starosty krizový štáb ORP Podbořany z důvodu vyhlášení nouzového stavu v České republice. Řešil se provoz mateřských škol, otázky dopravy, kulturního sektoru atd. Starosta města se v pátek také setkal s ředitelkami mateřských škol. Ty zůstanou v provozu. „Školky jsme nezavřeli, protože by to pro některé rodiče znamenalo velký problém, a nízká obsazenost otevření umožňuje. Nicméně v pondělí budu mít opět schůzku s ředitelkami a vyhodnotíme další opatření,“ uvedl Radek Reindl.

V souvislosti s výjimečnou situací se pravděpodobně posune termín zápisu do ZŠ v Podbořanech. „To budeme domlouvat příští týden, ale s největší pravděpodobností ano,“ předeslal starosta. „Zápis do 1. tříd posunutý bude, v tuto chvíli ale ještě nevíme, na kdy. Čekáme, zda MŠMT neupraví organizaci školního roku. Určitě budeme veřejnost o novém termínu informovat. Učitelé se žáky a rodiči budou komunikovat převážně prostřednictvím Bakalářů. Úkoly k samostudiu tak budou zadávány a jejich plnění bude následně kontrolováno. Věříme, že společnými silami danou situaci zvládneme,“ informovala v pátek ředitelka ZŠ Husova Jana Šipošová. 

Na webu města již jsou pravidelné aktualizace informací v souvislostí s onemocněním Covid-19. „Městský úřad Podbořany zatím funguje pro občany beze změn. Klíčová opatření budou spuštěna na základě zasedání krizového štábu např. v případě výskytu coronaviru na území okresu nebo jinde v okolí, což dosud není.  Školky k dnešnímu dni zůstávají otevřené, především s ohledem na potřeby rodičů. Opět i zde může dojít rychle ke změně. Připravujeme se na bezkontaktní chod úřadu. Dnes byly již některé kanceláře vybaveny dveřmi s uzavíratelnými okénky, aby přepážkoví zaměstnanci – matrika, pasy, občanky, řidičáky, techničáky – byli více chráněni. Budeme vyžadovat podávání žádostí elektronicky prostřednictvím tiskopisů, jež jsou na webu města ke stažení na portále občana, ostatní podklady budou vyžadovány naskenované. Písemná pošta bude zpravována s dvoudenním zpožděním z důvodů epidemiologických. U zaměstnanců s oslabenou imunitou bude zařízena práce z domova. Vše je připravováno a spuštěno to bude dle potřeby,“ shrnul výsledky jednání krizového štábu tajemník Martin Gutzer. 

Od úterka 10. 3. platí zákaz návštěv v Domově pro seniory v Podbořanech. Jsou zrušena všechna představení kina, páteční trhy atd, vše až do odvolání.  

Nová výjimečná neveselá situace vybízí některé lidi k výjimečné recesi, což pro jiné může být důvodem k panice či nepochopení. Ve čtvrtek večer jste mohli potkat ve městě člověka v neprodyšném žlutém "protiinfekčním" obleku s maskou. "Takhle přišel do hospody František Závodný. Recese samozřejmě," vysvětlil nám hospodský z Klubu Bažina v Podbořanech.    

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video