Kraj zprovozní testovací místa u nemocnic

Redakce 2020-03-17 15:11:00

REGION (r) - Na mimořádných zasedáních Krizového štábu Ústeckého kraje a Rady Ústeckého kraje se v souvislosti se šířením koronaviru v kraji řešila potřeba nákupu desinfekčních prostředků a respirátorů třídy FFP2 i omezení kontaktu řidičů Dopravní společnosti Ústeckého kraje s cestujícími či vytvoření odběrových míst.

„Aby se ulevilo Záchranné zdravotnické službě Ústeckého kraje, budou v okolí nemocnic Krajské zdravotní fungovat odběrová místa, kde se lidé, kteří mají teploty a respirační potíže, mohou nechat testovat na koronavirus. Předpokládá se, že bude vytvořeno 6 odběrových míst,“ informovala dnes odpoledne Hana Šťástková z kanceláře hejtmana.

Ústecký kraj chce v maximální snaze o ochranu svých obyvatel pokrýt všechny požadavky poskytovatelů zdravotnických a sociálních služeb, ale i ostatních lidí, kteří mohou být v bezprostředním kontaktu s druhými. Proto se snaží sehnat co největší počet desinfekčních prostředků tak, aby mohla probíhat jejich distribuce také směrem k obcím. V souvislosti s tím Rada Ústeckého kraje schválila nákup 100 tisíc respirátorů třídy FFP2 v hodnotě téměř 19,4 milionů korun, které by měly být kraji k dispozici do 14 dní.

Rada Ústeckého kraje dále rozhodla, že se ode dneška (úterý 17. března) nebude v autobusech Dopravní společnosti Ústeckého kraje nastupovat předními dveřmi, nýbrž prostředními, případně zadními. „Tím se snažíme maximálně ochránit naše řidiče. Věřím, že i toto opatření přispěje ke zklidnění situace,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Ústecký kraj zřídil již minulý týden infolinku pro odběratele poskytující zdravotní a sociální služby ohledně distribuce osobních ochranných pomůcek 475 657 600, která je dostupná v době od 8 do 17 hodin včetně víkendů. Pro případné další informace, mohou poskytovatelé kontaktovat krajský úřad také prostřednictvím e-mailu oop@kr-ustecky.cz. Odpovědi ale nemusí být s ohledem na kapacity úřadu okamžité.

Ústecký kraj denně zveřejňuje aktuální informace na webu www.kr-ustecky.cz.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video