Kraj zprovozní testovací místa u nemocnic

Redakce 2020-03-17 15:11:00

REGION (r) - Na mimořádných zasedáních Krizového štábu Ústeckého kraje a Rady Ústeckého kraje se v souvislosti se šířením koronaviru v kraji řešila potřeba nákupu desinfekčních prostředků a respirátorů třídy FFP2 i omezení kontaktu řidičů Dopravní společnosti Ústeckého kraje s cestujícími či vytvoření odběrových míst.

„Aby se ulevilo Záchranné zdravotnické službě Ústeckého kraje, budou v okolí nemocnic Krajské zdravotní fungovat odběrová místa, kde se lidé, kteří mají teploty a respirační potíže, mohou nechat testovat na koronavirus. Předpokládá se, že bude vytvořeno 6 odběrových míst,“ informovala dnes odpoledne Hana Šťástková z kanceláře hejtmana.

Ústecký kraj chce v maximální snaze o ochranu svých obyvatel pokrýt všechny požadavky poskytovatelů zdravotnických a sociálních služeb, ale i ostatních lidí, kteří mohou být v bezprostředním kontaktu s druhými. Proto se snaží sehnat co největší počet desinfekčních prostředků tak, aby mohla probíhat jejich distribuce také směrem k obcím. V souvislosti s tím Rada Ústeckého kraje schválila nákup 100 tisíc respirátorů třídy FFP2 v hodnotě téměř 19,4 milionů korun, které by měly být kraji k dispozici do 14 dní.

Rada Ústeckého kraje dále rozhodla, že se ode dneška (úterý 17. března) nebude v autobusech Dopravní společnosti Ústeckého kraje nastupovat předními dveřmi, nýbrž prostředními, případně zadními. „Tím se snažíme maximálně ochránit naše řidiče. Věřím, že i toto opatření přispěje ke zklidnění situace,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Ústecký kraj zřídil již minulý týden infolinku pro odběratele poskytující zdravotní a sociální služby ohledně distribuce osobních ochranných pomůcek 475 657 600, která je dostupná v době od 8 do 17 hodin včetně víkendů. Pro případné další informace, mohou poskytovatelé kontaktovat krajský úřad také prostřednictvím e-mailu oop@kr-ustecky.cz. Odpovědi ale nemusí být s ohledem na kapacity úřadu okamžité.

Ústecký kraj denně zveřejňuje aktuální informace na webu www.kr-ustecky.cz.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video