Na Lounsku hygienici neevidují žádného nakaženého koronavirem

Lucie Steklá 2020-03-17 22:34:23

Občany Loun a spádové oblasti o tom večer informoval starosta Pavel Janda. Ve svém prohlášení také občany informoval o dostupnosti ochranného materiálu, krizové lince i práci dobrovolníků. Prohlášení starosty najdete v článku.

Vážení lounští, 

chtěl bych vás stručně informovat o tom nejdůležitějším ? z dnešního dne v Lounech. Na začátek rovnou poprosím o sdílení, které pomůže dostat informaci k co nejvíce lidem. Pokud máte (pra)rodiče nebo jiné příbuzné, kteří nejsou na facebooku, určitě je potěší, když jim zavoláte ?, poinformujete a požádáte je, aby zůstávali doma a pokud někam nutně musí, používali roušku ?. 

Jsem rád, že už třetí den mohu opakovat, že Krajská hygienická stanice neeviduje žádně pozitivně testovanou osobu s bydlištěm na území města (a celého okresu) Louny ☑️. Vrátím se ještě ke včerejšímu jednání krizového štábu. Výstup z jednání najdete na https://1url.cz/@KrizStabLN2


Dodávky roušek a respirátorů od státu zatím nedorazily, ale podařilo se nám dnes sehnat víc jak 2️⃣4️⃣0️⃣ roušek, několik litrů dezinfekce a koncentrátu na dezinfekce povrchů. Většinu jsme jich rozdělili mezi zaměstnance města "v první linii" jako jsou sociální pracovníci v Městské pečovatelské službě i na úřadě a ráno si vyzvednou ochranné pomůcky a dezinfekci mateřské školy. Městská policie a Domov pro seniory má také určitý počet roušek a respirátorů, které si strážnici sehnali respektive byly dodány Domovu pro seniory. Na zítra máme přislíbenou dodávku dalších 5️⃣4️⃣0️⃣ ks respirátorů/roušek, které budeme dál distribuovat těm, kteří je potřebují ve své práci. 


Chtěl bych na tomto místě poděkovat všem, kteří v současné situaci pomáhají, jak umí a můžou.?


Díky akci #rouskyprovsechny jasně cítíme, že to společně zvládneme. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se zapojili do akce Louny a okolí šijí roušky. Během dne se rozjelo několik strojů a vyrobilo se několik desítek roušek. Na recepci lounské radnice jsme zřídili "rouškyPOINT"?, kam můžete zanést bavlnu, tkalouny nebo gumičky pro výrobu roušek a nebo již roušky hotové. Do výroby roušek se zapojily i některé úřednice lounského úřadu a klientky domova pro seniory. Roušky budeme distribuovat všem, kteří je potřebují ?‍??‍⚕️?‍♂️, a poslouží, dokud nedostaneme slíbené vládní dodávky. Látková rouška má výhodu, že může sloužit opakovaně, stačí ji vyprat a přežehlit, do mikrovlnky ji raději nedávejte, mohla by chytnout ?.


Všechny mateřské skoly zůstávají otevřené ✅ pro děti pracujících ?‍♂️?‍♀️?‍??‍??‍⚕️. Vycházíme tak vstříc apelu Ústeckého kraje. Dnes jsem při přípravě zítřejšího krizového štábu Ústeckého kraje hovořil se zástupci několika měst a stejný režim MŠ zvolili například v Litvínově, Litoměřicích či Varnsdorfu. Pokud z jednání zítřejšího Krizového štábu Ústeckého kraje vzejde nějaké doporučení či rozhodnutí (nejen ve vztahu k MŠ), jsme připraveni operativně to řešit. Stejně jako případnou povinnost nošení roušky, kterou dnes nařídili v Chomutově a několik z Vás na ni upozorňovalo. 


Již třetí den funguje krizová linka pro seniory ☎️, na tel č. 603 19 20 21 si mohou senioř, kteří jsou bez možnosti požádat o pomoc rodinu či známé, domluvit zajištění základních potřeb – nákup základních potravin ?, hygienických potřeb a léků.


Aktuálně informujeme na facebooku města - Město Louny, případně zde na mém profilu. Zítra kolem 19:00 zde čekejte další denní souhrn ?.


Každý den ve 20:00 zatleskejme z balkónu všem zdravotníkům... Společně to dáme!

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video