Obrazem: Atmosféra v Podbořanech v době mimořádných opatření

Alla Želinská 2020-03-18 11:07:00

Téměř prázdné ulice, fronty lidí s velkými rozestupy u lékárny, trafiky nebo galanterie, řidiči, spolujezdci i chodci v rouškách, zavřené obchůdky s dárky, nábytkem, oblečením. Autobusy hromadné dopravy bez prodeje jízdenek a kontaktu s řidičem, jezdí se bezplatně a nastupuje se jen přes prostřední nebo zadní dveře. To je dnešní obrázek z mnoha měst naší republiky. Také i z Podbořan - podívejte se.

Ve středu jsme potkali většinu lidí v rouškách nebo s šátky či šálami přes ústa, ale i několik bez ochrany obličeje. V Žatecké ulici jsme zahlédli i dva strážníky a jednu příslušnici nově vzniklé Městské policie Podbořany, samozřejmě v rouškách.

Školy včetně základní umělecké jsou zavřené, školky fungují. „Máme sice jen malinko dětí, ale máme. Jedeme klasický program, který máme běžné během roku. Pouze v komornějším duchu,“ řekla učitelka z MŠ Bratří Čapků Martina Matějíčková.

Když už přece jen musíte ven, ve městě vás mohou potěšit alespoň skoro všudypřítomné jarní květiny. Letos i tam, kde dříve nebyly – na travnatých plochách na náměstí, u zastávek, v ostrůvcích na přechodech. Zasadili je veřejně prospěšní pracovníci z iniciativy vedení radnice. 

Pozor, také Tiskárna Leon, kam čtenáři Regionu předávají inzeráty, vzpomínky, blahopřání atd., má zavřeno. "Máme zavřenou kancelář. V omezeném režimu ale jedeme dál. Zakázky je možné zadat mailem: leontisk@atlas.cz nebo tel.: 602 610 768. Vyzvednutí je možné po předchozí dohodě," informovala Marcela Andělová z tiskárny Leon. Veškeré požadavky na plošnou či řádkovou inzerci můžete posílat také mailem na alla.zelinska@ohremedia.cz, nebo volejte 602 374 172, 602 374 173. Kdykoliv!

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video