Obrazem: Atmosféra v Podbořanech v době mimořádných opatření

Alla Želinská 2020-03-18 11:07:00

Téměř prázdné ulice, fronty lidí s velkými rozestupy u lékárny, trafiky nebo galanterie, řidiči, spolujezdci i chodci v rouškách, zavřené obchůdky s dárky, nábytkem, oblečením. Autobusy hromadné dopravy bez prodeje jízdenek a kontaktu s řidičem, jezdí se bezplatně a nastupuje se jen přes prostřední nebo zadní dveře. To je dnešní obrázek z mnoha měst naší republiky. Také i z Podbořan - podívejte se.

Ve středu jsme potkali většinu lidí v rouškách nebo s šátky či šálami přes ústa, ale i několik bez ochrany obličeje. V Žatecké ulici jsme zahlédli i dva strážníky a jednu příslušnici nově vzniklé Městské policie Podbořany, samozřejmě v rouškách.

Školy včetně základní umělecké jsou zavřené, školky fungují. „Máme sice jen malinko dětí, ale máme. Jedeme klasický program, který máme běžné během roku. Pouze v komornějším duchu,“ řekla učitelka z MŠ Bratří Čapků Martina Matějíčková.

Když už přece jen musíte ven, ve městě vás mohou potěšit alespoň skoro všudypřítomné jarní květiny. Letos i tam, kde dříve nebyly – na travnatých plochách na náměstí, u zastávek, v ostrůvcích na přechodech. Zasadili je veřejně prospěšní pracovníci z iniciativy vedení radnice. 

Pozor, také Tiskárna Leon, kam čtenáři Regionu předávají inzeráty, vzpomínky, blahopřání atd., má zavřeno. "Máme zavřenou kancelář. V omezeném režimu ale jedeme dál. Zakázky je možné zadat mailem: leontisk@atlas.cz nebo tel.: 602 610 768. Vyzvednutí je možné po předchozí dohodě," informovala Marcela Andělová z tiskárny Leon. Veškeré požadavky na plošnou či řádkovou inzerci můžete posílat také mailem na alla.zelinska@ohremedia.cz, nebo volejte 602 374 172, 602 374 173. Kdykoliv!

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video