Obrazem: Atmosféra v Podbořanech v době mimořádných opatření

Alla Želinská 2020-03-18 11:07:00

Téměř prázdné ulice, fronty lidí s velkými rozestupy u lékárny, trafiky nebo galanterie, řidiči, spolujezdci i chodci v rouškách, zavřené obchůdky s dárky, nábytkem, oblečením. Autobusy hromadné dopravy bez prodeje jízdenek a kontaktu s řidičem, jezdí se bezplatně a nastupuje se jen přes prostřední nebo zadní dveře. To je dnešní obrázek z mnoha měst naší republiky. Také i z Podbořan - podívejte se.

Ve středu jsme potkali většinu lidí v rouškách nebo s šátky či šálami přes ústa, ale i několik bez ochrany obličeje. V Žatecké ulici jsme zahlédli i dva strážníky a jednu příslušnici nově vzniklé Městské policie Podbořany, samozřejmě v rouškách.

Školy včetně základní umělecké jsou zavřené, školky fungují. „Máme sice jen malinko dětí, ale máme. Jedeme klasický program, který máme běžné během roku. Pouze v komornějším duchu,“ řekla učitelka z MŠ Bratří Čapků Martina Matějíčková.

Když už přece jen musíte ven, ve městě vás mohou potěšit alespoň skoro všudypřítomné jarní květiny. Letos i tam, kde dříve nebyly – na travnatých plochách na náměstí, u zastávek, v ostrůvcích na přechodech. Zasadili je veřejně prospěšní pracovníci z iniciativy vedení radnice. 

Pozor, také Tiskárna Leon, kam čtenáři Regionu předávají inzeráty, vzpomínky, blahopřání atd., má zavřeno. "Máme zavřenou kancelář. V omezeném režimu ale jedeme dál. Zakázky je možné zadat mailem: leontisk@atlas.cz nebo tel.: 602 610 768. Vyzvednutí je možné po předchozí dohodě," informovala Marcela Andělová z tiskárny Leon. Veškeré požadavky na plošnou či řádkovou inzerci můžete posílat také mailem na alla.zelinska@ohremedia.cz, nebo volejte 602 374 172, 602 374 173. Kdykoliv!

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTOR/KA VÝROBY

Personal HOFMANN přijme do Chomutova a Klášterce nad Ohří nové kolegy/kolegyně. Plat 22000 - 28000,- Kč/měsíc +náborový příspěvek 10 000,- Kč, stravenky, prémie, 13. plat, příplatky, 25 dní dovolené, svozová doprava, akce ,,Přiveď kamaráda" s odměnou 3 000,- Kč.
Tel.: 800 101 125


VEDOUCÍ ÚČETNICTVÍ A EKONOMICKÝCH AGEND

Žatecká teplárenská přijme nového kolegu/kolegyni. Náplň práce: vedení a zodpovědnost za účetnictví a finanční politiku společnosti, vypracování daňových přiznání napříč různých daňových povinností a další. Požadujeme SŠ nebo VŠ ekonomického směru, dobrou znalost účetních a daňových předpisů, dobrou orientaci v legislativě ČR, 5 let praxe s vedením podvojného účetnictví na pozici samostatná/hlavní účetní. Nabízíme adekvátní mzdové ohodnocení, zázemí stabilní společnosti, 5 týdnů dovolené, pružná prac. doba, stravenky, příspěvek na penzijní pojištění a další zaměstnanecké benefity, služební telefon, notebook. K žádosti o místo přiložte strukturovaný profesní životopis a motivační dopis zasílejte nejpozději do 25. 10. 2020 na uvedený e-mail.
E-mail: vlcek@ztas.cz


TRUHLÁŘ

PŘIJMEME VYUČENÉHO TRUHLÁŘE s praxí a řidičským průkazem. Hrubá měsíční mzda 38 000,- Kč.
Tel.: 777 289 152


INSTALATÉR-TOPENÁŘ

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - ABC CHOMUTOV! Přijmeme INSTALATÉRA-TOPENÁŘE vyučeného v oboru. Nástup možný ihned.
Tel.: 608 950 461


DISPONENT DOPRAVY

Nabídka práce - OZ BRÁZDA ŽATEC! DISPONENT DOPRAVY - VEDOUCÍ PRACOVNÍK. Požadujeme: ŘP sk. B, zkušenost v oboru výhodou, zodpovědnost a časová flexibilita. Nabízíme mzdu 33-38000,- Kč/měsíc (dle zkušeností), možnost zvýhodněného ubytování v areálu společnosti, možnost nákupu zboží za zvýhodněné ceny, směnný provoz, místo výkonu Žatec, nástup v listopadu 2020. Nabídky s životopisem zasílejte na uvedený e-mail.
Tel.: 774 711 315
E-mail: denis.biedermann@ozbrazda.cz

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video