Vězni vyrobili dětem didaktické pomůcky

Hedvika Mašková 2020-03-20 10:00:00

Dřevěné paměťové hlavolamy, skládačky geometrických tvarů, puzzle i předměty na poznávání různých druhů povrchů. Ty vyrobili pro žatecké děti z mateřských a základních škol vězni z Nového Sedla. Využívat je budou strážníci Městské policie Žatec při setkání s dětmi v rámci prevence.

,,Odsouzení pod vedením vychovatele Josefa Michla připravili nové didaktické pomůcky, které pracovníci městské policie využívají při setkání s dětmi v mateřských školách, ale i dětí nižšího stupně základních škol. A na co se děti mohou těšit, především na paměťové hlavolamy, skládačky geometrických tvarů, předměty na poznávání různých povrchů a puzzle,“ sdělila tisková mluvčí Věznice Nové Sedlo Eva Koreneková.

Spolupráce Věznice Nové Sedlo a Městské policie v Žatci již několik let úspěšně funguje a dokazuje, že otázka prevence a nejen kriminality není pro oba subjekty prázdný pojem. Didaktické pomůcky vyrobené vězni by měly mít premiéru při tradiční akci Den Země pořádané městem v příštím měsíci.

,,Pomůcky budeme využívat také i na táborech při různých soutěžích. Spolupráci s Věznicí Nové Sedlo nám závidí i kolegové z jiných měst. Začala již před lety, kdy nám věznici vyrobili panáčky strážníků městské policie,“ dodala manažerka prevence kriminality Městské policie Žatec Zdenka Kobelčuková.

Dřevěné edukativní pomůcky přijel do věznice převzít minulé pondělí ředitel Městské policie v Žatci Miroslav Solar přímo z rukou ředitele věznice Miroslava Špalka. I toto setkání naznačilo, kam bude směřovat další spolupráce.


Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


ÚKLID ZAHRADY

Hledám někoho, kdo mně pomůže s úklidem zahrady v Žatci po zimě. Zaplatím. Starší paní.
Tel.: 605929938


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní firma přijme do pracovního poměru zaměstnance se ZPS na pozici pracovníka ostrahy v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Požadujeme čistý trestní rejstřík a slušné vystupování. Výhodné mzdové podmínky + náborový příspěvek. Bližší informace na uvedeném telefonu. Těšíme se na spolupráci.
Tel.: 608 313 199

Poslední videa

Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video
Pasování prvňáčků ZŠ Komenského alej na čtenáře Městské knihovny Žatec

Také děti z Komeňáku si přichystaly vystoupení...

Přehrát video