Vězni vyrobili dětem didaktické pomůcky

Hedvika Mašková 2020-03-20 10:00:00

Dřevěné paměťové hlavolamy, skládačky geometrických tvarů, puzzle i předměty na poznávání různých druhů povrchů. Ty vyrobili pro žatecké děti z mateřských a základních škol vězni z Nového Sedla. Využívat je budou strážníci Městské policie Žatec při setkání s dětmi v rámci prevence.

,,Odsouzení pod vedením vychovatele Josefa Michla připravili nové didaktické pomůcky, které pracovníci městské policie využívají při setkání s dětmi v mateřských školách, ale i dětí nižšího stupně základních škol. A na co se děti mohou těšit, především na paměťové hlavolamy, skládačky geometrických tvarů, předměty na poznávání různých povrchů a puzzle,“ sdělila tisková mluvčí Věznice Nové Sedlo Eva Koreneková.

Spolupráce Věznice Nové Sedlo a Městské policie v Žatci již několik let úspěšně funguje a dokazuje, že otázka prevence a nejen kriminality není pro oba subjekty prázdný pojem. Didaktické pomůcky vyrobené vězni by měly mít premiéru při tradiční akci Den Země pořádané městem v příštím měsíci.

,,Pomůcky budeme využívat také i na táborech při různých soutěžích. Spolupráci s Věznicí Nové Sedlo nám závidí i kolegové z jiných měst. Začala již před lety, kdy nám věznici vyrobili panáčky strážníků městské policie,“ dodala manažerka prevence kriminality Městské policie Žatec Zdenka Kobelčuková.

Dřevěné edukativní pomůcky přijel do věznice převzít minulé pondělí ředitel Městské policie v Žatci Miroslav Solar přímo z rukou ředitele věznice Miroslava Špalka. I toto setkání naznačilo, kam bude směřovat další spolupráce.


Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video