Vězni vyrobili dětem didaktické pomůcky

Hedvika Mašková 2020-03-20 10:00:00

Dřevěné paměťové hlavolamy, skládačky geometrických tvarů, puzzle i předměty na poznávání různých druhů povrchů. Ty vyrobili pro žatecké děti z mateřských a základních škol vězni z Nového Sedla. Využívat je budou strážníci Městské policie Žatec při setkání s dětmi v rámci prevence.

,,Odsouzení pod vedením vychovatele Josefa Michla připravili nové didaktické pomůcky, které pracovníci městské policie využívají při setkání s dětmi v mateřských školách, ale i dětí nižšího stupně základních škol. A na co se děti mohou těšit, především na paměťové hlavolamy, skládačky geometrických tvarů, předměty na poznávání různých povrchů a puzzle,“ sdělila tisková mluvčí Věznice Nové Sedlo Eva Koreneková.

Spolupráce Věznice Nové Sedlo a Městské policie v Žatci již několik let úspěšně funguje a dokazuje, že otázka prevence a nejen kriminality není pro oba subjekty prázdný pojem. Didaktické pomůcky vyrobené vězni by měly mít premiéru při tradiční akci Den Země pořádané městem v příštím měsíci.

,,Pomůcky budeme využívat také i na táborech při různých soutěžích. Spolupráci s Věznicí Nové Sedlo nám závidí i kolegové z jiných měst. Začala již před lety, kdy nám věznici vyrobili panáčky strážníků městské policie,“ dodala manažerka prevence kriminality Městské policie Žatec Zdenka Kobelčuková.

Dřevěné edukativní pomůcky přijel do věznice převzít minulé pondělí ředitel Městské policie v Žatci Miroslav Solar přímo z rukou ředitele věznice Miroslava Špalka. I toto setkání naznačilo, kam bude směřovat další spolupráce.


Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video