Nemocnice Žatec vyzývá studenty: Pomozte našim zdravotníkům

Hedvika Mašková 2020-03-19 13:53:00

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací je Nemocnice Žatec uvedena do zvláštního režimu. Žádá občany, aby respektovali pokyny zdravotníků a Městské Policie při vstupu do areálu, ale prosí o pomoc také studenty.

,,Prosíme studenty-dobrovolníky středních škol (věk nad 18let), kteří by byli ochotni zapojit se do pomoci našim zdravotníkům. A to zajistit kontrolní pozici ve vestibulu Polikliniky. V případě zájmu volejte hlavní sestru p. Srbovou R. - 723 040 794," zveřejnila prostřednictvím sociálních sítí před několika minutami výzvu studentům Nemocnice Žatec.

Nemocnice rovněž prosí o nabídky ty, kteří mají zásoby krátce před expirací a hrozí jim likvidace. Ve lhůtě je možné zpracovat potraviny v nemocnici. ,,Problém mohou mít například školní jídelny. Přilepšíme tak pacientům i personálu," informoval dnes také ředitel Nemocnice Žatec Jindřich Zetek (zetek@nemzatec.cz).

Někteří lidé už s pomocí žatecké nemocnici začali. Po včerejší výzvě k dodávce ethanolu na výrobu dezinfekce pro zdravotnický personál dorazilo 210 litrů lihu od firmy CHEMSTR-ŠAFAŘÍK z Teplic do dvou hodin od objednání! Místní dobrovolníci šijí rovněž roušky, kterých má nemocniční personál málo a hlavně rychle mizí.

Od včerejšího dne vláda rovněž nařídila poskytovatelům zdravotních služeb lůžkové péče zákaz návštěv pacientů zdravotních zařízení, ve kterých se poskytuje lůžková péče, s výjimkou: nezletilých pacientů, pacientů s omezenou svéprávností a pacientů v hospicech a dalších pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

Foto: Transfuzní oddělení Žatec

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video