Nemocnice Žatec vyzývá studenty: Pomozte našim zdravotníkům

Hedvika Mašková 2020-03-19 13:53:00

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací je Nemocnice Žatec uvedena do zvláštního režimu. Žádá občany, aby respektovali pokyny zdravotníků a Městské Policie při vstupu do areálu, ale prosí o pomoc také studenty.

,,Prosíme studenty-dobrovolníky středních škol (věk nad 18let), kteří by byli ochotni zapojit se do pomoci našim zdravotníkům. A to zajistit kontrolní pozici ve vestibulu Polikliniky. V případě zájmu volejte hlavní sestru p. Srbovou R. - 723 040 794," zveřejnila prostřednictvím sociálních sítí před několika minutami výzvu studentům Nemocnice Žatec.

Nemocnice rovněž prosí o nabídky ty, kteří mají zásoby krátce před expirací a hrozí jim likvidace. Ve lhůtě je možné zpracovat potraviny v nemocnici. ,,Problém mohou mít například školní jídelny. Přilepšíme tak pacientům i personálu," informoval dnes také ředitel Nemocnice Žatec Jindřich Zetek (zetek@nemzatec.cz).

Někteří lidé už s pomocí žatecké nemocnici začali. Po včerejší výzvě k dodávce ethanolu na výrobu dezinfekce pro zdravotnický personál dorazilo 210 litrů lihu od firmy CHEMSTR-ŠAFAŘÍK z Teplic do dvou hodin od objednání! Místní dobrovolníci šijí rovněž roušky, kterých má nemocniční personál málo a hlavně rychle mizí.

Od včerejšího dne vláda rovněž nařídila poskytovatelům zdravotních služeb lůžkové péče zákaz návštěv pacientů zdravotních zařízení, ve kterých se poskytuje lůžková péče, s výjimkou: nezletilých pacientů, pacientů s omezenou svéprávností a pacientů v hospicech a dalších pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

Foto: Transfuzní oddělení Žatec

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video