Nemocnice Žatec vyzývá studenty: Pomozte našim zdravotníkům

Hedvika Mašková 2020-03-19 13:53:00

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací je Nemocnice Žatec uvedena do zvláštního režimu. Žádá občany, aby respektovali pokyny zdravotníků a Městské Policie při vstupu do areálu, ale prosí o pomoc také studenty.

,,Prosíme studenty-dobrovolníky středních škol (věk nad 18let), kteří by byli ochotni zapojit se do pomoci našim zdravotníkům. A to zajistit kontrolní pozici ve vestibulu Polikliniky. V případě zájmu volejte hlavní sestru p. Srbovou R. - 723 040 794," zveřejnila prostřednictvím sociálních sítí před několika minutami výzvu studentům Nemocnice Žatec.

Nemocnice rovněž prosí o nabídky ty, kteří mají zásoby krátce před expirací a hrozí jim likvidace. Ve lhůtě je možné zpracovat potraviny v nemocnici. ,,Problém mohou mít například školní jídelny. Přilepšíme tak pacientům i personálu," informoval dnes také ředitel Nemocnice Žatec Jindřich Zetek (zetek@nemzatec.cz).

Někteří lidé už s pomocí žatecké nemocnici začali. Po včerejší výzvě k dodávce ethanolu na výrobu dezinfekce pro zdravotnický personál dorazilo 210 litrů lihu od firmy CHEMSTR-ŠAFAŘÍK z Teplic do dvou hodin od objednání! Místní dobrovolníci šijí rovněž roušky, kterých má nemocniční personál málo a hlavně rychle mizí.

Od včerejšího dne vláda rovněž nařídila poskytovatelům zdravotních služeb lůžkové péče zákaz návštěv pacientů zdravotních zařízení, ve kterých se poskytuje lůžková péče, s výjimkou: nezletilých pacientů, pacientů s omezenou svéprávností a pacientů v hospicech a dalších pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

Foto: Transfuzní oddělení Žatec

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


ÚKLID ZAHRADY

Hledám někoho, kdo mně pomůže s úklidem zahrady v Žatci po zimě. Zaplatím. Starší paní.
Tel.: 605929938


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní firma přijme do pracovního poměru zaměstnance se ZPS na pozici pracovníka ostrahy v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Požadujeme čistý trestní rejstřík a slušné vystupování. Výhodné mzdové podmínky + náborový příspěvek. Bližší informace na uvedeném telefonu. Těšíme se na spolupráci.
Tel.: 608 313 199

Poslední videa

Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video
Pasování prvňáčků ZŠ Komenského alej na čtenáře Městské knihovny Žatec

Také děti z Komeňáku si přichystaly vystoupení...

Přehrát video