Okres Louny přišel o svojí "0" - oficiálně má jednoho pozitivně testovaného na Covid-19

Lucie Steklá 2020-03-27 06:16:00

"Dle neoficiálních informací, které se mi podařilo teď zjistit, jsou pozitivní testy v okrese Louny již dva. Pokud je to pravda, je dobře, že o případech epidemiologové ví a mohou podle tohoto zjištění postupovat," uvedl ve čtvrtek večer starosta Loun Pavel Janda. Podle jeho slov se ve čtvrtek se starostkou Žatce Zdeňkou Hamousovou společně domluvili, že znovu požádají Ústecký kraj respektive Krajskou zdravotní, aby bylo v lounském okrese odběrové místo a nemuselo se tak jezdit do Mostu či Chomutova. "O vývoji Vás budu informovat," dodal starosta.

Okres Louny byl ve čtvrtek - ještě před osmnáctou hodinou - posledním okresem v Ústeckém kraji, kde byla u nikoho potvrzena nákaza koronavirem. Podle informací, které ještě nemá lounská radnice potvrzené, je tomu dnes večer jinak a okres Louny má prvního pozitivně testovaného člověka na Covid-19.

Díky zbývající zásobě resirátorů FFP3 bude od pátku do neděle zajištěn provoz dětské a dospělé pohotovosti v Lounech. "Na další týden respektive víkend musíme sehnat alespoň patnáct respirátorů FFP3, věřím, že se nám to povede,"" řekl starosta.  

V pondělí schválila rada města Loun  dar ve výši 151.655, korun pro Nemocnici Slaný, která v souvislosti s koronavirovou infekcí z těchto peněz zakoupí šest kusů monitorů vitálních funkcí na oddělení intenzivní péče. 

Na lounské radnici v rouškyPOINTu je stále možné zanechat bavlnu, tkalouny nebo gumičky a hotové roušky, které následně město pošle dál například do Městské knihovny Louny do výdejového okénka. "Velmi rychle si bohužel někteří zvykli na to, že jsou roušky k dispozici a nárokují si je jich výdej a dokonce by je chtěli i zarezervovat. Prosím buďme k sobě ohleduplní a klidně i vděční alespoň za něco... " apeluje P. Janda na občany a dodal: "Bez komunitního šití jednotlivců či skupin jako Louny a okolí šijí roušky bychom přes knihovnu nevydali již více jak tisíc roušek. Vlastně bychom bez šití roušek asi neměli dnes ani do budoucna skoro žádné ochranné prostředky pro veřejnost. Během dnešního krizového štábu Ústeckého kraje to potvrdil i hejtman Bubeníček, který v dohledné době neočekává od vlády dodávky OOP pro širokou veřejnost."

Město Louny ve čtvrtek obdrželo od společnosti Aisan 300 látkových roušek, které pošle dál seniorům, sociálním pracovníkům nebo zaměstnancům do lékáren.

V pátek 27. března ve 12:30 zasedá Krizový štáb ORP Louny, po něm bude vytvořen informační leták, který se by mělo město společně s dobrovolníky během víkendu roznést do všech schránek v celém městě, Nečichách i Brloze.

"Buďte zdrávi! Společně to dáme!" uzavřel starosta

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


ÚKLID ZAHRADY

Hledám někoho, kdo mně pomůže s úklidem zahrady v Žatci po zimě. Zaplatím. Starší paní.
Tel.: 605929938


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní firma přijme do pracovního poměru zaměstnance se ZPS na pozici pracovníka ostrahy v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Požadujeme čistý trestní rejstřík a slušné vystupování. Výhodné mzdové podmínky + náborový příspěvek. Bližší informace na uvedeném telefonu. Těšíme se na spolupráci.
Tel.: 608 313 199

Poslední videa

Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video
Pasování prvňáčků ZŠ Komenského alej na čtenáře Městské knihovny Žatec

Také děti z Komeňáku si přichystaly vystoupení...

Přehrát video