CHOMUTOVSKO: Roušky šijí už i na radnicích

Redakce 2020-03-31 14:12:00

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (r) — Senioři, hendikepovaní nebo lidé v nouzi se mohou obracet s žádostí o pomoc na odbor sociálních věcí klášterecké radnice. Ten kromě koordinace nákupů a další pomoci poskytuje potřebným textilní roušky. Výrobu zajišťují přímo sociální pracovnice, s distribucí pomáhají strážníci.

„Výzva směrem ke klášterecké veřejnosti byla úspěšná, denně přichází řada občanů a daruje další, nasbírat se jich podařilo už více než 400,“ uvedla minulý týden Lenka Fricová z odboru komunikace a cestovního ruchu. Další stovka roušek je nyní na cestě od dobrovolníků, spolupracujících mj. s kadaňským spolkem RADKA. Z radnice obratem putují ke všem potřebným.

Také koordinace nákupů, vyzvedávání léků a zajišťování dalších služeb především pro osaměle žijící seniory patří momentálně ke každodenní náplni pracovního dne sociálních pracovnic.

„Občas narážíme na specifické požadavky, které při nejlepší vůli splnit nemůžeme,“ vysvětluje vedoucí odboru Zdena Janichová a dodává: „Není v našich silách zajistit dezinfekci pro všechny seniory ve městě nebo např. poskládat nákup z různých obchodů podle aktuálních slev, do kadaňského Kauflandu pro zlevněný jogurt či toaletní papír opravdu jet nemůžeme.“ Většinu požadavků se ale daří plnit a spolupráce funguje. Výzva ke shánění a šití roušek stále platí, město bude za další roušky rádo. Sběrné místo je na Městské policii Klášterec, telefon 606 629 868.

KADAŇ (r) — Také v Kadani se lidé spontánně zapojili do výroby roušek pro lékaře, sestry a pacienty Nemocnice Kadaň, domov pro seniory, jednotky IZS, učitelky i děti v mateřských školách, prodavačky a další. Jak informoval starosta Jiří Kulhánek, přihlásily se také kolektivy pracovníků úřadů, zavřených škol, neziskových organizací i celých firem, obětavě pomáhá i vietnamská komunita. Jen na městském úřadě pracovnice na 12 šicích strojích vyrobily v minulém týdnu pro nemocnici přes 600 kusů roušek.

„Na facebooku se nám odhalilo na sto místních šiček, mnohé další ale šily a dále šijí v anonymitě. Lidé si vzájemně dodávají (nebo nosí k nám na úřad) materiál, plátno, tkalouny, gumičky i celé šicí stroje,“ uvedl starosta.

Foto: Kanceláře odboru sociálních věcí v Klášterci nad Ohří se proměnily v šicí dílny.  Foto: Město Klášterec

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video