CHOMUTOVSKO: Roušky šijí už i na radnicích

Redakce 2020-03-31 14:12:00

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (r) — Senioři, hendikepovaní nebo lidé v nouzi se mohou obracet s žádostí o pomoc na odbor sociálních věcí klášterecké radnice. Ten kromě koordinace nákupů a další pomoci poskytuje potřebným textilní roušky. Výrobu zajišťují přímo sociální pracovnice, s distribucí pomáhají strážníci.

„Výzva směrem ke klášterecké veřejnosti byla úspěšná, denně přichází řada občanů a daruje další, nasbírat se jich podařilo už více než 400,“ uvedla minulý týden Lenka Fricová z odboru komunikace a cestovního ruchu. Další stovka roušek je nyní na cestě od dobrovolníků, spolupracujících mj. s kadaňským spolkem RADKA. Z radnice obratem putují ke všem potřebným.

Také koordinace nákupů, vyzvedávání léků a zajišťování dalších služeb především pro osaměle žijící seniory patří momentálně ke každodenní náplni pracovního dne sociálních pracovnic.

„Občas narážíme na specifické požadavky, které při nejlepší vůli splnit nemůžeme,“ vysvětluje vedoucí odboru Zdena Janichová a dodává: „Není v našich silách zajistit dezinfekci pro všechny seniory ve městě nebo např. poskládat nákup z různých obchodů podle aktuálních slev, do kadaňského Kauflandu pro zlevněný jogurt či toaletní papír opravdu jet nemůžeme.“ Většinu požadavků se ale daří plnit a spolupráce funguje. Výzva ke shánění a šití roušek stále platí, město bude za další roušky rádo. Sběrné místo je na Městské policii Klášterec, telefon 606 629 868.

KADAŇ (r) — Také v Kadani se lidé spontánně zapojili do výroby roušek pro lékaře, sestry a pacienty Nemocnice Kadaň, domov pro seniory, jednotky IZS, učitelky i děti v mateřských školách, prodavačky a další. Jak informoval starosta Jiří Kulhánek, přihlásily se také kolektivy pracovníků úřadů, zavřených škol, neziskových organizací i celých firem, obětavě pomáhá i vietnamská komunita. Jen na městském úřadě pracovnice na 12 šicích strojích vyrobily v minulém týdnu pro nemocnici přes 600 kusů roušek.

„Na facebooku se nám odhalilo na sto místních šiček, mnohé další ale šily a dále šijí v anonymitě. Lidé si vzájemně dodávají (nebo nosí k nám na úřad) materiál, plátno, tkalouny, gumičky i celé šicí stroje,“ uvedl starosta.

Foto: Kanceláře odboru sociálních věcí v Klášterci nad Ohří se proměnily v šicí dílny.  Foto: Město Klášterec

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video