Aktualizováno: Dva pracovníci léčebny měli pozitivní test na koronavirus

Alla Želinská 2020-04-06 21:19:00

Dva zaměstnanci psychiatrické léčebny v Petrohradě měli pozitivní test na onemocnění Covid-19. „Jedná se o terénní pracovnici v Chomutově, která byla jako první pozitivní. S ní se setkal při předávání respirátorů a ostatních ochranných pomůcek zaměstnanec, který pracuje na lůžkovém oddělení v Petrohradě. Bylo to 14 dní před tím, než byla zjištěna pozitivita. V té době žádné příznaky terénní pracovnice neměla. Po oznámení pozitivity ženy, s níž byl v přímém kontaktu, zaměstnanec ihned vyhledal odběrné místo a sám se nechal testovat. Na základě pozitivního výsledku u něj rozhodla Krajská hygienická stanice, že se musí otestovat všichni zaměstnanci a pacienti léčebny,“ sdělil ředitel PL Petrohrad Ladislav Henlín.

Vedení léčebny ihned po oznámení pozitivního testu přijalo preventivní opatření, aby co nejvíce ochránilo pacienty a personál před možným šířením nákazy. Minulý pátek začalo testování všech zaměstnanců a pacientů léčebny. Testy provedl odběrový tým Krajské zdravotní, a.s. Ústeckého kraje. "Za pátek a sobotu u nás odebrali celkem 260 vzorků. Podle dostupných informací nejsou z pátečních odběrů hlášeny žádné pozitivní nálezy. Opakovanému testu se musí znovu podrobit čtyři lidé, nejedná se o pozitivní nález, nýbrž jen o špatný test,"  zdůraznil během víkendu ředitel.

Od pátku 3. dubna je provoz zdravotnického zařízení PL Petrohrad v krizovém stavu podle plánu. Ten spočívá v nastavení služeb a procesů dle doporučení Krajské hygienické stanice. 

Léčebna momentálně pacienty nepřijímá ani nepropouští.  Na dotaz, zda má léčebna dostatek osobních ochranných prostředků včetně dezinfekce, vedení PL sdělilo, že potřebných ochranných pomůcek dle doporučení KHS má na 14 dnů. „Předpokládáme postupně doplnění prostřednictvím Krajského úřadu ÚK. Dezinfekci máme zatím dostatek,“ uvedl ředitel. 

V psychiatrické léčebně v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v ČR a usnesením vlády o přijetí krizového opatření platí od 16. března úplný zákaz všech návštěv, zejména návštěvy pacientů, pracovní návštěvy, sociální šetření a podobně. 

Psychiatrická léčebna Petrohrad, příspěvková organizace je zařízení o 150 lůžkách. Sestává z 1 primariátu, který je dále členěn do 5 stanic. PL Petrohrad poskytuje psychiatrickou lůžkovou péči zejména pro regiony lounského a chomutovského okresu, tedy pro spádovou oblast s 210 tisíci obyvateli. Dle možností je poskytována psychiatrická lůžková péče i mimo toto spádové území. Zdravotní péče je poskytována pacientům od dovršeného 18 roku věku, v nepřetržitém provozu.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEMESLNÍCI ŽATEC

Nabídka volných míst Žatec. Dobré platové ohodnocení, jednosměnný provoz! Prefa Žatec hledá zaměstnance na pozice ZEDNÍK, BETONÁŘ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, SVÁŘEČ, VAZAČ ARMATURY. Požadavky: vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz


PRACOVNÍK V ELEKTROTECHNICE A ZKUŠEBNÍ TECHNIK

Puls Chomutov nabírá nové zaměstnance! Plat od 20 170,-Kč - 23 050,- Kč + příplatky za noční směny, práci o víkendu a další benefity. Přijmeme PRACOVNÍKA V ELEKTROTECHNICE (3 směnný provoz, dobrá manuální práce v sedě, je zapotřebí pečlivost a zodpovědnost). Dále ZKUŠEBNÍHO TECHNIKA (12 hod. směny, požadujeme vzdělání v oboru elektro, vyhláška 50, práce s PC, zodpovědnost). Zaměstná Vás agentura: Lidé a Příležitosti s.r.o., spolehlivý a férový zaměstnavatel.
Tel.: 733 126 905
E-mail: info@prilezitosti.cz


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video