Aktualizováno: Dva pracovníci léčebny měli pozitivní test na koronavirus

Alla Želinská 2020-04-06 21:19:00

Dva zaměstnanci psychiatrické léčebny v Petrohradě měli pozitivní test na onemocnění Covid-19. „Jedná se o terénní pracovnici v Chomutově, která byla jako první pozitivní. S ní se setkal při předávání respirátorů a ostatních ochranných pomůcek zaměstnanec, který pracuje na lůžkovém oddělení v Petrohradě. Bylo to 14 dní před tím, než byla zjištěna pozitivita. V té době žádné příznaky terénní pracovnice neměla. Po oznámení pozitivity ženy, s níž byl v přímém kontaktu, zaměstnanec ihned vyhledal odběrné místo a sám se nechal testovat. Na základě pozitivního výsledku u něj rozhodla Krajská hygienická stanice, že se musí otestovat všichni zaměstnanci a pacienti léčebny,“ sdělil ředitel PL Petrohrad Ladislav Henlín.

Vedení léčebny ihned po oznámení pozitivního testu přijalo preventivní opatření, aby co nejvíce ochránilo pacienty a personál před možným šířením nákazy. Minulý pátek začalo testování všech zaměstnanců a pacientů léčebny. Testy provedl odběrový tým Krajské zdravotní, a.s. Ústeckého kraje. "Za pátek a sobotu u nás odebrali celkem 260 vzorků. Podle dostupných informací nejsou z pátečních odběrů hlášeny žádné pozitivní nálezy. Opakovanému testu se musí znovu podrobit čtyři lidé, nejedná se o pozitivní nález, nýbrž jen o špatný test,"  zdůraznil během víkendu ředitel.

Od pátku 3. dubna je provoz zdravotnického zařízení PL Petrohrad v krizovém stavu podle plánu. Ten spočívá v nastavení služeb a procesů dle doporučení Krajské hygienické stanice. 

Léčebna momentálně pacienty nepřijímá ani nepropouští.  Na dotaz, zda má léčebna dostatek osobních ochranných prostředků včetně dezinfekce, vedení PL sdělilo, že potřebných ochranných pomůcek dle doporučení KHS má na 14 dnů. „Předpokládáme postupně doplnění prostřednictvím Krajského úřadu ÚK. Dezinfekci máme zatím dostatek,“ uvedl ředitel. 

V psychiatrické léčebně v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v ČR a usnesením vlády o přijetí krizového opatření platí od 16. března úplný zákaz všech návštěv, zejména návštěvy pacientů, pracovní návštěvy, sociální šetření a podobně. 

Psychiatrická léčebna Petrohrad, příspěvková organizace je zařízení o 150 lůžkách. Sestává z 1 primariátu, který je dále členěn do 5 stanic. PL Petrohrad poskytuje psychiatrickou lůžkovou péči zejména pro regiony lounského a chomutovského okresu, tedy pro spádovou oblast s 210 tisíci obyvateli. Dle možností je poskytována psychiatrická lůžková péče i mimo toto spádové území. Zdravotní péče je poskytována pacientům od dovršeného 18 roku věku, v nepřetržitém provozu.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video