Aktualizováno: Dva pracovníci léčebny měli pozitivní test na koronavirus

Alla Želinská 2020-04-06 21:19:00

Dva zaměstnanci psychiatrické léčebny v Petrohradě měli pozitivní test na onemocnění Covid-19. „Jedná se o terénní pracovnici v Chomutově, která byla jako první pozitivní. S ní se setkal při předávání respirátorů a ostatních ochranných pomůcek zaměstnanec, který pracuje na lůžkovém oddělení v Petrohradě. Bylo to 14 dní před tím, než byla zjištěna pozitivita. V té době žádné příznaky terénní pracovnice neměla. Po oznámení pozitivity ženy, s níž byl v přímém kontaktu, zaměstnanec ihned vyhledal odběrné místo a sám se nechal testovat. Na základě pozitivního výsledku u něj rozhodla Krajská hygienická stanice, že se musí otestovat všichni zaměstnanci a pacienti léčebny,“ sdělil ředitel PL Petrohrad Ladislav Henlín.

Vedení léčebny ihned po oznámení pozitivního testu přijalo preventivní opatření, aby co nejvíce ochránilo pacienty a personál před možným šířením nákazy. Minulý pátek začalo testování všech zaměstnanců a pacientů léčebny. Testy provedl odběrový tým Krajské zdravotní, a.s. Ústeckého kraje. "Za pátek a sobotu u nás odebrali celkem 260 vzorků. Podle dostupných informací nejsou z pátečních odběrů hlášeny žádné pozitivní nálezy. Opakovanému testu se musí znovu podrobit čtyři lidé, nejedná se o pozitivní nález, nýbrž jen o špatný test,"  zdůraznil během víkendu ředitel.

Od pátku 3. dubna je provoz zdravotnického zařízení PL Petrohrad v krizovém stavu podle plánu. Ten spočívá v nastavení služeb a procesů dle doporučení Krajské hygienické stanice. 

Léčebna momentálně pacienty nepřijímá ani nepropouští.  Na dotaz, zda má léčebna dostatek osobních ochranných prostředků včetně dezinfekce, vedení PL sdělilo, že potřebných ochranných pomůcek dle doporučení KHS má na 14 dnů. „Předpokládáme postupně doplnění prostřednictvím Krajského úřadu ÚK. Dezinfekci máme zatím dostatek,“ uvedl ředitel. 

V psychiatrické léčebně v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v ČR a usnesením vlády o přijetí krizového opatření platí od 16. března úplný zákaz všech návštěv, zejména návštěvy pacientů, pracovní návštěvy, sociální šetření a podobně. 

Psychiatrická léčebna Petrohrad, příspěvková organizace je zařízení o 150 lůžkách. Sestává z 1 primariátu, který je dále členěn do 5 stanic. PL Petrohrad poskytuje psychiatrickou lůžkovou péči zejména pro regiony lounského a chomutovského okresu, tedy pro spádovou oblast s 210 tisíci obyvateli. Dle možností je poskytována psychiatrická lůžková péče i mimo toto spádové území. Zdravotní péče je poskytována pacientům od dovršeného 18 roku věku, v nepřetržitém provozu.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video