Slavnostní otevření leteckého muzea pozdrženo

Hedvika Mašková 2020-04-15 10:00:00

Dnes průmyslová zóna Triangle, původně vojenské letiště, kterému se přezdívalo ,,Korea". Místo ve středu mezi městy Žatec, Most a Louny má ještě mnoho místních v živé paměti. O nedávné historii a především životních příbězích letců se rozhodl vyprávět Spolek Letci - Žatec, a to formou muzejní expozice vznikající v Bezděkově u Žatce. Slavnostní otevření plánované na 16. května však musí být kvůli současné situaci pozdrženo.

,,Datum otevření se zrušilo, jelikož nikdo nevíme, jestli bude možné se vůbec 16. května sejít. Zatím jsme si žádný náhradní termín nestanovili. Nicméně budeme připraveni muzeum otevřít, až tato situace skončí," potvrdil František Blahout, který byl iniciátorem myšlenky vzniku Leteckého muzea Korea - Merkur v Bezděkově.

Slavnostní otevření muzea bylo naplánované na 16. května 2020 jako součást regionálních oslav 75. výročí ukončení druhé světové války. 

Návštěvníci se mohou těšit na již vzniklou expozici letců RAF. Další dvě expozice týkajíc se letiště ,,Korea" se budou věnovat příběhům letců a připomenou také Akci DI (Důvěrné - Izrael). V muzeu bude rovněž řídící stanoviště letů a bojové činnosti stíhacího pluku.

V následujících měsících bude do vznikajícího muzea v Bezděkově dopraven i letoun MIG-21, který zapůjčí Letecké muzeum Kbely.

,,Jde přímo o letoun, který létal na letišti ,,Korea". Muzeum nám ho zapůjčuje a my se o něj budeme starat. Nyní je v žalostném stavu, protože stávalo venku. Před tím, než doputuje do Bezděkova, ho tedy čeká restaurace," dodal František Blahout.

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video