Film natáčený v Žatci čeká televizní premiéra

Hedvika Mašková 2020-04-24 18:25:00

Ulice historického centra a předměstí našeho města si pro natáčení vybírají filmaři velmi často. Minulý rok v dubnu a květnu se u nás natáčel dvoudílný televizní film pojednávající o štábním generálovi Emanuelovi Moravcovi, který bude tuto neděli vysílat Česká televize.

Dvoudílný historický film se věnuje nejdramatičtějšímu období ze života Emanuela Moravce - vlastence, který se stal symbolem české kolaborace s nacisty a je jednou z nejrozporuplnějších osobností moderních domácích dějin. Pozornost si získal jako přední český politik a voják z povolání, teoretik válečnictví a ceněný publicista. Coby horlivý vlastenec bojoval v československých legiích.

Hlavním protagonistou dobového filmu z druhé světové války je Marián Labuda ml., který ztvárňuje postavu Emanuela Moravce. Ve filmu se objeví také Ondřej Vetchý, Vladimír Polívka, Viktor Preiss, Milan Kňažko, ale i krásná slovenská herečka Dana Droppová a Rebeka Poláková v roli manželek Emanuela Moravce.

Do role Reinharda Heydricha byl dosazen německý herec Detlef Bothe, který ztvárnil postavu zastupujícího říšského protektora i ve snímcích Anthropoid a Lidice. Státního tajemníka Karla Hermanna Franka hraje další herec německé národnosti André Hennicke, který má s válečnými dobovými filmy také již řadu zkušeností.

V Žatci se natáčely čtyři obrazy z různých časových období filmu. Ulice naše královské města představují v televizním snímku ulice Prahy.

V dvoudílném filmu určitě rozpoznáte Dvořákovu ulici, budovy městského divadla a základní školy speciální či Chelčického náměstí. Natáčelo se také na železném mostě, a to konkrétně scéna, kde Ondřeje Vetchého v roli plukovníka Jaroslava Hrbka, který byl přítelem Emanuela Moravce, zatýká Gestapo. 

,,Žatec byl vybraný, protože ještě pořád vizuálně připomíná ulice Prahy. Producenti si město hodně vybírají pro jeho autentičnost,“ vysvětlila exkluzivně našim novinám minulý rok výběr místa natáčení produkční filmu.

Dvoudílný televizní snímek ,,Anatomie zrady – Emanuel Moravec“ bude mít premiéru již tuto neděli 26. dubna od 20.10 hodin na stanici ČT 1. Druhý díl bude vysílán ve stejný čas týden nato 3. května.


Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video