Film natáčený v Žatci čeká televizní premiéra

Hedvika Mašková 2020-04-24 18:25:00

Ulice historického centra a předměstí našeho města si pro natáčení vybírají filmaři velmi často. Minulý rok v dubnu a květnu se u nás natáčel dvoudílný televizní film pojednávající o štábním generálovi Emanuelovi Moravcovi, který bude tuto neděli vysílat Česká televize.

Dvoudílný historický film se věnuje nejdramatičtějšímu období ze života Emanuela Moravce - vlastence, který se stal symbolem české kolaborace s nacisty a je jednou z nejrozporuplnějších osobností moderních domácích dějin. Pozornost si získal jako přední český politik a voják z povolání, teoretik válečnictví a ceněný publicista. Coby horlivý vlastenec bojoval v československých legiích.

Hlavním protagonistou dobového filmu z druhé světové války je Marián Labuda ml., který ztvárňuje postavu Emanuela Moravce. Ve filmu se objeví také Ondřej Vetchý, Vladimír Polívka, Viktor Preiss, Milan Kňažko, ale i krásná slovenská herečka Dana Droppová a Rebeka Poláková v roli manželek Emanuela Moravce.

Do role Reinharda Heydricha byl dosazen německý herec Detlef Bothe, který ztvárnil postavu zastupujícího říšského protektora i ve snímcích Anthropoid a Lidice. Státního tajemníka Karla Hermanna Franka hraje další herec německé národnosti André Hennicke, který má s válečnými dobovými filmy také již řadu zkušeností.

V Žatci se natáčely čtyři obrazy z různých časových období filmu. Ulice naše královské města představují v televizním snímku ulice Prahy.

V dvoudílném filmu určitě rozpoznáte Dvořákovu ulici, budovy městského divadla a základní školy speciální či Chelčického náměstí. Natáčelo se také na železném mostě, a to konkrétně scéna, kde Ondřeje Vetchého v roli plukovníka Jaroslava Hrbka, který byl přítelem Emanuela Moravce, zatýká Gestapo. 

,,Žatec byl vybraný, protože ještě pořád vizuálně připomíná ulice Prahy. Producenti si město hodně vybírají pro jeho autentičnost,“ vysvětlila exkluzivně našim novinám minulý rok výběr místa natáčení produkční filmu.

Dvoudílný televizní snímek ,,Anatomie zrady – Emanuel Moravec“ bude mít premiéru již tuto neděli 26. dubna od 20.10 hodin na stanici ČT 1. Druhý díl bude vysílán ve stejný čas týden nato 3. května.


Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video