Městskou dopravou opět za desetikačku, parkovné už také není zdrarma

Lucie Steklá 2020-04-29 14:00:19

V Lounech postupně končí "úlevy", které tamní radnice zavedla v rámci nouzového stavu. Cestující již platí běžnou cenu v hromadné dopravě, parkování na parkovištích v Lounech již také není zdarma.

Louny (lus) Krizový štáb města Louny na svém pravidelném pátečním jednání rozhodl o opětovném zavedení odbavování cestujících a nástupu předními dveřmi. ,,V překladu“ to znamená, že od pondělí 27. dubna cestují autobusy hromadné dopravy v Lounech na třech jejích linkách opět za-platí běžnou cenu jízdného. „Dodržujte prosím vzdálenou bezpečnost a do autobusu vstupujte jednotlivě. Děkujeme všem za pochopení a dodržování těchto pravidel,“ upozorňuje radnice. Nadále ale platí, že první řady sedadel v autobusech budou označeny cedulkou "NEOBSAZOVAT". Hromadná doprava jezdí i nadále v režimu prázdninových jízdních řádů. 

S účinností od půlnoci čtvrtka 29. dubna došlo také k opětovnému zpoplatnění parkovného ve vymezených oblastech města Loun, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít k stání silničního motorového vozidla za cenu sjednanou v souladu s cenovými předpisy, v souladu s ceníkem platným před vyhlášením nouzového stavu v ČR.  

Výjimkou je parkoviště na Mírovém náměstí, které bude zpoplatněno od pondělí 4. května. 

"Z důvodu umožnění výjezdu občanům parkujícím na parkovištích se závorovým systémem budou první dne obnovení parkovného, tedy ve čtvrtek 29. dubna, ještě výjezdové závory zvednuty. Parkování na parkovacích automatech či vjezd na parkoviště již bude probíhat v standardním režimu," uvedla lounská radnice. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video