Chmelaři si mohou odškrtnout - drátkování hotovo!

Hedvika Mašková 2020-05-08 15:00:00

Chmelaři rozběhli na přelomu března a dubna takzvané drátkování, při němž se ve chmelnicích přichycuje drátek na vodicí drát, dole se zapíchne do země a slouží jako opora pro růst chmelové révy. Minulý týden již bylo na Žatecku hotovo! Brigádníci jsou a zatím nejsou hlášené žádné škody. Chmelaři však marně očekávají tolik potřebnou vláhu pro loňskou výsadbu.

,,Déšť potřebujeme, a to hlavně v květnu a červenci. Vláha je důležitá proto, aby nyní na jaře vyrostla loňská podzimní výsadba. Škody zatím žádné nevznikly,” vysvětlil předseda Svazu pěstitelů chmele České republiky Luboš Hejda.

V počátku sezóny se pěstitelé chmele potýkali z důvodu uzavření hranic s nedostatkem zahraničních brigádníků. Vhod přišlo omezení a zavření místních fabrik. Do práce se dali také živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné, kteří ze dne na den ztratili uzavřením svých provozoven veškeré příjmy.

,,Brigádníky zatím máme. Doufáme, že nám je nevezmou fabriky, které opět rozjíždějí provoz. Možná ale dorazí lidé z Ukrajiny. Nejvíce brigádníků bude zapotřebí nyní v květnu, kdy se chmel zavádí, ale vše bude záležet na průběhu vegetace,“ doplnil na závěr Luboš Hejda. 

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video