Za MHD se opět platí. Za parkovné se začne

Redakce 2020-05-06 14:00:00

Bezplatná přeprava cestujících v MHD je zrušena. Od minulého pátku platí původní jízdné jako před vyhlášením nouzového stavu. Od 11. května začnou platit parkovací zóny a řidiči budou platit za parkovné. Nově přibude placené parkování na náměstí Svobody.

Krizové opatření vláda zrušila s působností od minulého pondělí. Mnohá města, stejně jako Žatec, však reagují se zpožděním, aby se na obnovení parkovacích zón stihla připravit. Všechna placená parkoviště ve městě byla od 16. března zdarma. K opětovnému zahájení placení dojde od 11. května. Nově přibude placené parkování na náměstí Svobody, parkovací automat bude umístěn v blízkosti morového sloupu.

Od 1. května cestující zase platí za MHD a opět nastupují předními dveřmi. Platba jízdného probíhá u řidiče vozidla. Nadále zůstává v platnosti zákaz vstupu cestujících do vozidel MHD bez zakrytí úst a nosu - pokud cestující nemají roušku, mohou použít šátky, šály, ručně šité roušky a jiná alternativní řešení, v opačném případě je možné vykázat cestujícího z přepravy.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video