Fotogalerie: Do zooparku se vrátil život

Soňa Šímová 2020-05-08 08:49:00

CHOMUTOV (soš, tz) — Celých šest týdnů byl chomutovský zoopark zavřen z důvodu vládního nařízení kvůli epidemii koronaviru. Původně se měly zoologické zahrady otevírat až v květnu, vláda však své rozhodnutí změnila a zoo se tak mohly otevřít už na konci dubna. Ovšem za přísných podmínek. Jednou z těch zásadních byl výhradně elektronický prodej vstupenek, který pracovníci zooparku museli zprovoznit během víkendu před otevřením.

Hned první den do zooparku zavítalo přes 700 lidí. A živo tam bylo i v dalších dnech. Návštěvníky neodradilo ani ochlazení. Kromě procházky a zastávek u oblíbených letitých svěřenců zoo, se lidé rádi zastavili také u nových oslů či prvních letošních přírůstků, jakým je například velbloudí mládě. Otevřeno měly také všechny stánky s občerstvením.

Kromě příjemných zážitků čekalo na návštěvníky také několik překážek. Uzavřena je například lávka nad výběhem opic a také cesta kolem Kaštanky. Z nařízení vlády také není možné prohlédnout si uzavřené pavilony. Někteří také upozorňují na nedostatek zvířat. Kromě prázdného výběhu vlků, kteří se mohou vrátit až do nového, si leckdo povzdechl i u charzy, manula, rosomáka či dikobraza, kteří zkrátka nejsou v běžnou denní dobu k vidění, nebo jen takříkajíc s velkou dávkou štěstí.

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video