Kněžické rybníky: žabí námluvy a vzácní ptáci

Alla Želinská 2020-05-23 11:31:00

V Kněžicích na pomezí Žatecka a Podbořanska je několik rybníků, lokalita patří mezi chráněné oblasti s výskytem vodního ptactva, hnízdí tam třeba i dříve velmi vzácný jeřáb popelavý, volavky a další ptáci. Na přelomu dubna a května byla žabí sezona na vrcholu...

Nejsou to jen vzácní ptáci, které tu můžete spatřit a jejichž zpěv jde slyšet už za rozbřesku. Jedním z nejvýraznějších hudebních doprovodů přicházejícího jara je i kvákání žab. Uslyší ho každý, kdo v tomto období vyrazí ke kněžickým rybníkům a tůním. Pokud si chcete vyslechnout monstrózní žabí „koncert“, pak zamiřte právě sem. 

Je možné tady zahlédnout volavky, kormorány, potápky, kachny. Rybníky jsou hojně navštěvované i atraktivními druhy dravců – například orel mořský, orlovec říční, luňák červený. Hromadnou exkurzi sem naposledy uspořádal zhruba před třemi lety ornitologický spolek Fénix, a to na podzim, kdy se na rybnících shromažďuje před tahem na nocovišti i významné množství špačků nebo strnadů lučních. Psali jsme TADY.

Letošní žabí sbor můžete si poslechnout v odkazu VIDEA. Žabí kvákání tu nikoho neruší - žádní lidé tu nejsou, je to chráněná oblast...

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video