V ohradě, jejíž stavbu úřad zakázal, už se pasou krávy a ničí koryta potoků. Obyvatelé se ptají: Platí zákon pro všechny?

Tomáš Skřipský 2020-05-30 07:47:00

BLATNO (tos) — Společnost Zebre, která v okolí Blatna v minulých měsících bez povolení vybudovala betonové oplocení pastvin, už na horách začala chovat stádo dobytka. To za několik dní v ochranném pásmu stihlo rozšlapat koryto jednoho z přítoků vodního díla Jirkov. Firma zároveň do oplocení pustila elektrický proud i tam, kde žádný skot není, aniž by na to upozornila výstražnými cedulemi. Několik nic netušících lidí prý bylo proudem zasaženo.

„Zebre, a. s., si z nás dělá stále srandu. Telátka vesele skotačí potokem. Jen bych se zeptal zástupců státní zprávy: Jak dlouho ještě? Občané, kteří podepsali petici, by rádi znali odpověď,“ dal najevo nespokojenost jeden ze signatářů petice proti oplocení, který si přeje zůstat v anonymitě. Petici podepsalo na 300 lidí a jejich zástupci ji počátkem května doručili na chomutovský stavební úřad s požadavkem, aby se zasadil o odstranění nepovolené stavby.

„Firma využila dobu vyhlášení nouzového stavu ke stavbě a to bez jakéhokoli projednání a povolení dotčených orgánů státní správy, i bez souhlasu obce Blatno. Přes zákaz stavebního úřadu pokračuje ve stavbě dále. Navíc v obci Blatno oplotila bez povolení obecní pozemky a přístupovou cestu k vodárně pro obec Květnov. Dále bez souhlasu a povolení obce zaválcovala kamennou drtí polní cestu mezi Květnovem a Radenovem. Bez povolení je též stavba nádrže na vodu v obci Radenov (…) Bez povolení Správy silnic umístila plot v bezprostřední blízkosti silnice. Bez povolení vykácela velké stromy v okolí plotů. Bez povolení ohradila pozemek obci Boleboř, pozemky ČR, kde hospodaří Státní pozemkový úřad a pozemky Lesů ČR. Bez povolení zamezila volný průchod krajinou pro obyvatele a zvěř. Bez povolení omezila myslivcům vstup do honitby.  Bez povolení zamezila hasičům volný příjezd cestami do krajiny,“ shrnuli autoři petice, podle kterých počínání firmy výrazně snižuje kvalitu života obyvatel v celé oblasti. 

„Zákon platí pro všechny, i pro firmu Zebre, která ho vědomě, úmyslně a stále porušuje. Je zřejmě přesvědčena, že se,, nějak, někde, s někým dohodne“, povolení dodatečně sežene a stavbu zlegalizuje,” domnívají se nespokojení občané.

Mluvčí chomutovského magistrátu Denisa Špejlová uvedla, že v celé záležitosti stále probíhá neveřejné řízení a nelze přednímat, jak stavební úřad rozhodne. V podobném duchu reagoval i mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský: „Na konec května je připravené místní šetření za účasti Povodí Ohře, Magistrátu města Chomutov, Krajského úřadu — odboru životního prostředí a zemědělství, České inspekce životního prostředí, Lesů města Jirkova a Obce Blatno. V tuto chvíli již je na pastvinách dobytek a bohužel dochází ke kontaktu s vodotečemi a rozšlapávání jejich koryt. To vše se s předchozími informacemi bude na místním šetření projednávat. Závěry samozřejmě nelze v toto chvíli předjímat.“

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video