V ohradě, jejíž stavbu úřad zakázal, už se pasou krávy a ničí koryta potoků. Obyvatelé se ptají: Platí zákon pro všechny?

Tomáš Skřipský 2020-05-30 07:47:00

BLATNO (tos) — Společnost Zebre, která v okolí Blatna v minulých měsících bez povolení vybudovala betonové oplocení pastvin, už na horách začala chovat stádo dobytka. To za několik dní v ochranném pásmu stihlo rozšlapat koryto jednoho z přítoků vodního díla Jirkov. Firma zároveň do oplocení pustila elektrický proud i tam, kde žádný skot není, aniž by na to upozornila výstražnými cedulemi. Několik nic netušících lidí prý bylo proudem zasaženo.

„Zebre, a. s., si z nás dělá stále srandu. Telátka vesele skotačí potokem. Jen bych se zeptal zástupců státní zprávy: Jak dlouho ještě? Občané, kteří podepsali petici, by rádi znali odpověď,“ dal najevo nespokojenost jeden ze signatářů petice proti oplocení, který si přeje zůstat v anonymitě. Petici podepsalo na 300 lidí a jejich zástupci ji počátkem května doručili na chomutovský stavební úřad s požadavkem, aby se zasadil o odstranění nepovolené stavby.

„Firma využila dobu vyhlášení nouzového stavu ke stavbě a to bez jakéhokoli projednání a povolení dotčených orgánů státní správy, i bez souhlasu obce Blatno. Přes zákaz stavebního úřadu pokračuje ve stavbě dále. Navíc v obci Blatno oplotila bez povolení obecní pozemky a přístupovou cestu k vodárně pro obec Květnov. Dále bez souhlasu a povolení obce zaválcovala kamennou drtí polní cestu mezi Květnovem a Radenovem. Bez povolení je též stavba nádrže na vodu v obci Radenov (…) Bez povolení Správy silnic umístila plot v bezprostřední blízkosti silnice. Bez povolení vykácela velké stromy v okolí plotů. Bez povolení ohradila pozemek obci Boleboř, pozemky ČR, kde hospodaří Státní pozemkový úřad a pozemky Lesů ČR. Bez povolení zamezila volný průchod krajinou pro obyvatele a zvěř. Bez povolení omezila myslivcům vstup do honitby.  Bez povolení zamezila hasičům volný příjezd cestami do krajiny,“ shrnuli autoři petice, podle kterých počínání firmy výrazně snižuje kvalitu života obyvatel v celé oblasti. 

„Zákon platí pro všechny, i pro firmu Zebre, která ho vědomě, úmyslně a stále porušuje. Je zřejmě přesvědčena, že se,, nějak, někde, s někým dohodne“, povolení dodatečně sežene a stavbu zlegalizuje,” domnívají se nespokojení občané.

Mluvčí chomutovského magistrátu Denisa Špejlová uvedla, že v celé záležitosti stále probíhá neveřejné řízení a nelze přednímat, jak stavební úřad rozhodne. V podobném duchu reagoval i mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský: „Na konec května je připravené místní šetření za účasti Povodí Ohře, Magistrátu města Chomutov, Krajského úřadu — odboru životního prostředí a zemědělství, České inspekce životního prostředí, Lesů města Jirkova a Obce Blatno. V tuto chvíli již je na pastvinách dobytek a bohužel dochází ke kontaktu s vodotečemi a rozšlapávání jejich koryt. To vše se s předchozími informacemi bude na místním šetření projednávat. Závěry samozřejmě nelze v toto chvíli předjímat.“

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video