Chodce čeká dlouhé obcházení

Redakce 2020-05-28 10:18:00

CHOMUTOV (tz, tos) — S pořádně dlouhou procházkou navíc se musí smířit lidé, zvyklí využívat lávku spojující chomutovské hlavní vlakové nádraží s ulicí V Alejích. Část přes silnici č. 13, která patří městu, čeká bezmála půlroční rekonstrukce. Ta probíhá v termínu od 25. května do konce října.

„Lávka projde rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, proto bude po celou dobu oprav pro pěší zcela uzavřena. Obchůzková trasa tak povede skrz nově vymalovaný podchod v ulici Štábního kapitána Kouby, který vede do centra města a dále Lipskou a Nádražní ulicí,“ sdělila vedoucí Oddělení investic Jana Tröglová.

Namísto pár stovek metrů po lávce tak chodce čeká bezmála dvoukilometrový výlet. Druhá část lávky nad kolejištěm hlavního nádraží, která patří Správě železnic, prošla opravou v roce 2018.

Rekonstrukce lávky omezí také automobilovou dopravu na silnici č. 13 a to v obou směrech. Avšak v kratším časovém rozmezí, jehož předpoklad je od 27. července do 20. září. „Silnice I/13 bude tedy po celou dobu stavby průjezdná, i když pouze v omezeném režimu. Rozsah prací nám totiž dovolí nechat vždy dva jízdní pruhy přístupné, abychom zajistili plynulý provoz dopravy. Zpočátku budou průjezdné dva vnitřní pruhy a následně dva vnější. To znamená, že se nepřeruší ani obsluha dvou autobusových zastávek, které se nacházejí v těsné blízkosti lávky,“ doplnila Jana Tröglová.

Rekonstrukce vyjde zhruba na 11 miliónů korun a bude spolufinancována dotačním programem Státního fondu dopravní infrastruktury, přičemž celková výše dotace činí 8 miliónů korun.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video