Jarní práce na chmelnicích jsou u konce

Hedvika Mašková 2020-06-08 15:00:00

Jedny z posledních chmelových brigádníků jste při zapichování drátků a zavádění mohli spatřit na chmelnicích u Stekníku. Předminulý týden jsme zde vyfotografovali studenty prvních ročníků středních škol Verču z Liběšic a Dana ze Žatce, kteří chmelovou brigádou naplno využívají prodloužené prázdniny. Co se týče jarních prací na chmelnicích, mají brigádníci téměř hotovo. Na ruční práce se vrhnou zase až při sklizni.

,,Jarní práce se povedlo zvládnout. Teď už budou až do sklizně probíhat jen drobné práce, rekultivace a ošetřování rostlin,“ sdělil předseda Svazu pěstitelů chmele České republiky Luboš Hejda a neskrýval nadšení z vláhy, která v minulých týdnech napadla: ,,To, že zapršelo, byl přímo Boží dar. Voda byla perfektní. Nesplachovala a rovnoměrně se vsakovala. Snad to tak vydrží i nadále.“

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video
Krásný Dvůr: Po stopách hraběte Rudolfa

Zajímavý edukační program na zámku absolvovaly ve čtvrtek 16. 7. děti z příměstského tábora DDM Žatec. Lektorka Zdenka Lněníčková se s nimi vypravila po stopách Jana Rudolfa Černína...

Přehrát video