Druhý stupeň může od pondělí do školy. Dveře ZŠ Komenského alej ale zůstávají stále zavřené

Hedvika Mašková 2020-06-10 14:00:00

Po téměř tříměsíční nucené pauze se minulé pondělí vrátili do lavic žáci prvního stupně základních škol. Přesněji část z nich. Zatímco mladší žáci mohou základní školy navštěvovat již od minulého pondělí, žáci druhého stupně nastoupili v pondělí 8. června. Docházka je dobrovolná. Základní školy v Žatci již před pár týdny zveřejnily, informace ke vzdělávacím aktivitám žáků druhého stupně. Základní škola Komenského alej v Žatci zůstane pro druhý stupeň ale stále zavřená. Probíhají zde totiž rekonstrukce učeben.

,,Z provozních a personálních důvodů budeme od 8. června nabízet konzultační hodiny pouze žákům, kteří neplnili vzdělávací aktivity distančního vzdělávání a žákům, u kterých nejsou dostatečné podklady pro hodnocení na konci školního roku. Konkrétní žáci a jejich zákonní zástupci budou osloveni třídními učiteli a harmonogram konzultací jim bude zaslán e-mailem. Pro ostatní žáky nadále pokračujeme ve výuce na dálku,“ vysvětlila specifika návratu žáků druhého stupně před otevřením ředitelka ZŠ Petra Bezruče v Žatci Zdeňka Pejšová.

Další ze základních škol, Základní škola nám. 28. října v Žatci, pro žáky šestých až osmých ročníků realizuje dopolední konzultační bloky, a to jedenkrát až dvakrát týdně. Pokud se žáci budou chtít konzultací zúčastnit, musí se předem přihlásit v internetové aplikaci.

Zcela uzavřena zůstává pro žáky druhého stupně Základní škola Komenského alej v Žatci. Zde totiž probíhají rekonstrukce dvou učeben a jednoho kabinetu. Ty budou pokračovat i během letních prázdnin.

,,Netušili jsme, že se žáci druhého stupně, byť jen formou konzultací, do školy vrátí. Započali jsme proto rekonstrukci dvou učeben a jednoho kabinetu. Vznikne zcela nová jazyková učebna s moderním vybavením a přírodovědná učebna, kterou budou moci žáci využívat při výuce chemie, fyziky či dalších přírodovědně zaměřených předmětů,“ sdělil ředitel Základní školy Komenského alej v Žatci Zdeněk Srp a doplnil: ,,Počítáme s tím, že by hrubé stavební práce mohly být do čtrnácti dnů hotové. Rekonstrukce budou pokračovat i během prázdnin. Je pro mě nejdůležitější, abychom mohli 1. září začít v čistotě a ke spokojenosti všech dětí, než abychom kvůli pár jedincům zastavili takto velkou akci.“

 Na ,,Komeňáku“ by mohly ještě tento rok také započít práce na rekonstrukci střechy včetně střešní krytiny. Minulý týden bylo zahájeno výběrové řízení na dodavatele. Součástí rekonstrukce střechy bude oprava říms, provedení vytápění okapů a částečné opravy okenních otvorů.

,,Pokud vše proběhne bez komplikací, rekonstrukce by mohla 1. července odstartovat. Oprava se plánuje na dvě etapy. Střecha má totiž rozlohu skoro dva tisíce metrů čtverečních,“ doplnil Zdeněk Srp, který má na příští školní rok, co se týče rekonstrukcí, několik dalších plánů. Nyní čeká na verdikt, zdali bude škole schválena dotace na rekonstrukci dílen a kuchyňky. Výzva z Integrovaného regionálního operačního programu je určena pro infrastrukturu základních škol pro uhelné regiony ve vazbě na práce s digitálními technologiemi, přírodní vědy, ale i technické a řemeslné obory.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video
Krásný Dvůr: Po stopách hraběte Rudolfa

Zajímavý edukační program na zámku absolvovaly ve čtvrtek 16. 7. děti z příměstského tábora DDM Žatec. Lektorka Zdenka Lněníčková se s nimi vypravila po stopách Jana Rudolfa Černína...

Přehrát video