Některé kulturní akce byly zrušeny. Večerní klub prozradil, jaké se chystají na zbytek roku

Hedvika Mašková 2020-06-15 10:00:00

Pod širým nebem, Chmelovým majákem a u krásně orosených půllitrů plných zlatavého moku se sešli členové místních spolků, organizátoři akcí, zastupitelé a další zájemci, aby se pobavili o nadcházejících kulturních a sportovních akcích a menších alternativách velkých událostí, které byly v důsledku pandemie zrušeny. Sedmý Večerní klub Žatecko se uskutečnil ve venkovních prostorách Řemeslného pivovaru Pioneer Beer a moderování večera se ujali členové spolku ,,A dál?“.

Tradiční velkolepé oslavy chmele, Dočesná, se letos neuskuteční. V Žatci ale možná proběhne řada menších lokálních akcí, které by mohly slavnosti dočesání chmele a piva, nahradit. Hlavním tématem diskuzního klubu, Večerní klub Žatecko, proto byla příprava kalendáře akcí, které se v tomto roce ještě chystají. Své plány představilo Občasné sdružení, A dál?, Spolek rodáků a přátel města Žatce, Hopman team, Spolek Mederova domu, Infocentrum Žatec, Regionální muzeum K. A. Polánka nebo také Destinační agentura Dolní Poohří. Mimo jiné zaznělo, že v Bezděkově vzniká nový motorkářský klub s příznačným názvem ,,Motáč“, který chystá několik koncertů.

Žatečané určitě letos nepřijdou o oblíbené akce, jako jsou Putování, Dny evropského dědictví, Den architektury, Halloween, Den her v muzejní zahradě či Kinematograf bratří Čadíků. O všech akcích vás budeme s předstihem informovat na kulturních stranách našeho týdeníku.

Jelikož letos nemohou kvůli epidemiologickým opatřením proběhnout největší oslavy chmele, rozhodlo se Město Žatec a Komise pro kulturu a cestovní ruch podpořit menší akce.

,,Je to pro nás zcela nový terén, který neznáme. Věříme ale, že peníze v Žatci kulturu rozhýbou. Sice se Dočesná neuskuteční, ale mohou se uspořádat desítky menších akcí, na které lidé rádi zavítají,“ sdělil během Večerního klubu Žatecka hlavní organizátor a ředitel žateckého městského divadla Martin ,,Víťa“ Veselý.

Žádosti o finanční podporu by mohly spolky, organizátoři i majitelé provozoven podávat od poloviny června. Čím lépe bude akce popsána, tím bude větší šance na získání dotace. Vyhlášení akcí a částek, které budou kulturní komisí podpořeny, by mohlo být v červenci.


Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video