Některé kulturní akce byly zrušeny. Večerní klub prozradil, jaké se chystají na zbytek roku

Hedvika Mašková 2020-06-15 10:00:00

Pod širým nebem, Chmelovým majákem a u krásně orosených půllitrů plných zlatavého moku se sešli členové místních spolků, organizátoři akcí, zastupitelé a další zájemci, aby se pobavili o nadcházejících kulturních a sportovních akcích a menších alternativách velkých událostí, které byly v důsledku pandemie zrušeny. Sedmý Večerní klub Žatecko se uskutečnil ve venkovních prostorách Řemeslného pivovaru Pioneer Beer a moderování večera se ujali členové spolku ,,A dál?“.

Tradiční velkolepé oslavy chmele, Dočesná, se letos neuskuteční. V Žatci ale možná proběhne řada menších lokálních akcí, které by mohly slavnosti dočesání chmele a piva, nahradit. Hlavním tématem diskuzního klubu, Večerní klub Žatecko, proto byla příprava kalendáře akcí, které se v tomto roce ještě chystají. Své plány představilo Občasné sdružení, A dál?, Spolek rodáků a přátel města Žatce, Hopman team, Spolek Mederova domu, Infocentrum Žatec, Regionální muzeum K. A. Polánka nebo také Destinační agentura Dolní Poohří. Mimo jiné zaznělo, že v Bezděkově vzniká nový motorkářský klub s příznačným názvem ,,Motáč“, který chystá několik koncertů.

Žatečané určitě letos nepřijdou o oblíbené akce, jako jsou Putování, Dny evropského dědictví, Den architektury, Halloween, Den her v muzejní zahradě či Kinematograf bratří Čadíků. O všech akcích vás budeme s předstihem informovat na kulturních stranách našeho týdeníku.

Jelikož letos nemohou kvůli epidemiologickým opatřením proběhnout největší oslavy chmele, rozhodlo se Město Žatec a Komise pro kulturu a cestovní ruch podpořit menší akce.

,,Je to pro nás zcela nový terén, který neznáme. Věříme ale, že peníze v Žatci kulturu rozhýbou. Sice se Dočesná neuskuteční, ale mohou se uspořádat desítky menších akcí, na které lidé rádi zavítají,“ sdělil během Večerního klubu Žatecka hlavní organizátor a ředitel žateckého městského divadla Martin ,,Víťa“ Veselý.

Žádosti o finanční podporu by mohly spolky, organizátoři i majitelé provozoven podávat od poloviny června. Čím lépe bude akce popsána, tím bude větší šance na získání dotace. Vyhlášení akcí a částek, které budou kulturní komisí podpořeny, by mohlo být v červenci.


Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video