Úvod   /   Zprávy   /   Jahodová sezóna je tu!

Jahodová sezóna je tu!

Alla Želinská 2020-06-17 15:50:00

V minulých dnech již začal sběr jahod na Podbořansku, Žatecku, na Mostecku i Chomutovsku či Lounsku.

Počasí sice moc nepřálo a jahod bylo poskrovnu, i tak ale jejich milovníci přišli na své. „Doma máme jen malé políčko, ale chci také, abych měla dost na jahodové knedlíky, koláče a marmeládu,” řekla nám například paní, která se vydala na samosběr jahod do Hluban. Tam a také ve Stebně zahájili samosběr v úterý 16. června, kilo za 60 Kč. Ve středu 17. 6. ovšem pro nedostatek zralých plodů byl samosběr ve Stebně přerušen. Jahody u kasáren si můžete natrhat od 15 do 19 hodin. Lidé si mohou na místě koupit i natrhané jahody (120 Kč / kg).  

Fungují také samosběry v Nemilkově u Mostu, Droužkovicích u Chomutova, v Žiželicích u Žatce, v Cítolibech u Loun, které provozují Sady Louny. „Všechny samosběry jsou otevřeny každý den od 8 do 18:30, nejvíce jahod je aktuálně v Žiželicích u Žatce, jahod je hodně a již jsou krásně nazrálé!“ informují provozovatelé. Cena samosběru je na většině míst od 60 do 70 Kč / kg, cena již natrhaných jahod 120 až 150 Kč / kg. Kdo nemá svůj, je třeba připočítat cenu prázdného košíčku 20 Kč.

Ústecký kraj nabízí možnost sběru skoro u každého většího města. U mnohých pěstitelů je i možnost koupě již nasbíraných jahod. Informace, kam na jahody, naleznete TADY nebo TADY.

Samosběr jahod nabízí nově Žatecká farma, asi kilometr od Žatce (směr Radíčeves) - tam si natrháte za 75 Kč / kg, natrhané koupíte za 120 Kč/ kg. Samosběr jahod v Hořeticích u Žatce otevírá v pátek 19. června od 9 hodin.  

V Ročově na Lounsku samosběr jahod bude otevřen ve čtvrtek 18. června od 8 do 16 hodin, v pátek 19. 6. bude zavřeno z důvodu pomalého zrání jahod. O víkendu bude otevřeno od 8 do 18 hodin. „Sledujte aktuální informace na našem facebooku. Přijímáme také objednávky na jahody kg za 120 Kč,“ informují Jahody Ročov. Podle zákazníků, kteří již samosběr navštívili, jahody jsou letos velké a krásné, chuťově výborné.   

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video