Úvod   /   Zprávy   /   Jahodová sezóna je tu!

Jahodová sezóna je tu!

Alla Želinská 2020-06-17 15:50:00

V minulých dnech již začal sběr jahod na Podbořansku, Žatecku, na Mostecku i Chomutovsku či Lounsku.

Počasí sice moc nepřálo a jahod bylo poskrovnu, i tak ale jejich milovníci přišli na své. „Doma máme jen malé políčko, ale chci také, abych měla dost na jahodové knedlíky, koláče a marmeládu,” řekla nám například paní, která se vydala na samosběr jahod do Hluban. Tam a také ve Stebně zahájili samosběr v úterý 16. června, kilo za 60 Kč. Ve středu 17. 6. ovšem pro nedostatek zralých plodů byl samosběr ve Stebně přerušen. Jahody u kasáren si můžete natrhat od 15 do 19 hodin. Lidé si mohou na místě koupit i natrhané jahody (120 Kč / kg).  

Fungují také samosběry v Nemilkově u Mostu, Droužkovicích u Chomutova, v Žiželicích u Žatce, v Cítolibech u Loun, které provozují Sady Louny. „Všechny samosběry jsou otevřeny každý den od 8 do 18:30, nejvíce jahod je aktuálně v Žiželicích u Žatce, jahod je hodně a již jsou krásně nazrálé!“ informují provozovatelé. Cena samosběru je na většině míst od 60 do 70 Kč / kg, cena již natrhaných jahod 120 až 150 Kč / kg. Kdo nemá svůj, je třeba připočítat cenu prázdného košíčku 20 Kč.

Ústecký kraj nabízí možnost sběru skoro u každého většího města. U mnohých pěstitelů je i možnost koupě již nasbíraných jahod. Informace, kam na jahody, naleznete TADY nebo TADY.

Samosběr jahod nabízí nově Žatecká farma, asi kilometr od Žatce (směr Radíčeves) - tam si natrháte za 75 Kč / kg, natrhané koupíte za 120 Kč/ kg. Samosběr jahod v Hořeticích u Žatce otevírá v pátek 19. června od 9 hodin.  

V Ročově na Lounsku samosběr jahod bude otevřen ve čtvrtek 18. června od 8 do 16 hodin, v pátek 19. 6. bude zavřeno z důvodu pomalého zrání jahod. O víkendu bude otevřeno od 8 do 18 hodin. „Sledujte aktuální informace na našem facebooku. Přijímáme také objednávky na jahody kg za 120 Kč,“ informují Jahody Ročov. Podle zákazníků, kteří již samosběr navštívili, jahody jsou letos velké a krásné, chuťově výborné.   

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video