Úvod   /   Zprávy   /   Jahodová sezóna je tu!

Jahodová sezóna je tu!

Alla Želinská 2020-06-17 15:50:00

V minulých dnech již začal sběr jahod na Podbořansku, Žatecku, na Mostecku i Chomutovsku či Lounsku.

Počasí sice moc nepřálo a jahod bylo poskrovnu, i tak ale jejich milovníci přišli na své. „Doma máme jen malé políčko, ale chci také, abych měla dost na jahodové knedlíky, koláče a marmeládu,” řekla nám například paní, která se vydala na samosběr jahod do Hluban. Tam a také ve Stebně zahájili samosběr v úterý 16. června, kilo za 60 Kč. Ve středu 17. 6. ovšem pro nedostatek zralých plodů byl samosběr ve Stebně přerušen. Jahody u kasáren si můžete natrhat od 15 do 19 hodin. Lidé si mohou na místě koupit i natrhané jahody (120 Kč / kg).  

Fungují také samosběry v Nemilkově u Mostu, Droužkovicích u Chomutova, v Žiželicích u Žatce, v Cítolibech u Loun, které provozují Sady Louny. „Všechny samosběry jsou otevřeny každý den od 8 do 18:30, nejvíce jahod je aktuálně v Žiželicích u Žatce, jahod je hodně a již jsou krásně nazrálé!“ informují provozovatelé. Cena samosběru je na většině míst od 60 do 70 Kč / kg, cena již natrhaných jahod 120 až 150 Kč / kg. Kdo nemá svůj, je třeba připočítat cenu prázdného košíčku 20 Kč.

Ústecký kraj nabízí možnost sběru skoro u každého většího města. U mnohých pěstitelů je i možnost koupě již nasbíraných jahod. Informace, kam na jahody, naleznete TADY nebo TADY.

Samosběr jahod nabízí nově Žatecká farma, asi kilometr od Žatce (směr Radíčeves) - tam si natrháte za 75 Kč / kg, natrhané koupíte za 120 Kč/ kg. Samosběr jahod v Hořeticích u Žatce otevírá v pátek 19. června od 9 hodin.  

V Ročově na Lounsku samosběr jahod bude otevřen ve čtvrtek 18. června od 8 do 16 hodin, v pátek 19. 6. bude zavřeno z důvodu pomalého zrání jahod. O víkendu bude otevřeno od 8 do 18 hodin. „Sledujte aktuální informace na našem facebooku. Přijímáme také objednávky na jahody kg za 120 Kč,“ informují Jahody Ročov. Podle zákazníků, kteří již samosběr navštívili, jahody jsou letos velké a krásné, chuťově výborné.   

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video