Koronavirus zasáhl. Chmelový maják čeká na součástku z Číny

Hedvika Mašková 2020-06-24 14:00:00

V současné době probíhá oprava techniky 3D projekce ve Chmelovém majáku, která v minulosti byla zajímavou zážitkovou atrakcí a byla součástí prohlídek. Už v začátcích, kdy byl turistický komplex Chrám chmele a piva s dominantou Chmelového majáku postaven, se ukázalo, že téměř venkovní podmínky elektronickým součástkám 3D projekce ve výtahu vůbec neprospívají. Výtah s 3D projekcí prošel několika dílčími opravami, ale celkově byla technologie již za hranicí své životnosti. Proto při sestavování rozpočtu CHCHP byla navržena i velká investice od zřizovatele právě na kompletní obnovu 3D projekce. Tato investice byla zastupitelstvem města schválena v rámci rozpočtu CHCHP a od začátku roku 2020 započala realizace. Nová 3D projekce již bude o úroveň odolnější a měla by tak poskytnout delší životnost.

Už jsou to tři roky, kdy je výtah Chmelového majáku střídavě, až nakonec zcela mimo provoz. Unikátní výtah disponuje 3D projekcí, kde mají návštěvníci Chrámu Chmele a Piva možnost uvidět ojedinělou animaci. V současné době probíhá instalace nové techniky 3D projekce. Návštěvníci v rámci prohlídek zatím používají Chmelový maják jako klasickou rozhlednu s pěším výstupem. 

,,Výtah s 3D projekcí je vystavován venkovním vlivům, změnám teplot, vlhkosti a podobně. Technologie 3 D projekce musela být v posledních letech opakovaně a draze opravována, ale i přes to se dostala do stá-dia nefunkčnosti. V loňském roce jsme po-žádali zřizovatele o účelovou dotaci v rámci rozpočtu na rok 2020, ta byla zastupitelstvem města schválena a tak za asi 700 tisíc korun bude celý systém výtahu obměněn,“ vysvětlil současný zastupující ředitel Chrámu chmele a piva Karel Havelka.

Většina komponentů je již ve výtahu připravena a namontována. Výtah měl sloužit návštěvníkům již na konci minulého měsíce. Ale světe div se, i v tomto případě se-hrála svou roli pandemie koronaviru.

,,Pro dokončení nové 3D projekce chybí jen jedna významná elektronická součástka z Číny, která byla začátkem roku objednaná. Kvůli koronaviru na ni musíme nyní čekat a nezbývá nám nic jiného než dodavatele pravidelně urgovat. Zahájení provozu výtahu s 3D projekcí se tedy nejméně o měsíc zpozdí,“ dodal na závěr Karel Havelka.

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video