Výstavba dopravního terminálu začala se zpožděním

Tomáš Skřipský 2020-06-26 09:32:00

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (tos) — Se zpožděním se předminulý týden rozběhla výstavba nového dopravního terminálu v Nádražní ulici v Klášterci nad Ohří, která měla podle původních předpokladů začít už v dubnu. Nestalo se tak proto, že teprve po předání staveniště dodavateli se přišlo na to, že přes pozemek vede drážní kabel, který nebyl v žádných plánech zanesen. Stavět se proto nemohlo, dokud město se Správou železnic nedohodlo podmínky přeložky kabelu.

V současné době stavební práce probíhají přímo před nádražím, kde stavbaři odstraňují betonové panely z povrchu vozovky, a v sousedství nádražní budovy ve směru na Chomutov, kde vzniká točna pro autobusy. Hlavním úkolem terminálu je totiž co největší přiblížení stanovišť autobusových spojů integrované dopravy Ústeckého kraje k nádraží, aby přestupování cestujících bylo co nejpohodlnější. Protože v Nádražní ulici sídlí stavebniny, autoservis a další podnikatelské provozovny a v její zadní části mají automobilisté garáže, veškeré práce probíhají po částech za provozu. Současné autobusové nádraží, vzdálené několik stovek metrů od vlakového, bude dál sloužit pro dálkové komerční linky, které kraj nedotuje. I přes počáteční zdržení není podle starosty Štefana Drozda původní termín dokončení stavby ohrožen — hotovo má být letos na podzim.

Město na nový dopravní terminál v hodnotě bezmála 23 miliónů korun požádalo o dotaci z programu IROP a přibližně třetinou na stavbu slíbil přispět Ústecký kraj. Hlavním cílem projektu je vedle usnadnění přestupu z vlaků na autobusy a naopak také obnova veškerých zastaralých a nefunkčních povrchů komunikací v Nádražní ulici.

Počítá se také s vytvořením nových parkovacích míst, která dnes v okolí vlakového nádraží prakticky nejsou, a s vybudováním nového veřejného osvětlení. V rámci stavby dále dojde k výměně ochranných a provozních prvků komunikace, tak aby vyhovovaly estetickým i funkčním požadavkům a současným platným stavebním normám. Komunikace se navrhuje v nové kompletní skladbě z důvodu budoucího zatížení především autobusovou dopravou.

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video