Výstavba dopravního terminálu začala se zpožděním

Tomáš Skřipský 2020-06-26 09:32:00

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (tos) — Se zpožděním se předminulý týden rozběhla výstavba nového dopravního terminálu v Nádražní ulici v Klášterci nad Ohří, která měla podle původních předpokladů začít už v dubnu. Nestalo se tak proto, že teprve po předání staveniště dodavateli se přišlo na to, že přes pozemek vede drážní kabel, který nebyl v žádných plánech zanesen. Stavět se proto nemohlo, dokud město se Správou železnic nedohodlo podmínky přeložky kabelu.

V současné době stavební práce probíhají přímo před nádražím, kde stavbaři odstraňují betonové panely z povrchu vozovky, a v sousedství nádražní budovy ve směru na Chomutov, kde vzniká točna pro autobusy. Hlavním úkolem terminálu je totiž co největší přiblížení stanovišť autobusových spojů integrované dopravy Ústeckého kraje k nádraží, aby přestupování cestujících bylo co nejpohodlnější. Protože v Nádražní ulici sídlí stavebniny, autoservis a další podnikatelské provozovny a v její zadní části mají automobilisté garáže, veškeré práce probíhají po částech za provozu. Současné autobusové nádraží, vzdálené několik stovek metrů od vlakového, bude dál sloužit pro dálkové komerční linky, které kraj nedotuje. I přes počáteční zdržení není podle starosty Štefana Drozda původní termín dokončení stavby ohrožen — hotovo má být letos na podzim.

Město na nový dopravní terminál v hodnotě bezmála 23 miliónů korun požádalo o dotaci z programu IROP a přibližně třetinou na stavbu slíbil přispět Ústecký kraj. Hlavním cílem projektu je vedle usnadnění přestupu z vlaků na autobusy a naopak také obnova veškerých zastaralých a nefunkčních povrchů komunikací v Nádražní ulici.

Počítá se také s vytvořením nových parkovacích míst, která dnes v okolí vlakového nádraží prakticky nejsou, a s vybudováním nového veřejného osvětlení. V rámci stavby dále dojde k výměně ochranných a provozních prvků komunikace, tak aby vyhovovaly estetickým i funkčním požadavkům a současným platným stavebním normám. Komunikace se navrhuje v nové kompletní skladbě z důvodu budoucího zatížení především autobusovou dopravou.

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Prohlídka nové sportovní haly v Podbořanech

Provedl nás technický správce Ladislav Bokr.

Přehrát video
Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video