Výstavba dopravního terminálu začala se zpožděním

Tomáš Skřipský 2020-06-26 09:32:00

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (tos) — Se zpožděním se předminulý týden rozběhla výstavba nového dopravního terminálu v Nádražní ulici v Klášterci nad Ohří, která měla podle původních předpokladů začít už v dubnu. Nestalo se tak proto, že teprve po předání staveniště dodavateli se přišlo na to, že přes pozemek vede drážní kabel, který nebyl v žádných plánech zanesen. Stavět se proto nemohlo, dokud město se Správou železnic nedohodlo podmínky přeložky kabelu.

V současné době stavební práce probíhají přímo před nádražím, kde stavbaři odstraňují betonové panely z povrchu vozovky, a v sousedství nádražní budovy ve směru na Chomutov, kde vzniká točna pro autobusy. Hlavním úkolem terminálu je totiž co největší přiblížení stanovišť autobusových spojů integrované dopravy Ústeckého kraje k nádraží, aby přestupování cestujících bylo co nejpohodlnější. Protože v Nádražní ulici sídlí stavebniny, autoservis a další podnikatelské provozovny a v její zadní části mají automobilisté garáže, veškeré práce probíhají po částech za provozu. Současné autobusové nádraží, vzdálené několik stovek metrů od vlakového, bude dál sloužit pro dálkové komerční linky, které kraj nedotuje. I přes počáteční zdržení není podle starosty Štefana Drozda původní termín dokončení stavby ohrožen — hotovo má být letos na podzim.

Město na nový dopravní terminál v hodnotě bezmála 23 miliónů korun požádalo o dotaci z programu IROP a přibližně třetinou na stavbu slíbil přispět Ústecký kraj. Hlavním cílem projektu je vedle usnadnění přestupu z vlaků na autobusy a naopak také obnova veškerých zastaralých a nefunkčních povrchů komunikací v Nádražní ulici.

Počítá se také s vytvořením nových parkovacích míst, která dnes v okolí vlakového nádraží prakticky nejsou, a s vybudováním nového veřejného osvětlení. V rámci stavby dále dojde k výměně ochranných a provozních prvků komunikace, tak aby vyhovovaly estetickým i funkčním požadavkům a současným platným stavebním normám. Komunikace se navrhuje v nové kompletní skladbě z důvodu budoucího zatížení především autobusovou dopravou.

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video