Výstavba dopravního terminálu začala se zpožděním

Tomáš Skřipský 2020-06-26 09:32:00

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (tos) — Se zpožděním se předminulý týden rozběhla výstavba nového dopravního terminálu v Nádražní ulici v Klášterci nad Ohří, která měla podle původních předpokladů začít už v dubnu. Nestalo se tak proto, že teprve po předání staveniště dodavateli se přišlo na to, že přes pozemek vede drážní kabel, který nebyl v žádných plánech zanesen. Stavět se proto nemohlo, dokud město se Správou železnic nedohodlo podmínky přeložky kabelu.

V současné době stavební práce probíhají přímo před nádražím, kde stavbaři odstraňují betonové panely z povrchu vozovky, a v sousedství nádražní budovy ve směru na Chomutov, kde vzniká točna pro autobusy. Hlavním úkolem terminálu je totiž co největší přiblížení stanovišť autobusových spojů integrované dopravy Ústeckého kraje k nádraží, aby přestupování cestujících bylo co nejpohodlnější. Protože v Nádražní ulici sídlí stavebniny, autoservis a další podnikatelské provozovny a v její zadní části mají automobilisté garáže, veškeré práce probíhají po částech za provozu. Současné autobusové nádraží, vzdálené několik stovek metrů od vlakového, bude dál sloužit pro dálkové komerční linky, které kraj nedotuje. I přes počáteční zdržení není podle starosty Štefana Drozda původní termín dokončení stavby ohrožen — hotovo má být letos na podzim.

Město na nový dopravní terminál v hodnotě bezmála 23 miliónů korun požádalo o dotaci z programu IROP a přibližně třetinou na stavbu slíbil přispět Ústecký kraj. Hlavním cílem projektu je vedle usnadnění přestupu z vlaků na autobusy a naopak také obnova veškerých zastaralých a nefunkčních povrchů komunikací v Nádražní ulici.

Počítá se také s vytvořením nových parkovacích míst, která dnes v okolí vlakového nádraží prakticky nejsou, a s vybudováním nového veřejného osvětlení. V rámci stavby dále dojde k výměně ochranných a provozních prvků komunikace, tak aby vyhovovaly estetickým i funkčním požadavkům a současným platným stavebním normám. Komunikace se navrhuje v nové kompletní skladbě z důvodu budoucího zatížení především autobusovou dopravou.

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná účetní a matrikářka

Starosta Obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘKY OBCE HŘIVICE. Podrobnosti na www.hrivice.cz. Přihlášku lze podat do 5.8.2021.
Kontakt: Josef Hajm, starosta
Tel.: 606686797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html
E-mail: starosta@hrivice.cz


Řidič/Řidička Multikáry M31 - Obec Raná

Obecní úřad v Rané hledá ŘIDIČE/ŘIDIČKY Multikáry M31. Náplní práce je také práce v terénu a úklidové práce v obci. Nástup možný ihned.
Kontakt: Obec Raná
Tel.: 415679247
E-mail: obec-rana@obec-rana.com


BRIGÁDA: Pomocná síla na výdej jídel v kantýně Valeo Podbořany

Veřejné stravování CZ a.s. hledá BRIGÁDNÍKA - POMOCNOU SÍLU NA VÝDEJ JÍDEL v kantýně Valeo Podbořany. Směny pondělí až pátek.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


POKLADNÍ, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POMOCNÁ SÍLA DO KANTÝNY

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí ve svých kantýnách společností Nexen a Yanfeng v průmyslové zóně Tringle na bývalém žateckém letišti volné pracovní pozice POKLADNÍ, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ A POMOCNÁ SÍLA DO KANTÝNY. Odměna až 16.000 - 18.000 Kč čístého.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Jednatel/ka Městské služby Podbořany

Město Podbořany vyhlašuje poptávku na obsazení funkce JEDNATEL/KA OBCHODNÍ SPOLEČNOSTI Městské služby Podbořany s.r.o. Nabízíme kreativní práci dle smlouvy o výkonu funkce jednatele/ky při vedení obchodní společnosti města, uplatnění manažerských schopností při jejím řízení a marketingu, funkční období na dobu neurčitou s předpokládaným začátkem 09/2021. Smluvní platové ohodnocení.
Kontakt: Mgr. Erich Knoblauch
Tel.: 776662141
WWW: https://www.podborany.net/mestsky-urad/aktuality/poptavkove-rizeni-na-obsazeni-funkce-jednatel-ka-obchodni-spolecnosti-mestske-s
E-mail: knoblauch@podborany.net

Poslední videa

Městské koupaliště Podbořany láká velké i malé

Skoky do vody - poslední červencový den 2021 :-)

Přehrát video
bouřka na Lounsku 13.7.2021

rozvodněný potok

Přehrát video