Kulturní komise rozdělovala dotace a připravila mimořádnou výzvu

Iveta Drlíková 2020-06-24 17:47:00

ŽATEC - Celkem pět set patnáct tisíc korun vyčlenilo letos ze svého rozpočtu Město Žatec pro pořadatele kulturních akcí. Každoročně jednotlivé žádosti posuzuje v průběhu března komise pro kulturu a cestovních ruch, ale díky krizi kolem koronaviru se mohli její členové tentokrát sejít až 13. května, kdy už řada pořadatelů plánované akce zrušila. Komise tak nakonec podpořila dvacet pět žadatelů. Její návrhy koncem května projednala a schválila městská rada, takže si diváci mohli například začátkem června užít Loutkovou zahradu a další akce ještě proběhnou. „Zpravidla jednáme v březnu a koncem března již žadatelé mají informace o výši příspěvku, tudíž časově jsme byli omezeni, taktéž se spousta akcí nekonala, tyto žádosti nebyly finančně podpořeny. V případě, že žadatel nahlásil posun akce, tak samozřejmě ano,“ sdělila nám předsedkyně kulturní komise Simona Schellová.

Vzhledem k tomu, že letos nebude Dočesná, její členové připravili ještě mimořádnou dotační výzvu, jejíž znění a podmínky žatečtí radní v minulém týdnu schválili. Výzva cílí na místní aktivní veřejnost a pořadatele, aby se zapojili do projektu „Žatecká Dočesná jinak“ a připravili za finanční podpory města, která může být až do výše padesáti tisíc korun, vlastní akci. Stačí řádně vyplnit formulář a odevzdat jej do úterý 30. června 13 hodin na podatelnu městského úřadu. „Podmínkou je, že se akce musí uskutečnit v termínu od 15. července do 18. října letošního roku. Žádosti musí být odevzdány v zalepené obálce s označením „Žatecká Dočesná jinak“. Žadatelé budou informováni o schválení své akce a výši příspěvku nejpozději do 14. července. Potřebné formuláře jsou k dispozici v podatelně městského úřadu nebo ke stažení na webových stránkách města Žatec,“ dodává S. Schellová. 

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video