Kanoista Slanina vyhrál úvodní sprinty. S otcem dojeli na debl-kanoi na pátém místě

Iveta Drlíková 2020-06-28 09:52:00

Žatecký kanoista Vladimír Slanina mladší vyhrál první dva závody českého poháru ve sprintu na divoké vodě. Na debl-kanoi rodinná posádka otec a syn Slaninovi skončili shodně ve finálových jízdách na pátém místě. Letošní zkrácenou sezónu ve sjezdových závodech na divoké vodě tak začali Slaninové opravdu parádně, zejména mladší z rodinné posádky.

První letošní závody českého poháru, které se mohly jet po uvolnění vládních opatření, proběhly na umělém kanále v Roudnici nad Labem. Oba Slaninové vůbec nevěděli, jak se postavit k trénování na letošní sezónu, kterou ovlivnila, jako všechny ostatní, krize způsobená šířením koronaviru. Touto dobou už oba měli mít po letošním závodním vrcholu, a to po Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě v americké Atlantě, kde nás měli reprezentovat. Bohužel situace ve světě dopadla i na sport jako takový, a všechny mezinárodní soutěže, včetně mistrovství světa a světových pohárů byly bez náhrady zrušeny. „Věnovali jsme se spíš udržovacím tréninkům bez konkrétního vyladění formy na určité závody. Pořádně trénovat jsme začali zhruba před čtrnácti dny, kdy bylo jasné, že se první domácí sprintové závody vůbec uskuteční,“ říká Vladimír Slanina ml.

Mladší ze Slaninů závodil v Roudnici ve své oblíbené disciplíně sprintu na singl-kanoi a úvod netradiční sezóny mu vyšel opravdu parádně. Všechny jízdy s přehledem vyhrál, včetně těch finálových. Potvrdil tak, že patří k absolutní špičce, a to nejen u nás. Na druhé místo odsunul dalšího českého reprezentanta Rolence, který skončil v loňském roce před žateckým singlířem na světovém šampionátu ve Španělsku druhý a V. Slanina zde bral bronz. Na třetí příčce na trati v Roudnici dojel Rygl z Brna.

Na debl kanoi oba Slaninové v pohodě postoupili v obou závodních dnech do osmičlenného finále. Jednou ze šestého místa a v neděli ze čtvrté pozice. Před těmito závody spolu v podstatě neseděli v lodi přes sedm měsíců a dvě krátké tréninkové jízdy si zajeli až těsně před startem kvalifikace. Nakonec vyrovnali svá maxima na této trati z předchozích let. V obou finálových jízdách skončili pátí. „Prvních šest lodí v tomto opravdu vyrovnaném finále bylo v cíli pokaždé poskládáno v necelých dvou desetinách, takže jsme se svými výkony nad míru spokojeni,“ říká V. Slanina st.

Další závody v této zkrácené sezóně proběhnou koncem července v Českých Budějovicích, kde je na programu další Český pohár a rovněž Mistrovství ČR družstev ve sprintu. 

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video