Nová sportovní hala roste, do prosince má být hotovo

Alla Želinská 2020-07-01 13:55:00

Od loňského července probíhá v Podbořanech výstavba nové sportovní haly. Hala roste v těsném sousedství hřiště TJ Tatran Podbořany. Hotovo by mělo být v prosinci letošního roku.

Stavba už je pod střechou, vyrostla cihlová přístavba, kde bude zázemí. Na staveništi ještě před několika měsíci stály ocelové konstrukce pro sportoviště, jejich stavba už hodně pokročila. „Sportovní hala nám roste před očima do krásy. Je to radost se podívat. Stojí vlastní sportovní hala s hrací plochou, ta je opláštěná a je hotová střecha nad celým objektem. Stojí zázemí pro hráče s šesti šatnami, sociálním zařízením, klubovnou a technickým zázemím. Jsou hotové rozvody elektřiny, vody, kanalizace a momentálně se pracuje na rozvodech vzduchotechniky. Jsou hotové vnitřní omítky. Vše se připravuje pro betonáž hrací plochy,“ uvedl vedoucí odboru investic na podbořanské radnici Milan Ohanka.

Do nové haly se vejdou například tři volejbalová hřiště, dále tam budou moci hrát zápasy florbalisté, ale i další sporty získají větší prostor. Multifunkční hala s tribunou pro diváky bude navíc sloužit nejen sportovcům, ale také tanečníkům, nebo pro pořádání koncertů a dalších kulturních akcí. Jde o první podobnou stavbu v Podbořanech a jejich okolí. Město za ni zaplatí kolem 47 milionů korun. „Pracujeme na hale 18 let, z toho posledních 6 let na ni sháníme peníze. Bohužel dotační politika státu nám nebyla vůbec nakloněna, takže ji stavíme zcela z vlastních zdrojů,“ uvedl starosta města Radek Reindl. Město totiž několikrát žádalo o dotaci, vždy bezúspěšně.

Sportovní hala bude mít vnější rozměry přibližně 60×30 metrů. Soutěž na zhotovitele loni vyhrála podbořanská firma Podhola. „Opravdu je to radost vidět, jak se dílo daří. Kvalita dodávek a činností je pravidelně kontrolována technickým dozorem a vše je v pořádku. Počasí nám přes zimu přálo a nenastala ani žádná mimořádná situace s koronavirem, takže vidíme vše velmi optimisticky. Věřím, jako tomu bylo u Kulturního domu Pegas, že bude spokojenost jak s funkcí objektu, tak i s designem. Zhotovitel nám předložil k odsouhlasení barevné kombinace obkladů a interiéry budou jako v případě Kulturního domu Pegas opravdu na vysoké úrovni,“ ujistil Ing. Ohanka.


Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video
Krásný Dvůr: Po stopách hraběte Rudolfa

Zajímavý edukační program na zámku absolvovaly ve čtvrtek 16. 7. děti z příměstského tábora DDM Žatec. Lektorka Zdenka Lněníčková se s nimi vypravila po stopách Jana Rudolfa Černína...

Přehrát video