Nová sportovní hala roste, do prosince má být hotovo

Alla Želinská 2020-07-01 13:55:00

Od loňského července probíhá v Podbořanech výstavba nové sportovní haly. Hala roste v těsném sousedství hřiště TJ Tatran Podbořany. Hotovo by mělo být v prosinci letošního roku.

Stavba už je pod střechou, vyrostla cihlová přístavba, kde bude zázemí. Na staveništi ještě před několika měsíci stály ocelové konstrukce pro sportoviště, jejich stavba už hodně pokročila. „Sportovní hala nám roste před očima do krásy. Je to radost se podívat. Stojí vlastní sportovní hala s hrací plochou, ta je opláštěná a je hotová střecha nad celým objektem. Stojí zázemí pro hráče s šesti šatnami, sociálním zařízením, klubovnou a technickým zázemím. Jsou hotové rozvody elektřiny, vody, kanalizace a momentálně se pracuje na rozvodech vzduchotechniky. Jsou hotové vnitřní omítky. Vše se připravuje pro betonáž hrací plochy,“ uvedl vedoucí odboru investic na podbořanské radnici Milan Ohanka.

Do nové haly se vejdou například tři volejbalová hřiště, dále tam budou moci hrát zápasy florbalisté, ale i další sporty získají větší prostor. Multifunkční hala s tribunou pro diváky bude navíc sloužit nejen sportovcům, ale také tanečníkům, nebo pro pořádání koncertů a dalších kulturních akcí. Jde o první podobnou stavbu v Podbořanech a jejich okolí. Město za ni zaplatí kolem 47 milionů korun. „Pracujeme na hale 18 let, z toho posledních 6 let na ni sháníme peníze. Bohužel dotační politika státu nám nebyla vůbec nakloněna, takže ji stavíme zcela z vlastních zdrojů,“ uvedl starosta města Radek Reindl. Město totiž několikrát žádalo o dotaci, vždy bezúspěšně.

Sportovní hala bude mít vnější rozměry přibližně 60×30 metrů. Soutěž na zhotovitele loni vyhrála podbořanská firma Podhola. „Opravdu je to radost vidět, jak se dílo daří. Kvalita dodávek a činností je pravidelně kontrolována technickým dozorem a vše je v pořádku. Počasí nám přes zimu přálo a nenastala ani žádná mimořádná situace s koronavirem, takže vidíme vše velmi optimisticky. Věřím, jako tomu bylo u Kulturního domu Pegas, že bude spokojenost jak s funkcí objektu, tak i s designem. Zhotovitel nám předložil k odsouhlasení barevné kombinace obkladů a interiéry budou jako v případě Kulturního domu Pegas opravdu na vysoké úrovni,“ ujistil Ing. Ohanka.


Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Domov pro seniory v Žatci přijme vyučeného KUCHAŘE/KU. Praxe vítána. Dlouhý, krátký týden - 12 hod. směny. Informace na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video