Řemeslo má zlaté dno. Úspěšní středoškoláci získali Dobré listy komory

2020-07-10 11:00:00

Říká se, že každé řemeslo má zlaté dno. A toto rčení stále platí! Odborné znalosti a dovednosti absolventů středních škol a učilišť ocenila již potřinácté Okresní Hospodářská komora (OHK) Louny. Slavnostní předávání Dobrých listů komory proběhlo letos na Městském úřadě v Žatci a prestižní dokument o nadstandardních schopnostech získalo sedm studentů.

Dobrý list komory je prestižní dokument o nadstandardní schopnosti držitele v daném řemeslném oboru a profesní odbornosti pracovat a rozvíjet se. Je to pozitivní signál a komorová garance pro budoucího zaměstnavatele o řemeslně-odborných schopnostech a předpokládané užitečnosti držitele dobrého listu pro jeho firmu, nebo živnost. 

Mezi oceněnými byli letos studenti s nejlepšími studijními výsledky z Gymnázia a Střední odborné školy Podbořany Petr Kelich, Ondřej Koláček, Michaela Číhová a Jaroslav Chaloupka. Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD Žatec mělo na slavnostním předávání tři zástupce z řad absolventů, a to Vladislava Bureše, Martina Nováka a Jaroslava Cimera.

,,Již od začátku studia jsem chodil na brigádu do jednoho žateckého baru, kde jsem absolvoval i týdenní praxe. Vystudoval jsem obor Kuchař – číšník se zaměřením na číšníka. V tomto odvětví bych chtěl pokračovat. Rád bych vyjel na zkušenou pracovat do Prahy a poté se do Žatce zase vrátil. Láká mě i práce v zahraničí, ale to je kvůli současné situaci složitější, takže to spíše v budoucnosti. Dobrý list komory si myslím, že mi při hledání práce pomůže. Přidám si ho do životopisu,“ prozradil jeden z oceněných Martin Novák.

Slavnostního předání Dobrého listu komory se 24. června z řad organizátorů a hostů zúčastnili předseda OHK Louny František Jochman, jednatel Odborné sekce vzdělávání OHK Most Josef Švec, vedoucí Kanceláře úřadu města Žatec Simona Schellová, starosta města Podbořany Radek Reindl a ředitel Úřadu práce Louny Vratislav Pražák. Dále se akce zúčastnili zástupci jednotlivých škol, ředitelka Středního odborného učiliště a Střední odborné školy SČMSD Žatec Stanislava Sajdlová a ředitel Gymnázia a Střední odborné školy Podbořany Jiří Marhold. Dále nechyběli pedagogové a pyšní rodiče oceněných studentů.

,,Je mi ctí, že se mohu tohoto slavnostního předávání účastnit od samého počátku. Všem absolventům velice fandím. Řemeslo má zlaté dno. Přeji vám, abyste si s vašimi schopnostmi dokázali vydělat nejenom spoustu peněz, ale také ať vám je povolání, které si vyberete, vaším celoživotním koníčkem,“ popřál absolventům starosta Podbořan Radek Reindl.

Letos poprvé měla tu čest doprovodit ředitelka Středního odborného učiliště a Střední odborné školy SČMSD Žatec Stanislava Sajdlová na slavnostní předávání Dobrého listu komory také absolventa oboru Sladovník – pivovarník. Tento tříletý vzdělávací program dokončili letos první studenti. ,,Jsem velmi pyšná, protože výsledky u závěrečných zkoušek byly mimořádné. Měli jsme tři vyznamenání a nejhorší známky, která se objevila, byla jedna jediná trojka. Myslím si, že studenti nasadili velmi vysokou laťku mladším kolegům,“ sdělila Stanislava Sajdlová a doplnila: ,,Jsem každý rok pyšná na naše studenty, kteří získají Dobrý list komory. Ještě se nám nestalo, že by naši absolventi nebyli oceněni. V loňském roce jsme jej například předávali také studentovi s maturitou. Dobrý list komory není totiž jen pro učební obory, ale i pro odborné školy. Hospodářská komora se předáváním listu zavazuje, že absolventům pomůže při hledání práce a zároveň se držitelé listem prokazují, když žádají o zaměstnání.“

FOTOGALERIE z předávání DLK ZDE.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video