Poděkovali dobrovolníkům za šití roušek

Lucie Steklá 2020-07-09 12:34:05

,,Doba koronavirová” ukázala, jak umí lidé stát při sobě a pomáhat si.

Nejinak tomu bylo v čase nouzového stavu a epidemie koronaviru v uplynulých měsících. Protože nebyl dostatek roušek a jejich nošení byla povinnost, ujali se jejich šití dobrovolníci napříč republikou, nevyjímaje okres Louny a jednotlivé obce. Právě v obcích šití a distribuci ochranných prostředků úst zajišťovali dobrovolníci včetně hasičů. Ty, kteří se o šití a rozvoz nejvíce zasloužili v Dobroměřicích pozvala starostka obce Ivana Sihlovcová spolu s velitelem hasičů Jiřím Sailerem na ,,děkovnou schůzku“ . ,,Myslím, že jsme výrobu a distribuci roušek zvládli skvěle, zájem o ně byl zpočátku obrovský a museli jsme vytvořit seznam obyvatel tak, abychom nejdříve ochranné prostředky dodali nejohroženějším skupinám lidí. Setkali jsme se během několika prvních dní s různými situacemi, lidé děkovali, ale i se rozčilovali, proč jim roušky hned nedáme. Nebylo výjimkou, že nás kontaktovali lidé, kteří nebyli obyvateli naší obce, jestli pro ně také roušky nemáme. Opravdu si všichni, kteří šili a pomáhali s distribucí, zaslouží veliké poděkování,“ řekla I. Sihlovcová. Během schůzky starostka obce jedu z dobrovolnic odměnila více. Byla jí totiž veslařka Barbora Jandová, dvojnásobná mistryně Evropy na trenažéru.


Na snímku (zleva) Barbora Jandová, Iva Svobodová, Jiří Sailer, Milada Nováková, Ivana Sihlovcová a Jitka Strážnická, v dolní řadě Vít Hrnčíř.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video