Problémy řešili zbraní, mužům hrozí vysoké tresty

Lucie Steklá 2020-07-09 15:40:00

Zbraní pálil muž na náměstí v Postoloprtech, další v areálu restaurace v Lounech.

Louny, Postoloprty (lus) V rozmezí dvou týdnů řešili policisté na Lounsku dva případy útoku se zbraní. K prvnímu došlo začátkem června v Postoloprtech, kde ohrožoval muž jiného plynovou zbraní, ke druhému minulý pátek v Lounech v areálu restaurace Stromovka, kde muž zranil jiného revolverem.  

Ke střelbě na Mírovém náměstí v Postoloprtech byli v úterý 2. června odpoledne přivoláni policisté. Náměstí bylo uzavřeno. Muž nejdříve ohrožoval řidiče, poté střílel na auto. Řidič začal následně s vozem ujíždět, podezřelý muž měl několikrát vystřelit směrem na zadní část vozidla. Došlo tak k rozbití skleněné výplně zadního okna. Ke zranění osob nedošlo. Přivolaní policisté na náměstí prováděli prvotní úkony prověřování. V době jejich příjezdu se aktéři incidentu na místě již nenacházeli. ,,Policisté ustanovili osobu podezřelého a zahájili po něm pátrání.

Muž se nakonec dostavil na Obvodní oddělení policie v Lounech. Byl zadržen a umístěn do policejní cely. Od podezřelého byla zajištěna plynová zbraň typu airsoft. Jednání dotyčného prověřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu vydírání,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Vyšetřovatel o den později sdělil 29letému muži z Lounska obvinění ze spáchání trestných činů vydírání a výtržnictví. ,,Po zadržení podezřelého bylo zjištěno, že při incidentu měl použít plynovou zbraň, ze které na auto vystřelil ocelové broky. Tato zbraň, která je kopií modelu palné zbraně CZ 75 D COMPACT, byla u něho zajištěna,“ přiblížila případ M. Glogovská. S ohledem na skutečnost, že měl dotyčný k vydírání poškozeného použít zbraň, hrozí mu za zmíněný trestný čin v případě uznání viny soudem až osmiletý trest odnětí svobody. Bližší in-formace k případu týkající se motivace útočníka kriminalisté s ohledem na probíhající vyšetřování neposkytli.

Vážnější následky má incident z minulého pátku večer, k němuž došlo v Lounech. ,,V pátek ve večerních hodinách došlo v Lounech ve venkovním areálu restaurace Stromovka v Lounech k incidentu mezi dvěma muži,“ potvrdila policejní mluvčí. Podle jejích slov měl čtyřiatřicetiletý muž při potyčce zasunout třicetiletému muži do úst revolver typu Flobert a vystřelit. ,,Tím došlo ke zranění mladšího z mužů, který byl převezen do nemocnice,“ dodala M. Glogovská. Další den bylo zahájeno trestní stíhání 34letého muže pro trestný čin těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video