Květnaté louky ozdobí město a změní klima

Lucie Steklá 2020-07-09 16:42:00

Louny (lus) Loni na území Loun vznikla první květnatá louka, která kvete v ulici Na Horizontu. Letos v dubnu k ní přibyly další vytrvalé květnaté louky - jedna mezi budovami úřadů v ulici Pod Nemocnicí s plochou 350 metrů čtverečných, druhá u mostu Veslařů u řeky Ohře na ploše osmdesáti metrů čtverečných.

Plochy jsou osety směsí Česká květnice, která je oblíbená díky velkému množství druhů lučních rostlin a svou pestrostí je louka vhodnou plochou pro motýly. ,,Zalo-žení květnatých luk včetně instalace dřevěného oplocení a informačních cedulí provedla společnost Zahradníček. V následujících letech se můžeme těšit na pestré louky plné lučních květin,“ uvádí lounská radnice. Na první květnaté louce v Lounech, která je nyní v plném květu, roste směs pro květnaté louky - řebříček obecný, rmen barvířský, sedmikráska obecná, chrpa modrá, krásnoočko barevné, mrkev obecná, hvozdík kartousek či kopretina bílá nebo len vy-trvalý či rozrazil klasnatý a pomněnka rolní.  

Louky v květu nabízejí pestrobarevný pohled. Louky se snadno přizpůsobují nejrůznějším podmínkám a pro svoji velkou pestrost jsou vhodné k pěstování jako louky vhodné pro motýly. Květnaté louky vznikají napříč městy v republice a úkol mají jediný, změnu klimatu i vzhled města. Vymizet mají zastřižené trávníky, objevovat se loučky.

Všechny louky jsou oploceny dřevěnými kůly, které jsou spojeny lanovým prověsem, umístěna je u nich informační tabule.

Louky mají nahradit ,,pečlivě zastřižené zelené pásy trávy”, které v posledních letech bývají upřednostňovány. A právě květnaté louky to mají změnit, zvláště v dobách dlouhodobého sucha, které každoročně postihne naši republiku.  


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video