Kam vyrazit za kulturou na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2020-07-09 15:15:00

Noční prohlídka, harmonika U Orloje, archeoléto, tancovačka na koupališti, volejbalový turnaj, punkáči na koupáči, afterparty, autorské čtení, ochutnávka vín, pietní akt, letní kino - to vše o nadcházejícím víkendu.

ŽATECKO

PÁTEK 10. ČERVENCE

Letní kino Žatec: Postřižiny (Restaurovaná verze). Ve 21:30 hod.

Dům dětí a mládeže Žatec: Letní akce pro děti – jednodenní program plný zábavy, výletů, tvoření, oběd, pitný režim zajištěn. 250 Kč za den. Od 8 do 16 hod.

Sportoviště za koupalištěm Žatec: Intervalový trénink s Irčou - V případě nepříznivého počasí se sejdeme v Cobra clubu. V 17 hod.

Bývalá spořitelna Žatec: Autorské čtení Michala Vrby, autora knihy navržené na cenu Magnezia litera, v prostorách bývalé spořitelny v podloubí nám. Svobody. Od 19 hod.

Dino Club Žatec: Taneční večer - Open párty! Captain Morgan TIKI. Za DJ pultem DJ Phantom. Těšíme se na vás! Od 22 hod.

SOBOTA 11. ČERVENCE

Letní kino Žatec: 3Bobule – komedie. Ve 21:30 hod.

Bývalá budova Spořitelny Žatec: Tuto sobotu se na své cestě zastaví Lubyn. Dobrovolný příspěvek do klobouku. Od 15 hod.

Koupaliště Klůček: Čertova devětatřicítka aneb Punkáči na Koupáči vol.VIII - Roztrhlej Dedáč, Zaseklý stroje, Stamp Out System, Soukromey Pozemek, Plesnivý Fazole, S.A.S. Sbírka pro Kačenku Podrázskou. Vstupné 180 Kč. Od 15 hod.

Chrám chmele a Piva Žatec: Noční prohlídka výstavy Pravěk v Žatci s výstupem na Maják s Homolupuly - Letní Sladovna 2020, sraz u Chmelového majáku. Vstupné dobrovolné. Od 20 hod.

Restaurace U Orloje Žatec: Harmonikář František Hroš - Živá hudba k poslechu i tanci. Vstupné dobrovolné. Od 19 hod.

NEDĚLE 12. ČERVENCE

Letní kino Žatec: Bourák – komedie. Ve 21:30 hod.

Žatec, památník před hřbitovem: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína – setkání s novináři v Galerii Sladovna (9 h), poté pieta u pomníku - kladení věnců, přivítání účastníků, hlavní projev, modlitba, zdravice hostů. V 10 hod.

LOUNSKO

PÁTEK 10. ČERVENCE

Kino Svět Louny: Lassie se vrací - Premiéra ČR. Také v sobotu a neděli. V 15 hod.

3Bobule – komedie. Také v sobotu a neděli. V 17:30 a 20 hod.

Téměř dokonalá tajemství – Komedie. Také v sobotu 11. 7. Od 22 hod.

Pivní bar Zichovec – Louny: Street Food v Lounech vol. 2 - Rooster Sausage Gourmet. Od 16 hod.

Zámek Pátek: Svět muže a ženy - Přednáška Jany Radové a Jaroslava Grűnwalda. Vstupné: 200 Kč (předprodej), 250 Kč (na místě). V 18 hod.

Restaurace Stromovka Louny: Brutus - Legenda opět v Lounech. Od 21 hod.

SOBOTA 11. ČERVENCE

Kino Svět Louny: Lassie se vrací. Také v neděli. V 10 hod.

Ledová sezóna: Ztracený poklad – Animovaná komedie. Také v neděli. Ve 13 hod.

Roubenka Louny (Masarykovy sady): ACE – Hard rock Louny - Hudební večer v Roubence. Vstupné 50 Kč. Od 19 hod.

Galerie města Loun: Vladimír Novák naposledy - Výstava V. Nováka Krajiny současné i minulé bude mimořádně otevřena během víkendu, v neděli proběhne od 18 hodin setkání s autorem a ochutnávka vín z chlumčanského vinařství Wilomenna Pod Chlumem. Vstup zdarma. Sobota - neděle od 12 do 19 hod.

Vernerův mlýn Brloh: Rozšířené prohlídky – v sobotu prohlídka technologie mletí žita je obohacena o ukázku chodu Křižíkovi rozvodnice. Vstupné 120 Kč, snížené 100 Kč. Od 14 a 15 hod. 

Zámek Nový Hrad v Jimlíně: Geisslers Hofcomoedianten: Robinsoni aneb Na ostro! V bouři ztroskotá loď. Přežijí dva muži, kazatel a herec… V rámci X. festivalu klášterních a zámeckých divadel. Ve 20 hod.

Music bar Imperium Louny: MEGA Tropical – Djs: Peet Flue, Deren, Sweep, Souky, K-Tees B2B Melcolm. Vstupné 100 Kč. Start 21 hod.

NEDĚLE 12. ČERVENCE

Panenský Týnec: Ohřecká osmička – Týnecko. Start i cíl bude na nádvoří Chrámu v Panenském Týnci, odkud vyrazíte směr Žerotín. Od 10:30 hod.

Vernerův mlýn Brloh: Rozšířené prohlídky – v neděli prohlídka technologie mletí pšenice je obohacena o ukázku chodu mlýnských strojů. Vstupné 120 Kč, snížené 100 Kč. Od 14 a 15 hod. 

Zámek Peruc: Otevření zámku v Peruci - Na zámku Peruc jsou pro návštěvníky připraveny otevřené letní dny od 1. 7. do 31. 8., kdy bude zpřístupňeno severní a západní křídlo zámku a ty nejhezčí a nejhodnotnější salonky a sály. Otevírací doba: Každý den v časech 10 – 18 h. (poslední prohlídka začíná v 18 h).

Březno u Loun: Archeoléto: Archeoskanzen Březno u Loun - Komentovaná prohlídka, Průvodce: K. Klinecká, D. Stolz, K. Krejčová, L. Peclinovský. Od 9 do 17 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 10. ČERVENCE

Koupaliště Krásný Dvůr: Tancovačka – hrají H + 3K. Zve obec Krásný Dvůr. Od 20 hod.

SOBOTA 11. ČERVENCE

Sportovní hřiště Blatno: Amatérský volejbalový turnaj - Renata Braunová a spolupořadatelé zároveň zvou všechny hráče i nehráče na zábavu pod širým nebem po skončení turnaje. Startovné 300 Kč za tým. Od 10:30 hod.

Dolánky, vrch Rubín: Archeoléto: Hradiště Rubín - Komentovaná prohlídka s V. Peksou v rámci projektu Archeologické léto, který připravily Archeologické ústavy AV ČR v Praze a Brně ve spolupráci s dalšími archeologickými pracovišti. Od 13 hod.

Kostel sv. Jiljí Libyně: Noc světel a Milan Řeřicha - Unikátní koncert lubeneckého rodáka a světového klarinetisty za svitu svíček. Občerstvení zajištěno. Rezervace míst na tel. 603 818 185. Vstupné 250 Kč. Od 21 hod.

Letní kino Kryry: Afterparty – zve spolek Lekaf Kryry, otevřený bar, točené pivo. Vstup je zdarma. Od 18 hod.

NEDĚLE 12. ČERVENCE

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Nedělní mše svatá - slouží O. Alexander Siudzik. V 9 hod.

Kostel Božího Spasitele Podbořany: Otevřeno pro rozjímání, prohlídku výstav - od neděle do čtvrtka od 10-12 a od 14-16 h. Otvírá kostelnice Valentina Angelevská. 

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video