Od pátku 24. července do zdravotnických a sociálních zařízení a lékáren opět s rouškou

Lucie Steklá 2020-07-23 10:22:00

Ve zdravotnických zařízeních, v lékárnách a v sociálních zařízeních je od zítřka 24. července na území Ústeckého kraje zavedena povinnost nosit roušky !!!!!

Mimořádné opatření Krajská hygienická stanice vydala ve čtvrtek 23. července poté, kdy se za středeční den v kraji objevilo deset nových pozitivně testovaných na koronavirus, u lidí, kteří žijí v Ústeckém kraji. Celkově je v kraji evidováni 580 osob s pozitivním testem. Opatření platí od sedmé hodiny ranní pátku 24. července do odvolání. 

,,Na celém území Ústeckého kraje se nařizuje zákaz pohybu všech osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos a ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének ve zdravotnických zařízeních a v zařízeních sociálních služeb," uvedla hygienická stanice. 

Zákaz se nevztahuje na děti do dvou let věku, osoby s poruchou intelektu, kognitivní poruchou, či závažnou alterací duševního stavu, pacienty po dobu nezbytně nutnou, je-li to potřebné pro poskytování zdravotních služeb, pacientech na lůžku či uživatele sociálních služeb. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Vystoupení při předávání certifikátů Cambridge english

Vystoupily děti ze 4.A s p. uč. Jitkou Pletichovou.

Přehrát video