Řidiči, tady se neparkuje! Za přestupek hrozí pokuta

Hedvika Mašková 2020-07-27 11:00:00

Správně zaparkovat je někdy pěkný oříšek. Pokud se vám to nepovede, může vás čekat nepříjemná pokuta. Proto se vyplatí zopakovat si pravidla, která se k parkování vztahují. V centru Žatce se ukazuje, že spousta řidičů pravidla při parkování nedodržuje. Využívají každého volného místa, ale ne všechna jsou pro parkování určena. Často se chybuje u ostrůvku, na němž stojí sloup Milénia.

,,Zastavil jsem na náměstí a za oknem našel lístek od městské policie, že jsem se prý dopustil dvou přestupků, a to parkování v protisměru a nedodržení minimální šířky jízdního pruhu. V místě se nenachází žádné značení, že by se zde nesmělo parkovat. Nic, co by řidiče upozorňovalo. Postoj městské policie jsem tedy nepochopil, i když bylo nakonec vše řešeno jen domluvou,“ vysvětlil nám řidič s monogramem F. B., který nedávno na problematickém místě zaparkoval.

A o jaké místo se vlastně jedná? Řidiči často zanechávají vozidla po pravé straně ostrůvku se sloupem Milénia (směrem k třídě Obránců míru). V místě se podél podloubí nachází placené kolmé stání. Na vyhrazené parkoviště se dá vjet jak z náměstí Svobody, tak i z ulice Dvořákova. Komunikace je tedy obousměrná.

Řidič se tak při parkování skutečně dopustil dvou přestupků. Při vjezdu z centrálního náměstí mohl dle pravidel silničního provozu zaparkovat pouze po pravé straně, ve směru jízdy. Jestliže zanechal vozidlo po straně ostrůvku čelem k budově bývalé spořitelny, vjel a zaparkoval v protisměru. Dovolit si zaparkovat na obou stranách, lze jen v jednosměrné ulici. Navíc zaparkoval tam, kde pro každý směr jízdy nezbyly potřebné tři metry.

,,Řidiči na daném místě parkují v komunikaci v rozporu se zákonem, jelikož zde není dodrženo šest metrů pro obousměrný provoz. Místo je problémové a pro návštěvníky města zmatečné. Dali jsme proto podnět dopravní komisi, které by měla situaci vyřešit. Ideálním krokem by bylo na místě zavést jednosměrný provoz, čímž by se podél ostrůvku smělo parkovat,“ popsal ředitel Městské policie Žatec Miroslav Solar.

Na jednáních dopravní komise města bylo již problémové místo několikrát diskutováno. Členové se shodli na tom, že by se zde měla doprava vyřešit jinak. ,,Místo chceme komplexně řešit s druhou vlnou zpoplatnění parkování na náměstí Svobody,“ potvrdil tajemník dopravní komise Miroslav Rusiňák.

Na místě, které bylo prvním zpoplatněným parkovištěm na centrálním náměstí, se sice dá vjet z obou stran, avšak potřebná šíře šesti metrů pro obousměrný provoz zde při parkování větších vozidel ani tak dodržena není. Jednosměrka se tak jeví jako nejvhodnější možnost, která by chaotické místo opět ,,hodila do klidu".


Popiska foto: Problémové místo využívá k parkování dennodenně několik řidičů. Na fotografii se přestupku dopustil šofér červeného Citroënu.


Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video