Proč se nedomluví? Ulice je rozkopána už počtvrté

Soňa Šímová 2020-08-09 07:21:00

CHOMUTOV (soš) — Už čtvrtým rokem nedají obyvatelům Husovy ulice spát různé opravy v ulici. Hluk a prach, které každou stavbu provází, by se podle nich daly lépe snést, kdyby se opravy sladily v jednu a nevynechávaly se úseky, které už pro samou záplatu už ani nepřipomínají vozovku. Na jeden takový nás upozornila Hana Sobotková.

„Bydlím v ulici, která vede z Husovy ke zdravotnímu středisku. Denně tak mám na očích desítky lidí, kteří tu procházejí a musí se vyhýbat dírám nebo vzrostlému porostu. Zvlášť pro ty o holích je to tu třeba v zimním období nebezpečné. Přitom je nesmysl, aby to museli obcházet další ulicí přes parkoviště u střediska, kde už je povrch nový. Naší ulicí se totiž i lépe dostanou na rampu s kočárkem nebo vozíkem,“ vysvětlila situaci Hana Sobotková a dodala, že komunikace je klíčová i pro lékaře, sanitky a laboratoře. Zároveň si tudy zkracují cestu senioři, kteří míří pro obědy do Merkuru a na zastávky autobusu. Přesto město na dotaz obyvatelky mezi důvody, proč se vozovka v současnosti opravovat nebude, uvedlo, že jde slepou komunikaci, kterou využívá hrstka lidí.

„Pokud si to situace žádá, provádějí se ke zjištění frekvence užívání komunikace sčítací průzkumy chodců, cyklistů, vozidel apod. Zde však musíme vycházet z logických návazností a ucelených celků. Prioritou je rekonstrukce ulice Husova a to kompletního uličního prostoru, který je ohraničen řadovou zástavbou v úseku dlouhém cca 650 metrů. V úseku Bezručova — Blatenská se jedná o tak rozsáhlou plochu, že ji město muselo rozdělit do dvou samostatných etap a to zejména z finančních důvodů. Jen úsek od Bezručovy k Jiráskově ulici město vyšel na cca 17 miliónů korun. Přesto město vyšlo vstříc návštěvníkům zdravotního střediska a nadstandardně připojilo k rekonstrukci Husovy ulice i rekonstrukci přilehlého parkoviště, byť se nejedná o logickou návaznost,“ uvedla tisková mluvčí magistrátu Denisa Špeilová.

Rozdělení prací takříkajíc leží v žaludku obyvatel této ulice dlouhodobě. „V roce 2017 to tu rozkopali plynaři, o rok později se dělala voda, další rok elektřina. Nechápeme, proč to nemohou udělat najednou a my tu musíme neustále žít v hluku a prachu. A nakonec, když už bude vše hotové, tak tu nechají pár metrů vozovky v dezolátním stavu,“ rozčílila se Hana Sobotková společně se sousedkou a poukázala i na poničené fasády domů, které se objevily po posledních opravách chodníků, a také na zničené dopravní značení. „Navíc je to od města nehospodárné,“ myslí si stěžovatelka.

Na stavební práce se nakonec budou muset obyvatelé připravit ještě jednou.

Vynechaný úsek se přeci jen opraví, bude to ovšem spojeno s opravami zdravotního komplexu. „Rekonstrukce zmíněné neveřejné účelové komunikace by měla být spojena s revitalizací střediska, které je majetkem soukromých vlastníků. Je tedy v plánu, avšak momentálně neumíme určit přesný termín provedení investiční akce. Za zmínku ale také jistě stojí, že současně s rekonstrukcí Husovy ulice probíhá rekonstrukce chodníčku za zdravotním střediskem,“ uzavřela mluvčí.

Foto: Co je před zábranami, bude opraveno. Co je za zábranami, zůstane zatím tak, jak je. Obyvatelům Husovy ulice a okolí to nedává smysl. Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

OBSLUHA STROJŮ - SCHRAG ÚDLICE

Skupina SCHRAG je specialistou pro komplexní řešení lehkých kovových konstrukcí pro střechy a fasády a pro svůj závod v Údlicích hledá OBSLUHU STROJŮ (ohraňovací lisy, tabulové nůžky a další stroje pro zpracování plechu. Svým zaměstnancům nabízí nad rámec běžné mzdy: mimořádné odměny, benefiry, další vzdělávání, perspektivu a podíl na rozvoji.
Tel.: 474638935
WWW: https://schrag.cz/
E-mail: info@schrag.cz


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Městské koupaliště Podbořany láká velké i malé

Skoky do vody - poslední červencový den 2021 :-)

Přehrát video
bouřka na Lounsku 13.7.2021

rozvodněný potok

Přehrát video