Kam vyrazit za kulturou na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2020-08-06 15:22:00

Neckyáda, Touchovická pouť, pyžamo turnaj ve Smolnici a kuličkový turnaj v Postoloprtech, Kryrský krák, Duety a Líbánky na Jadranu na divické tvrzi, cestovatelská přednáška a koncert židovských dvojhlasů na Peruci, Léto na zámku Stekník, sousedský food festival v Chlumčanech, letní kino ve Slavětíně - je tu víkend.

ŽATECKO

PÁTEK 7. SRPNA

Letní kino Žatec: Ava: Bez soucitu. Ve 21 hod.

Galerie Sladovna Žatec: Výstava Pravěk v Žatci - výstava obrazů malířů Davida Bergera, Arnošta Hanáka a Jiřího Svobody. Všechny tyto muže spojuje Paleo art - umělecký směr ztvárňující pravěk. Do 6. září vždy od úterý do neděle 10 – 17 hod.

Sociální centrum pro rodinu Žatec: Myslíme na děti - edukační setkání pro tátu a mámu - Stručný průvodce rozchody s ohledem na dítě a jeho péči. Od 16 hod.

Dino club Žatec: Zahraniční akvizice DJ YONI. Od 22 hod.

SOBOTA 8. SRPNA

Letní kino Žatec: Trollové: Světové turné. Ve 21 hod.

Válečné muzeum Libočany: OTEVŘENO od 10:00 do uvidíme. V bunkru máme krásných 16°, tak se přijďte podívat a ochladit, zve Martin Chrenko.

Žatec u řeky pod „osvěžovnou z autobusu“ za Autoškolou Janouš: Žatecká Neckyáda - 36. ročník Žatecké neckyády – kotviště kousek od železného mostu, vyplouvá se ve 13 hodin, sjezd posádek a příprava originálních plavidel od 10 hodin, v cíli na levém břehu u Zálužic vyhlášení tří nejoriginálnějších bárek, táborák a volná zábava. Start ve 13 hod.

Restaurace U Orloje Žatec: Harmonikář František Hroš - Letní multižánrový Orloj 2020, živá hudba k poslechu i tanci. Vstupné dobrovolné. Od 19 hod.

Zámek Stekník: Léto na zámku aneb letní zámecké slavnosti - Dvoudenní zámecký jarmark s řemesly a hudbou, speciální hrané prohlídky. Vstupné na nádvoří vč. Zahrad 50 Kč, prohlídka 150 Kč / 100 / 80 Kč. Od 9:30 do 18 hod. (prohlídky 10 – 17 hod).

Farní obvod Liběšice u Žatce: Svatovavřinecká poutní mše svatá v Hořeticích v 9 hodin, Svatovavřinecká poutní mše svatá v Měcholupech na místě zbořeného kostela sv. Vavřince v 11 hod. 

NEDĚLE 9. SRPNA

Letní kino Žatec: Démon zatracení. Ve 21 hod.

Farní obvod Liběšice u Žatce: Mše svatá v 10 hodin v Liběšicích,  v 15 hodin v Domoušicích, v 17 hodin v Pnětlukách.

LOUNSKO

PÁTEK 7. SRPNA

Kino Svět Louny: Scoob! Animovaný dobrodružný film. Také v sobotu a neděli. V 15 hod.

Trollové: Světové turné – Animovaná komedie. Také v sobotu a neděli. V 17:30 hod.

Ava Bez soucitu – Premiéra ČR. Ve 20 hod.

Démon zatracení – Horor. Také v sobotu. Ve 22 hod.

Galerie Benedikta Rejta Louny: Pavel Halík: Obrazy v architektuře. Od 17 hod. 

Roubenka Louny: Free Birds - Hudební posezení v Roubence s Rock´n Roll cover band. Vstupné 50 Kč. Od 19 hod.

Kostel sv. Mikuláše Louny: Večerní výstup na věž chrámu. Od 19.30 do 21.30 hod. 

Kino Domoušice: 3Bobule - Volné pokračování letní komedie z prostředí prosluněných moravských vinic. Od 19 hod. 

Letní scéna Tvrz Divice: Duety - Komedie o zvláštnosti vztahů a věčném hledání štěstí mezi muži a ženami. Hrají: Monika Absolonová, Filip Blažek. Vstupenky od 399 Kč do 499 Kč. Od 20 hod.

Městys Slavětín: 3Bobule - letní kino na dvoře Kulturně společenského centra, občerstvení, piknikové sezení, otevřeno hodinu před promítáním. Vstupné 120 Kč. Promítání od 21:15 hod.

SOBOTA 8. SRPNA

Kino Svět Louny: Velké dobrodružství malé pandy – Animovaná komedie. Také v neděli. Ve 13 hod.

Heavens Gate: Amerikánka - Film naživo. Ve 20 hod.

Park Louny: Divadelní, herecký týden a improvizace. Od 8 do 15.30 hod.

Oblastní muzeum v Lounech – Chrám sv. Mikuláše: 500 let od zahájení stavby Chrámu sv. Mikuláše - Byl autorem projektu Benedikt Rejt? Jaký měl vztah k Lounům? Jak probíhala stavba a jak se chrám během let měnil? Výstavou i kostelem provede a s nejnovějšími výsledky historického bádání seznámí Jaroslav Havrlant. Začátek prohlídky v muzeu. Vstupné 20 Kč. Od 16 hod.

Pavilon A (výstaviště) Louny: Promítáme! - Staříci - Komedie pro ty, co nezažili. Drama pro ty, kdo tím žijí. Vstupné 100 Kč. Od 21:30 hod.

Stromovka Louny: Lounské rockové mámení: NAJUST (16.30), DEBILL HEADS (18.00), BURNNESY (20.30), PROJEKT PARABELUM (21.00), MOTORBAND (22.30). Od 16 hod.

Postoloprty, Zámecká zahrada: Kuličkový turnaj s country hudbou O pohár KZMP - Kuličkový turnaj, v 16 hodin klaun Pepišto – vystoupení pro děti, od 18 hodin skupina TFC Blues Gin, od 20 hodin skupina Kliďánko. Vstup volný. Od 15 hod.

Smolnice, hřiště: Sranda turnaj ve volejbale aneb Volejbalový pyžamo turnaj Smolnice – nazáleží na dovednostech, jde o legraci, pokud je vás 6 a mate čas, přijeďte si zapinkat a pobavit se. Od 14 hod.

Vernerův mlýn Brloh: Rozšířené prohlídky – v neděli prohlídka technologie mletí pšenice je obohacena o ukázku chodu mlýnských strojů. Od 14 a 15 hod.

Chlumčany u Loun: Sousedský food festival - Máte doma nějaký zaručený recept, který vám všichni v okolí chválí?  Chcete se inspirovat? Přijďte ochutnat a také se pochlubit dobrým jídlem. U srubu v Chlumčanech historicky první sousedský "food festival". Těšit se můžete nejen na dobroty od sousedů, ale také na živou hudbu, dobré pití a drobný doprovodný program pro děti. Chcete li nabídnout nějakou svou dobrotu, zavolejte na tel. 739 071 475. Od 15 hod.

Kino Peruc: 3Bobule – komedie. Vstupné 70 Kč. V 17:30 hod.

Obec Touchovice: Touchovická pouť 2020 - Pouťová zábava, v neděli od 14 hodin k poslechu hraje EXIT, zahájení moderátorem, Fénix Louny - taneční ukázky, Václav Skořepa - španělská drezúra koně, vystoupení zpěvačky Heidi Janků, k poslechu i k tanci hraje skupina EXIT, k tanci vyzve Vlastimil Harapes. Občerstvení zajištěno. Vstup dobrovolný. V sobotu a neděli.

Letní scéna Tvrz Divice: Líbánky na Jadranu - Komedie o stanování v chorvatském kempu, lásce po padesátce i v pětadvaceti, dvojčatech, prázdninovém opalování, šnorchlování a koloběhu života nejen na Jadranu. V hlavních rolích: Eva Holubová, Bohumil Klepl. Vyprodáno. Také v neděli 9. 8. od 20 hod.

Zámek Pátek: Odpoledne s řemeslem - Prohlídka zámku, minisoutěž, ukázka řemesla s možností vyzkoušení – kouzelník. Vstupné 60 Kč. Od 13 hod.

NEDĚLE 9. SRPNA

Roubenka Louny: Trio Difference - Hudební posezení v Roubence. Kapelné 30 Kč. Od 17 hod.

Vernerův mlýn Brloh: Rozšířené prohlídky – v neděli prohlídka technologie mletí pšenice je obohacena o ukázku Křižíkovy rozvodnice. Vstupné 120 Kč, snížené 100 Kč. Od 14 a 15 hod. 

Zámek Peruc: Otevřené letní dny od 1. 7. do 31. 8., kdy bude zpřístupňeno severní a západní křídlo zámku a ty nejhezčí a nejhodnotnější salonky a sály. Otevírací doba: Každý den v časech 10 – 18 h. (poslední prohlídka začíná v 18 h).

Chalupa Za Dubem Peruc: Cestovatelská přednáška: Na Elbu autem se stanem a pejskem – vypráví Josef Sedláček a Jana Mourková. Od 16 hod.

Kaple M. J. Husa Peruc: Koncert židovských dvojhlasů - Zpívá Dana Krausová a Jarka Kopecká, na harmoniku hraje Jarka Kopecká, na repertoáru: Ose šalom, Šalom alejchem, Sisu et Jerušalajim, Jerušalajim šel zahav, Elí, Elí, Hava nagila, Hevenu šalom alejchem, Hine matov a další. Od 16 hod.

Kostel sv. Vavřince Černčice u Loun: Poutní slavnost – Mons. Martin Davídek - generální vikář litoměřické diecéze posvětí nově restaurovaný oltář při slavné mši svaté. Na varhany zahraje Tomáš Borl a další účinkující. Od 16 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 7. SRPNA

Letní kino Podbořany (na koupališti): 3Bobule – komedie. Od 21:30 hod.

Kryry, areál letního kina a stanové městečko: Kryrský krák - Johnny No Cash, Ogee, Kutub; Ukulele Jack, Yentac, Kiks, Vasilův Rubáš, Najust. Vstupné v pátek 100 Kč / sobota 200 Kč. Po oba dny od 17 hod.

Music club Bílá Růže Podbořany: BEST OF EDM vol.2 - Noc plná nabušené taneční muziky současnosti! Již poněkolikáté se představí energická dvojice THE ATOMIC z Chomutovska, tentokrát i se speciálními hosty GTCA & DARA NYX. Od 22 hod.

SOBOTA 8. SRPNA

Koupaliště Podbořany, Krásný Dvůr: Otevřeno - od 10 (9) do 20 hod.

NEDĚLE 9. SRPNA

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Nedělní mše svatá - slouží O. Alexander Siudzik. V 8:30 hod.

Kostel Božího Spasitele Podbořany: Otevřeno pro rozjímání, prohlídku výstav - od neděle do čtvrtka od 10-12 a od 14-16 h. Otvírá kostelnice Valentina Angelevská. 

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Vystoupení při předávání certifikátů Cambridge english

Vystoupily děti ze 4.A s p. uč. Jitkou Pletichovou.

Přehrát video