Policisté dopadli uprchlého vězně

Redakce 2020-08-07 19:28:08

PŘECÁPLY/AŠ (tz, r) – Policisté dopadli vězně Tibora Semana, který ve čtvrtek 6. srpna odešel z nestřeženého pracoviště v Přečáplech, na místě ukradl vůz Škoda Octavia a odjel s ním neznámo kam. Auta si týž den krátce před 18. hodinou všimla policejní hlídka z obvodního oddělení Aš.

„Policisté vozidlo pronásledovali a za použití výstražného a zvukového zařízení společně s nápisem „STOP POLICIE“ se ho snažili zastavit. Řidič osobního automobilu ovšem na opakované výzvy k zastavení nereagoval a pokračoval dále ve své agresivní jízdě plné riskantních manévrů ohrožující ostatní účastníky silničního provozu,“ informoval karlovarský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Protože policisté věděli, že se jedná o uprchlého vězně, který navíc svou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, snažil se jeden z mužů zákona uprchlíkovi pohrozit namířenou střelnou zbraní a donutit ho zastavit. Na to řidič pronásledovaného vozu reagoval tak, že se když byl v úrovni služebního vozu, tak svým autem úmyslně narazil do pravého boku služebního automobilu. Následně tentýž policista využil svých oprávnění a za účelem zastavení nebezpečně ujíždějícího automobilu vystřelil ze služební zbraně na jeho zadní pneumatiku.

Ani použití to řidiče pronásledovaného vozu nezastavilo, a proto se řidič služebního vozidla rozhodl, i s přihlédnutím k vhodnému úseku komunikace, nepřítomnosti dalších účastníků silničního provozu a svodidel vedoucích v místě po obou stranách komunikace, využít donucovacího prostředku k násilnému zastavení automobilu a pomocí ochranného rámu ujíždějící vozidlo zastavil. Po střetu policisté za použití donucovacích prostředků donutili uprchlého vězně vystoupit z automobilu a omezili jej na osobní svobodě.

VIDEO ZDE

Uprchlý vězeň se podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek, který vyšel s pozitivním výsledkem na látku amphetamin. Kromě toho má muž platný zákaz řízení všech motorových vozidel.

Chebští kriminalisté zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Po provedených úkonech byl muž eskortován zpět do věznice.

Řidič služební vozidla praporčík Roman Bouška je teprve druhým policistou v České republice, který při pronásledování ujíždějícího automobilu využil ochranný rám. Tím jsou vybavena nová služební vozidla, která si policisté v Karlovarském kraji převzali v únoru letošního roku. „Když jsme automobil pronásledovali, tak jsem věděl, že ho řídí uprchlý vězeň, který nemá co ztratit. Na výzvy nereagoval a bylo jasné, že musíme situaci řešit. Ve vhodném úseku jsem se rozhodl, že vozidlo zastavím pomocí ochranného rámu. To se nakonec také povedlo a musím uznat, že kdybychom neměli ochranný rám, tak by vězeň ujížděl dál. Je to pro tyto situace skvělý pomocník a jsem velice rád, že ho na služebních automobilech máme,“ uvedl praporčík Bouška.

Foto: Policie ČR

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Vystoupení při předávání certifikátů Cambridge english

Vystoupily děti ze 4.A s p. uč. Jitkou Pletichovou.

Přehrát video