Kam vyrazit za kulturou na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2020-08-28 09:21:00

Talea, Zrní v Žatci, pochod Václava Hájka z Libočan, Hradozámecká noc, loučení s prázdninami, Den s Hopíkem, Aquarius v Bezděkově, výstava ve Smolnici, koncert Furt Rovně u Orloje, Labutí píseň prázdnin v Březně, hudební festival na Novém Hradě, Pevnost Petršpurk, Blatenské hry bez hranic - užijte si poslední prázdninový víkend!

ŽATECKO

PÁTEK 28. SRPNA

ZŠ Petra Bezruče Žatec: Den otevřených dveří - můžete se ještě před nástupem seznámit s prostředím školy a paní učitelkami. Od 8 do 16 hod.

Náměstí Svobody Žatec: Hudba v podloubí - Pouliční umění v podloubí u kavárny Cafe Ramon. Hraje kapela MLADÉ PERSPEKTIVNÍ RYBY. Pořádá Club Devítka. Dobrovolný příspěvek. Od 18 hod.

Klášterní zahrada Žatec: Koncert kapely Zrní - Česká kapela Zrní vydala v březnu svoje nejnovější album Nebeský klid, které v říjnu pokřtí v pražském divadle Archa. Předtím ovšem ještě vystoupí v žatecké Kapucínské klášterní zahradě. Vstupné 200 / 100 Kč. Od 20 hod.

Letní kino Žatec: Štěstí je krásná věc - Komedie ČR. Ve 21 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hudební večer – hraje Druhý dech. Od 21 hod.

Dino club Žatec: Rozlučka s prázdninami – hraje DJ David Šrámek. Od 22 hod.

SOBOTA 29. SRPNA

Žatec - Libočany: Pochod Václava Hájka z Libočan – zve KČT Žatec – 15. ročník. Start v 8 hod u lávky u koupaliště v Žatci.

Galerie U radnice Žatec: Žatec dříve a dnes - Výstava fotografií otevřená v rámci programu Dočesná jinak. Potrvá do 5. 9. Každou sobotu od 14 do 17 hod.

Hošťálkovo náměstí Žatec: Dočesná jinak – koncert Saxofon Quartett Talea + host Z. Hladík na sitár. Zazní známé muzikálové a filmové skladby, občerstvení. Dobrovolné vstupné. Od 17:30 hod.

Restaurant U Orloje Žatec: Koncert kapely Furt Rovně - Letní multižánrový Orloj 2020. Vstupné dobrovolné. Od 20 hod.

Stroupeč, u klubovny: Rozloučení s prázdninami – zábavně výchovně preventivní vystoupení Divadla Ve Tři a SDH Žiželice, soutěže, diskotéka, občerstvení, večerní zábava. Zve obec Žiželice ve spoluprací s hasiči a osadním výborem Stroupeč. Od 14 hod.

Letecké muzeum Bezděkov: Den s Hopíkem aneb Dočesná jinak - Alenka Skalová, Lada Fejferová, Míša Dolinová, dětské dílničky s odměnami, ukázka závodních vozidel, kvíz pro dospělé, občerstvení ad. Vstup zdarma. Od 14 do 17 hod.

Zámek Stekník: Hradozámecká noc - Speciální kostýmované večerní prohlídky, od 18 do 22 hodin, každou celou hodinu.

Klub MoTáČ Bezděkov: Venkovní taneční zábava - K tanci a poslechu zahraje kapela Aquarius Žatec. Vstupné 100 Kč. Od 18 hod.

Letní kino Žatec: Tenet - Akční sci-fi drama USA/Velká Británie. Ve 21 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hudební večer – hraje Druhý dech. Od 21 hod.

NEDĚLE 30. SRPNA

Bitozeves: Parkourový příměstský tábor - uč se s M. Tomanem, Artmoving.cz. Také 31. 8. Přihlášky na OÚ. Od 9 do 17 hod.

Letní kino Žatec: Havel - Životopisné drama, dokument. Ve 21 hod.

LOUNSKO

PÁTEK 28. SRPNA

Kino Svět Louny: Trollové: Světové turné 3D – tanec, zpěv a vzájemné objímání. Také v sobotu a neděli. V 15 hod.

Městská knihovna Louny: Exkurze nejen do Rumburku - Exkurze (nejen) pro studenty českopisu. Loreta, kostel sv. Vavřince, Strážný vrch, původní lidová architektura – domy tkalců a řemeslníků, vrch Dymník. V ceně 350 Kč doprava a lektorské služby. Sraz na Komenského náměstí v 7.15, předpokládaný návrat v 20 hodin.

Zámek Pátek: Otevřeno - středa - neděle, svátky 10 - 16 hod.

Statek čp. 4 Smolnice: Krajinou po okolí Loun - Vernisáž a prohlídka výstavy obrazů Luďka Lůžka, Jany Timrové, Jitky Flower a Hany Vrchlavské. Hraje Jan Mareš se synem Richardem. V pátek 28. 8. v 18 hodin, sobota 29. 8. od 10 do 12, 18 – 20 hod., neděle 30. 8. od 10 do 14 hod.

SOBOTA 29. SRPNA

Kino Svět Louny: Scoob! - Animovaná komedie. Také v neděli. V 10 hod.

Křupaví mazlíčci – Animovaná komedie. Také v neděli. Ve 13 hod.

Mírové náměstí Louny: Farmářské trhy - Přijďte ochutnat a nakoupit od regionálních výrobců. Od 8 do 12 hod.

Hřivčice, hřiště: Rozloučení s prázdninami - Od 8 hod. turnaj v nohejbalu , soutěže o zajímavé ceny,  nafukovací skluzavka a skákací hrad, malování na obličej, hasiči s pěnou (15 h), k tanci a poslechu zahraje country kapela „Honáci“ (16 h), táborák (možnost si opéct buřtíka) a večerní posezení. Vstupné dobrovolné, občerstvení zajištěno. Od 13 hod.

Archeoskanzen Březno: Labutí píseň prázdnin – poslední prázdninová sobota ve slovanském duchu, dokončení a slavnostní otevření raně středověkého domu, stříhání ovcí, ukázky slovanské kuchyně a pečení chleba, archeologická přednáška, kreativní program s Kořínkem pro nejmenší, palačinky, káva Zoban, oheň k opékání, koupání v řece. Od 10 do 17 hod.   

Cítoliby, fotb. hřiště: Rozloučení s prázdninami - Sportovní den pro mládež. Soutěže, sportovní zápolení, zábava, odměny a... překvapení. Občerstvení zajištěno. Zve SK Cítoliby a městys. Od 14 hod.

Vernerův mlýn Brloh: Rozšířené prohlídky – v neděli prohlídka technologie mletí pšenice je obohacena o ukázku chodu mlýnských strojů. Od 14 a 15 hod.

Kostel sv. Bartoloměje Smolnice: Poutní mše a koncert - Poutní mši svatou bude sloužit P. Cyril Kubánek, koncert Gemini musicales – Pavel Marek (varhany), Lenka Harigelová (histor. dechové nástroje, zpěv). Dobrovolné vstupné. Od 14 a 16 hod.

Louny, Kotěrova kolonie: Komentovaná prohlídka Kotěrova kolonie – nejstarší zahradní město v monarchii. Provází Martin Vostřel. Zve Oblastní muzeum v Lounech, start na nároží ulic Dykova a Čeňka Zemana (u mateřské školky). Od 17 hod.

Zámek Nový Hrad Jimlín: Divadelní představení - Rádobydivadlo Klapý: Nejstarší řemeslo - tragikomedie Pauly Vogel o ženách, kterým nezbývá než dřít do roztrhání těla. Vstupné 100 Kč. Od 20 hod.

NEDĚLE 30. SRPNA

Zámek Nový Hrad Jimlín: IX. Hudební festival – Účinkují The Boom Beatles Revival, Big Band Zdenka Tölga, The Cello Boys, Five Brass. Vstupné dobrovolné. Od 12 hod.

Park Louny: Lounská třináctka - Vystoupení k tanci a poslechu v Parku pavilon A. Vstupné 90 Kč. Od 15 hod.

Vernerův mlýn Brloh: Rozšířené prohlídky – v neděli prohlídka technologie mletí pšenice je obohacena o ukázku Křižíkovy rozvodnice. Vstupné 120 Kč, snížené 100 Kč. Od 14 a 15 hod. 

Zámek Peruc: Otevřené letní dny - až do 31. 8., kdy si můžete prohlédnout severní a západní křídlo zámku a ty nejhezčí a nejhodnotnější salonky a sály. Otevírací doba: Každý den v časech 10 – 18 h. (poslední prohlídka začíná v 18 h).

Cítoliby, staré hřiště: Cirkus Pacific - pouze jeden program. Kasa bude otevřena hodinu před začátkem programu, děti do 3 let zdarma. Prostory cirkusu jsou dezinfikovány. V 18 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 28. SRPNA

Koupaliště Krásný Dvůr: Tancovačka - Rozloučení s létem, hraje Úlet. Všechny zve obec Krásný Dvůr. Od 19 hod.

Music club Bílá Růže Podbořany: Rozloučení s prázdninami! Dej si dva drinky a dostaneš věnec! Od 22 hod.

SOBOTA 29. SRPNA

Koupaliště Podbořany, Krásný Dvůr: Otevřeno - od 10 (9) do 20 hod.

Zámek Krásný Dvůr: Hradozámecká noc - Série speciálních prohlídek Hraběcí stolování. Prohlídky se konají od 19 do 22 hodin každou půlhodinu. Vstupné 180 Kč, snížené vstupné 150 Kč. Od 19 hod.

Buškovice, fotbalové hřiště: Loučení s létem – soutěže a hry pro děti, opékání buřtů, hudba a tanec, hasiči – prohlídka požárních vozů, vodní dělo. Pod patronací města Podbořany. Občerstvení zajištěno. Vstup zdarma. Od 10 hod.

Kryry, areál Letního kina: AFTER PARTY - Budeme ti zvedat náladu a ty u toho můžeš zvedat drinky! Zve Lekaf. Od 18 hod.

Obec Petrohrad: Pevnost Petršpurk II - SDH Petrohrad ve spolupráci s obcí zve všechny děti na rozloučení s prázdninami, start od hasičárny, občerstvení zajištěno. Zdarma. Od 14 hod.

Fotbalové hřiště Blatno: Blatenské hry bez hranic - 2. ročník netradiční disciplíny, občerstvení zajištěno po celý den - hospoda Na návsi, po skončení her od 19:30 Zábava pod širým nebem - k tanci a poslechu zahraje DJ Michal Kostka. Vstup na večerní zábavu 50 Kč. Od 14 hod.

NEDĚLE 30. SRPNA 

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Nedělní mše svatá - slouží O. Vilém. V 9 hod.

Kostel Božího Spasitele Podbořany: Otevřeno pro rozjímání, prohlídku výstav - od neděle do čtvrtka od 10-12 a od 14-16 h. Otvírá kostelnice.

Zámek Krásný Dvůr: Dětský den - Děti provede mladý pan hrabě Evžen Karel Černín. Mimořádné prohlídky se konají od 10:30 do 16:30 každou hodinu. Program doplní divadelní vystoupení v zámecké zahradě v 11 a v 15 hodin. Divadlo Kapsa Andělská hora zahraje pohádky Zvířátka a loupežníci a Jak si Kuba Marjánku zasloužil. Vstupné na prohlídky 130 Kč, děti od 4 do 15 let 90 Kč, děti do 4 let zdarma. Vstupné na divadelní představení 70 Kč, děti do 4 let zdarma. Od 10 do 17 hod.

Kryry, kostel Narození Panny Marie: Výstava obrazů Filipa Kazdy - Přijďte si prohlédnout majestátní interiér barokního, původně gotického, kostela, o němž je první zmínka již z roku 1384. Nechte na sebe dýchat atmosféru historie kostela v kombinaci s uměním výtvarníka Filipa Kazdy. Zve spolek Dietrich a Lekaf. Od 10 do 14 a 17 - 20 hod. 

Kryry, Letní kino: Odpoledne s dechovkou - Myslivecká kapela Atlas, svoz do letního kina je zajištěn od budovy Bytů pro seniory mezi 13. - 14. hodinou nebo dle domluvy. Zve Lekaf Kryry. Vstup zdarma.  V případě nepřízně počasí bude Odpoledne s dechovkou přesunuto z areálu letního kina do Klubu u tří kytar (Dukelská 604, Kryry). Od 14 hod.

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video