Pozvánka na Svatováclavské vinobraní v Kadani

2020-09-13 10:04:00

KADAŇ (tz) — Tradiční kadaňský svátek oslavující víno začíná 26. září v 10 hodin v areálu františkánského kláštera. Zde se odehrává také celodenní program.

Návštěvníci zažijí slavnostní otevírání hory za tónů cimbálové muziky, mohou sledovat průběh a zpracování hroznů, jejich mletí, odzrnění, rmutování a lisování. Zaujme jistě i profesionální degustace vína. V areálu zahrad kláštera i na pódiích bude neustále probíhat kulturní program. Ve 13 hodin proběhne na velkém pódiu losování účtenek, které Kadaňané nasbírali během prázdnin v místních provozovnách v rámci akce Kadaňská hospůdka. Vinobraní je samozřejmě především o kadaňském vínu z místních vinic. A víno tu opravdu poteče proudem.

Současná epidemiologická opatření proti koronaviru se vinobraní nevyhnou. U vstupu i v areálu kláštera bude k dispozici dezinfekce. Počet osob v zahradách bude regulován dle aktuálního nařízení Vlády ČR. „Ve chvíli, kdy bude areál naplněn daným počtem návštěvníků, se pozastaví prodej vstupenek. Zbylí návštěvníci se na vinobraní dostanou v případě, že některý z předchozích areál opustí. Odcházejícím už ale vstupenka dál platit nebude. Milovníkům burčáku vycházíme vstříc dvěma stánky u točny autobusů naproti klášteru. Mohou si ho tu koupit, aniž by museli vstoupit do areálu,” uvedla Marcela Trejbal Vlčková, ředitelka Kulturních zařízení Kadaň.   

Vinařská tradice v Kadani sahá až do 14. století, kdy Karel IV. udělil královskému městu privilegium pěstovat vinnou révu. Na letošním, již 21. vinobraní v Kadani, návštěvníci ochutnají víno druhu Malverina ze Svatoáclavské vinice v zahradách františkánského kláštera a také z nové vinice v Tušimicích. „Tušimickou vinici svatého Michaela s odrůdami Hibernal a Solaris letos čeká první sklizeň. Úroda je opravdu výborná, podle prvotních odhadů se tu sklidí zhruba 3 tuny hroznů“, dodal starosta města Jiří Kulhánek. A tak neváhejte a přijďte ochutnat, jak se letošní víno povedlo a s ním samozřejmě burčák nebo čerstvý mošt. Dobrot k zakousnutí tu bude také dostatek.

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Vystoupení při předávání certifikátů Cambridge english

Vystoupily děti ze 4.A s p. uč. Jitkou Pletichovou.

Přehrát video