Vernisáž na piazzettě odstartuje výstavu Kamil Linhart: 100 let

Redakce 2020-09-17 15:28:34

Louny (ms) Galerie města Loun si připomene výročí 100 let od narození významného českého výtvarníka a lounského rodáka Kamila Linharta (8. 1. 1920 – 19. 6. 2006) retrospektivní výstavou jeho prací. Unikátem je, že všechna díla bez výjimky jsou zapůjčena soukromými majiteli. Autory koncepce výstavy jsou Vladimír Drápal a Bořek Zasadil.


Vernisáž výstavy Kamil Linhart 100 let se uskuteční dnes od 18 hodin. Zahájení proběhne na piazzettě Vrchlického divadla, výstavu si návštěvníci budou následně moci prohlédnout v prostorách Galerie města Loun až do 18. prosince letošního roku. 

Galerie města Loun zítra zahájí „novou sezonu“ po pauze vynucené opatřeními v souvislosti s epidemií koronaviru jedinečnou výstavou. „Kamil Linhart je vedle Zdeňka Sýkory či Vladislava Mirvalda dalším z titánů, které nejen českému výtvarnému umění přineslo město Louny,“ řekl jeden kurátorů výstavy Vladimír Drápal. 

„Dílo Kamila Linharta nebývá často veřejně k vidění a už vůbec ne takto pohromadě,“ připomněl druhý z autorů koncepce výstavy Bořek Zasadil. „Chci poděkovat všem, kteří pro účely této expozice zapůjčili svá soukromá díla, bez nich bychom to nezvládli,“ dodal. Výstava vznikla ve spolupráci s Galerií Emila Juliše v Černčicích. 

 Foto: Vladimír Drápal, jeden z kurátorů výstavy Kamil Linhart: 100 let, při věšení obrazů. Foto: archiv GAMLu 


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video