Dopravních nehod v září ubylo

Redakce 2020-10-10 10:54:00

CHOMUTOVSKO (tz, tos) — Celkem 122 dopravních nehod řešili policisté na Chomutovsku v průběhu září. Je to o 22 havárií méně, než ve stejném období loňského roku. Následky havárií však byly podobně vážné — stejně jako vloni, i letos v devátém měsíci roku v důsledku nehody vyhasl jeden lidský život. Těžce zraněny byly, tak jako loňské září, dvě osoby. Menší počet byl jen lehce zraněných, a to 16 (vloni to bylo 27). Celkové škody byly vyčísleny na 5,07 miliónu korun, což je o 621 tisíc korun méně, než vloni.

Ve 101 případech nehodu letos v září zavinil řidič motorového vozidla, čtyřikrát to byl řidič nemotorového vozidla, dvakrát chodec a dvakrát jiný účastník silničního provozu. Ke střetu se zvěří došlo dvanáctkrát, což je výrazně méně než vloni v září (27×). Závada komunikace jako příčina dopravní nehody byla zjištěna jedenkrát.

Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy (75×), nedání přednosti v jízdě (17×) a nepřiměřená rychlost (12×). Nejvíce kolizí se odehrálo na místních komunikacích (50), účelových komunikacích (20) a silnicích I. a III. třídy (shodně 19). Alkohol u řidičů, majících účast na nehodě, byl zjištěn ve dvou případech.

Foto: Jednou ze zářijových nehod byl i střet osobního vozu Saab se stromem v serpetinách u odbočky na úhošťanský kamenolom za Roklí. Foto: Hasiči Kadaň

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video