Od středy platí nová opatření, zavírají restaurace, školáci přechází na distanční výuku

Lucie Steklá 2020-10-13 14:16:11

Od půlnoci na středu 14. října začínají v Česku platit nová přísná opatření proti šíření koronaviru. Oznámil je v pondělí pozdě večer ministr zdravotnictví spolu s ministrem školství a premiérem. Zmírnit by se mohla, pokud se reprodukční číslo za týden sníží na 0,8. Jinak jsou nařízení platná dokonce nouzového stavu, tedy do 1. listopadu.

Od půlnoci na středu 14. října začínají v Česku platit nová přísná opatření proti šíření koronaviru. Oznámil je v pondělí pozdě večer ministr zdravotnictví spolu s ministrem školství a premiérem. Zmírnit by se mohla, pokud se reprodukční číslo za týden sníží na 0,8. Jinak jsou nařízení platná dokonce nouzového stavu, tedy do 1. listopadu.

Co nás tedy čeká?

  • Ve středu včetně se úplně zavřou restaurace, kluby i bary. Bude možné prodávat jídlo s sebou ve výdejním okénku. Výjimkou jsou hotelové restaurace, ty mohou mít otevřeno do 20 hodin.
  • Alkohol se nesmí pít veřejně přístupných místech!
  • Do úterý platila střídavá distanční výuka pro druhý stupeň základních škol, první chodil do škol. Od středy se zavírají základní, střední i vysoké školy. Mateřské školy zůstávají v provozu.
  • Pro děti pracovníků záchranného systému, především lékařů a zdravotních sester mají být vyčleněna školská zařízení. Na středních školách bude zakázána praktická výuka. Vysoké školy nadále mohou pořádat zkoušky, při nichž nebude více než deset lidí. Zakazuje se pobyt studentů, kteří mají jiné bydliště v ČR, na kolejích. Studenti, kteří se nemohou vrátit domů, mohou na kolejích zůstat.
  • Základní umělecké školy musí zrušit i dosud povolenou výuku jeden na jednoho.
  • Lidé se mohou shromažďovat v maximálním počtu 6 osob. Výjimku mají orgány státní správy a samosprávy.
  • Nové omezení se týká skupin venku i vevnitř, například i sportovců.
  • Zákaz se však nevztahuje na svatby a pohřby, kterých se může tento týden účastnit neomezený počet lidí. Od 19. října by to mělo být maximálně třicet lidí. Výjimka přitom platí i pro následnou oslavu či smuteční hostinu, které se budou konat nejpozději následující den. Lidé mohou slavit maximálně do půlnoci. S výjimkou samotného obřadu a focení musejí mít snoubenci, respektive hosté roušky. Pokud se však bude daná akce pořádat v provozovnách stravovacích služeb, tedy restauracích nebo hospodách, platí zde zároveň zákaz přítomnosti veřejnosti mezi půlnocí a šestou hodinou ranní.
  • Již od úterý 13. října je zavedena povinnost nosit roušky na zastávkách veřejné dopravy - na nástupištích, v přístřešcích MHD nebo v čekárnách.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video