Od středy platí nová opatření, zavírají restaurace, školáci přechází na distanční výuku

Lucie Steklá 2020-10-13 14:16:11

Od půlnoci na středu 14. října začínají v Česku platit nová přísná opatření proti šíření koronaviru. Oznámil je v pondělí pozdě večer ministr zdravotnictví spolu s ministrem školství a premiérem. Zmírnit by se mohla, pokud se reprodukční číslo za týden sníží na 0,8. Jinak jsou nařízení platná dokonce nouzového stavu, tedy do 1. listopadu.

Od půlnoci na středu 14. října začínají v Česku platit nová přísná opatření proti šíření koronaviru. Oznámil je v pondělí pozdě večer ministr zdravotnictví spolu s ministrem školství a premiérem. Zmírnit by se mohla, pokud se reprodukční číslo za týden sníží na 0,8. Jinak jsou nařízení platná dokonce nouzového stavu, tedy do 1. listopadu.

Co nás tedy čeká?

  • Ve středu včetně se úplně zavřou restaurace, kluby i bary. Bude možné prodávat jídlo s sebou ve výdejním okénku. Výjimkou jsou hotelové restaurace, ty mohou mít otevřeno do 20 hodin.
  • Alkohol se nesmí pít veřejně přístupných místech!
  • Do úterý platila střídavá distanční výuka pro druhý stupeň základních škol, první chodil do škol. Od středy se zavírají základní, střední i vysoké školy. Mateřské školy zůstávají v provozu.
  • Pro děti pracovníků záchranného systému, především lékařů a zdravotních sester mají být vyčleněna školská zařízení. Na středních školách bude zakázána praktická výuka. Vysoké školy nadále mohou pořádat zkoušky, při nichž nebude více než deset lidí. Zakazuje se pobyt studentů, kteří mají jiné bydliště v ČR, na kolejích. Studenti, kteří se nemohou vrátit domů, mohou na kolejích zůstat.
  • Základní umělecké školy musí zrušit i dosud povolenou výuku jeden na jednoho.
  • Lidé se mohou shromažďovat v maximálním počtu 6 osob. Výjimku mají orgány státní správy a samosprávy.
  • Nové omezení se týká skupin venku i vevnitř, například i sportovců.
  • Zákaz se však nevztahuje na svatby a pohřby, kterých se může tento týden účastnit neomezený počet lidí. Od 19. října by to mělo být maximálně třicet lidí. Výjimka přitom platí i pro následnou oslavu či smuteční hostinu, které se budou konat nejpozději následující den. Lidé mohou slavit maximálně do půlnoci. S výjimkou samotného obřadu a focení musejí mít snoubenci, respektive hosté roušky. Pokud se však bude daná akce pořádat v provozovnách stravovacích služeb, tedy restauracích nebo hospodách, platí zde zároveň zákaz přítomnosti veřejnosti mezi půlnocí a šestou hodinou ranní.
  • Již od úterý 13. října je zavedena povinnost nosit roušky na zastávkách veřejné dopravy - na nástupištích, v přístřešcích MHD nebo v čekárnách.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90


SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY

Volné místo na pozici SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY ve Valeo Podbořany. Mzda vč. benefitů až 26500,- Kč.
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video